Wczytuję dane...

Półrajstopy przeciwżylakowe

Półrajstopy przeciwżylakowe wiodących na rynku kompresji producentów. Półrajstopa to inaczej pończocha pojedyncza z przypięciem w pasie. Doskonała alternatywa dla rajstop przeciwżylakowych oraz pończoch samonośnych. Półrajstopy uciskowe zostały zaprojektowane z myślą o osobach borykających się z przewlekłymi schorzeniami żył. Pozwalają dobrać odpowiednią klasę kompresji dla objętej chorobą kończyny, wybierając pończochę w wersji prawej lub lewej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponowane przez nas półrajstopy kompresyjne to produkty medyczne zapewniające właściwe działanie zastawek żylnych i efektywnie wspierające leczenie. Zastosowanie produktów wykonanych w nowoczesnej technologii tkania oraz z wysokiej jakości materiałów zapewnia komfort użytkowania nawet przy poważnych schorzeniach żylnych. Oferujemy półrajstopy uciskowe takich producentów jak Sigvaris, Pani Teresa, Aries, Medi, Relaxan, Varisan.

Rozwiń/Zobacz więcej

Dla kogo przeznaczone są półrajstopy przeciwżylakowe?

Pończocha pojedyncza przeznaczona jest dla osób z zaleceniem terapii uciskowej na jednej nodze. Wygodny pasek podtrzymujący w talii zapewnia odpowiednią kompresję również w części pachwinowej. Produkt szczególnie polecany dla mężczyzn. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja wyrobu gwarantuje największy ucisk w okolicy stawu skokowego, słabnący w kierunku łydki. Usprawnia to naturalne krążenie krwi w celu leczenia i profilaktyki chorób żył. W efekcie ograniczony zostaje obrzęk i zmniejsza się widoczność żylaków. Pończocha z mocowaniem w pasie jest bezpieczna dla zdrowia pod kątem długoterminowej terapii.

O czym warto wiedzieć zakładając półrajstopy przeciwżylakowe?

Codziennie stosowanie kompresji wymaga przyzwyczajenie się do stopniowanego ucisku i nabrania wprawy w zakładaniu i ściąganiu. Pończocha uciskowa z paskiem ma tą samą zasadę zakładania i ściągania co inne produkty przeciwżylakowe. Prawidłowe stosowanie jest kluczowe dla zachowania właściwej kompresji o działaniu terapeutycznym, a także wpływa na trwałość produktu.

Ważne, by przed zakładaniem pończochy ściągnąć pierścionki, zegarek czy bransoletkę, mogące zahaczyć i uszkodzić produkt. Pomimo, że półrajstopy przeciwżylakowe wykonane są z trwałej dzianiny o specjalnym splocie włókien, lepiej nie zarażać się na przypadkowe zaciągnięcie i uszkodzenie materiału. Również długie i ostre paznokcie nie są zalecane. Wskazane jest założenie specjalnych rękawic, dzięki którym można równomiernie rozprowadzić materiał po ciele i nie narażać pończochy na zaciągnięcie. Dla osób z ograniczeniami ruchowymi zalecane jest też stosowanie akcesoriów wspomagających nakładanie wyrobów uciskowych, w tym różnego rodzaju nakładaczy i uchwytów.

Pończocha uciskowa z paskiem powinna być zakładana rano, bezpośrednio po przebudzeniu i przed wstaniem z łóżka. Wówczas noga nie jest obrzęknięta, co ułatwia zakładanie. Jeśli nie było możliwe założenie pończochy przed wstaniem z łóżka, zalecane jest położenie się  z nogami ułożonymi powyżej poziomu głowy i dopiero po kilkunastu minutach, kiedy obrzęk zejdzie zastosowanie kompresji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.