Rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży
Rajstopy uciskowe ciążowe – zadbaj o swoje zdrowie
Noszenie rajstop uciskowych w ciąży może być bardzo korzystne zwłaszcza dla kobiet, które mają problemy z obrzękami, bólem nóg lub żylakami. Rajstopy kompresyjne działają poprzez ucisk na zwiększanie ciśnienia na nogach, co pomaga w poprawie krążenia krwi i zmniejszeniu obrzęków. Rajstopy uciskowe ciążowe to estetyczne, przyjemne w noszeniu, a co najważniejsze prozdrowotne produkty. Jeśli chcesz poczuć się pięknie, nie rezygnując z kobiecych stylizacji - rajstopy uciskowe ciążowe pozwolą zachować elegancję i zadbać o kondycję nóg. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, idealnie dopasowują się do zmieniającego się w czasie ciąży kobiecego ciała, a stopniowany ucisk sprawia, że rajstopy ciążowe przeciwżylakowe skutecznie odciążają dolne kończyny, narażone na obrzęk i ból w okresie ciąży.
Rozwiń/Zobacz więcej
Co zatem robić, by nasze żyły jak najdłużej pozostały wydolne, a nóg nie szpeciły nieestetyczne zmiany? Zamiast obserwować z niepokojem pojawiające się na nogach pajączki, warto zawczasu pomyśleć o kompresjoterapii i wybrać odpowiednie dla siebie rajstopy uciskowe ciążowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Rajstopy przeciwżylakowe ciążowe, podkolanówki uciskowe, pończochy przeciwżylakowe to produkty, które z pewnością docenisz.
Rajstopy uciskowe ciążowe – właściwości
Przeciwżylakowe ciążowe rajstopy czy pończochy uciskowe, nie są złotym środkiem na choroby układu krwionośnego, ale ich regularne stosowanie jest zalecane przez lekarzy jako profilaktyka mająca na celu zapobieganie powstawania zakrzepów. Zmniejszają ryzyko wystąpienia niewydolności żylnej w okresie, kiedy wzrasta dyskomfort poruszania się, a problemy z nogami w czasie ciąży stają się rzeczywiście uciążliwe. Ta forma terapii pobudza przepływ krwi w żyłach pozwalając pozbyć się takich dolegliwości jak bóle nóg, obrzęki kostek i nadwrażliwość łydek. Jednocześnie kompresjoterapia w ciąży zapobiega poważnym chorobom związanym z układem krążenia. Kompresjoterapia zalecana jest od początku ciąży- noszona profilaktycznie, po czas porodu, a nawet rekonwalescencji w połogu. Budowa rajstop jest tak przemyślana, że oprócz profilaktyki żył, rajstopy medyczne ciążowe przynoszą ulgę również w części podbrzusza, podtrzymując brzuch, nie uciskając go.
Czy warto kupować rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży?
Wydawać by się mogło, że ciąża nie trwa wiecznie i nie warto kupować specjalnych rajstop na ten czas. Przyglądając się temu od strony kobiety, która z dnia na dzień widzi zmiany zachodzące w swoim organizmie, czuje ciężar, boryka się z niedogodnościami, widzi opuchnięte kostki, zmęczone nogi i pojawiające się żylaki, odpowiedź jest już zupełnie inna. Terapia kompresyjna oparta na odpowiednio dobranym, stopniowanym ucisku wspiera żyły i przynosi ulgę nawet przy „podwójnym obciążeniu”. Ciąża jest bowiem dla kobiety wysiłkiem, który z dnia na dzień się zwiększa, mogąc prowadzić do zastojów żylnych, a w efekcie do choroby zakrzepowej.
Eleganckie i skuteczne rajstopy uciskowe ciążowe
Atrakcyjny wygląd w czasie ciąży to lepsze samopoczucie przyszłej mamy. Dlatego warto zadbać o siebie i nie rezygnować z modnych stylizacji noszonych na co dzień. Rajstopy przeciwżylakowe ciążowe nie muszą być beżowe czy czarne. Producenci oferują modną kolorystykę rajstop ciążowych, zapewniając stylowy wygląd i wysoki komfort noszenia. Wybór produktów uciskowych zarówno profilaktycznych jak i w I i II klasy kompresji jest coraz większy, dlatego z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Szczególnie warte polecenia są linie Sigvaris Magic, Mediven Elegance, Jobst Maternity Opaque, ale i takie firmy jak Venoflex, Bauerfeind, Relaxan zapewniają wysoką jakość i modną kolorystykę, jeśli chodzi o rajstopy uciskowe ciążowe. Wybierając rajstopy w trakcie ciąży trzeba pamiętać, że tak jak rajstopy ciążowe profilktyczne i I stopnia kompresji można stosować samodzielnie, tak w przypadku produktów leczniczych (w II i III klasie kompresji), stopień ucisku powinien być zalecony i stosowany pod kontrolą lekarza.
Nie znalazłeś tego, czego szukałeś? Może przydatne będą poniższe linki:
Ciąża. „Podwójne obciążenie” dla Twoich nóg - artykuł
|
Pończochy uciskowe samonośne
|
Pończochy uciskowe, które warto pokazać! - artykuł |