Wczytuję dane...

Historia Andrzeja z Gdańska, lat 45

Andrzej z Gdańska (lat 45)

„Zawodowy kierowca w rajtuzach”

Co ma wspólnego facet w rajtuzach z zawodowym kierowcą? Moja odpowiedź to: żylaki! Kierowcą tira jestem od 15 lat i nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną.

Pierwsze objawy jakie pamiętam to opuchnięte łydki. Za kółkiem spędzam około 40-50 godzin tygodniowo, a jedyna aktywność fizyczna to czas załadunku i rozładunku naczepy. To wtedy mogę się trochę rozprostować. Pospacerować po parkingu. Pozostała część mojej pracy ogranicza się do siedzenia w samochodzie, w jednej pozycji. Do tego nieregularne posiłki, fast food na trasie, brak ruchu. Kiedy z czasem dolegliwości stały się bardziej uciążliwe, zacząłem szukać na nie odpowiedzi. Próbowałem obcisłych skarpetek, bo wydawało mi się, że taki ucisk zadziała. Efektem były opuchnięcia powyżej gumki i jeszcze większy dyskomfort w czasie jazdy. Potem doszły skurcze i nasilający się ból.

Kiedy trafiłem do lekarza z objawami nadciśnienia, dowiedziałem się o zakrzepicy. Chorobie, która oprócz dolegliwości bólowych, może prowadzić do zatoru płucnego, a nawet zakończyć się śmiercią. Może być spowodowana problemami z krążeniem, otyłością, złymi nawykami żywieniowymi, brakiem ruchu, ale i skłonnościami genetycznymi. Ze względu na brak możliwości całkowitego wyleczenia, lekarz przepisał mi stosowanie kompresjoterapii. Podkolanówki uciskowe II stopnia kompresji, mają wspomóc moje nogi, poprzez kontrolowany ucisk, nawet w czasie wielogodzinnej trasy. Do tego zmiana nawyków żywieniowych (zamiast hot doga w trasie wybieram np. sałatkę z mięsem) i więcej ruchu w wolnym czasie.
 

Z początku podszedłem do tematu kompresji dość sceptycznie. Pończochy przeciwżylakowe, kojarzą mi się bardziej z kobiecą niż z męską garderobą. Co powiedzą koledzy, kiedy wyskoczę w takich rajstopkach? Okazało się, że oferta produktów uciskowych jest tak duża, że bez problemu znalazłem coś dla siebie.

Polecane przeze mnie podkolanówki uciskowe II stopnia dla mężczyzn, spędzających większość dnia za kierownicą, ale również za biurkiem przy komputerze to:

  • Mediven for Men –prążkowany, miękki i elastyczny materiał, łatwy do zakładania. Dostępne w czterech męskich kolorach.
  • VENOFLEX Elegance – dzięki delikatnemu prążkowi przypominają zwykłe skarpety dla mężczyzn. Można dostać zarówno z palcami zabudowanymi, jak i bez palców, co świetnie sprawdza się w cieplejsze dni, do sandałów.
  • VENOFLEX Fast Air – podkolanówki uciskowe wykonane z wysoko chłonnych włókien (uczucie świeżości przez cały dzień), płaskie szwy, wentylująca podeszwa (komfort noszenia).
  • OFA Bamberg Memory Men- wysokiej jakości podkolanówki uciskowe, wygodne w noszeniu, a do tego świetnie się prezentujące. Do pracy jak i na specjalne okazje.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.