Wczytuję dane...

Półrajstopy przeciwżylakowe

Półrajstopy przeciwżylakowe wiodących na rynku kompresji producentów. Półrajstopa to inaczej pończocha pojedyncza z przypięciem w pasie. Doskonała alternatywa dla rajstop przeciwżylakowych oraz pończoch samonośnych. Półrajstopy uciskowe zostały zaprojektowane z myślą o osobach borykających się z przewlekłymi schorzeniami żył. Pozwalają dobrać odpowiednią klasę kompresji dla objętej chorobą kończyny, wybierając pończochę w wersji prawej lub lewej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponowane przez nas półrajstopy kompresyjne to produkty medyczne zapewniające właściwe działanie zastawek żylnych i efektywnie wspierające leczenie. Zastosowanie produktów wykonanych w nowoczesnej technologii tkania oraz z wysokiej jakości materiałów zapewnia komfort użytkowania nawet przy poważnych schorzeniach żylnych. Oferujemy półrajstopy uciskowe takich producentów jak Sigvaris, Pani Teresa, Aries, Medi, Relaxan, Varisan.

Rozwiń/Zobacz więcej

Dla kogo przeznaczone są półrajstopy przeciwżylakowe?

Pończocha pojedyncza przeznaczona jest dla osób z zaleceniem terapii uciskowej na jednej nodze. Wygodny pasek podtrzymujący w talii zapewnia odpowiednią kompresję również w części pachwinowej. Produkt szczególnie polecany dla mężczyzn. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja wyrobu gwarantuje największy ucisk w okolicy stawu skokowego, słabnący w kierunku łydki. Usprawnia to naturalne krążenie krwi w celu leczenia i profilaktyki chorób żył. W efekcie ograniczony zostaje obrzęk i zmniejsza się widoczność żylaków. Pończocha z mocowaniem w pasie jest bezpieczna dla zdrowia pod kątem długoterminowej terapii.

O czym warto wiedzieć zakładając półrajstopy przeciwżylakowe?

Codziennie stosowanie kompresji wymaga przyzwyczajenie się do stopniowanego ucisku i nabrania wprawy w zakładaniu i ściąganiu. Pończocha uciskowa z paskiem ma tą samą zasadę zakładania i ściągania co inne produkty przeciwżylakowe. Prawidłowe stosowanie jest kluczowe dla zachowania właściwej kompresji o działaniu terapeutycznym, a także wpływa na trwałość produktu.

Ważne, by przed zakładaniem pończochy ściągnąć pierścionki, zegarek czy bransoletkę, mogące zahaczyć i uszkodzić produkt. Pomimo, że półrajstopy przeciwżylakowe wykonane są z trwałej dzianiny o specjalnym splocie włókien, lepiej nie zarażać się na przypadkowe zaciągnięcie i uszkodzenie materiału. Również długie i ostre paznokcie nie są zalecane. Wskazane jest założenie specjalnych rękawic, dzięki którym można równomiernie rozprowadzić materiał po ciele i nie narażać pończochy na zaciągnięcie. Dla osób z ograniczeniami ruchowymi zalecane jest też stosowanie akcesoriów wspomagających nakładanie wyrobów uciskowych, w tym różnego rodzaju nakładaczy i uchwytów.

Pończocha uciskowa z paskiem powinna być zakładana rano, bezpośrednio po przebudzeniu i przed wstaniem z łóżka. Wówczas noga nie jest obrzęknięta, co ułatwia zakładanie. Jeśli nie było możliwe założenie pończochy przed wstaniem z łóżka, zalecane jest położenie się  z nogami ułożonymi powyżej poziomu głowy i dopiero po kilkunastu minutach, kiedy obrzęk zejdzie zastosowanie kompresji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś? Może przydatne będą poniższe linki:

Pończochy do paska Pończoczhy samonośne uciskowe Rajstopy uciskowe

Pończochy do paska bez silikonu

Pończochy samonośne uciskowe

Rajstopy uciskowe

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.