Wczytuję dane...

Przeciwzakrzepowe

Pończochy przeciwzakrzepowe, stworzone zostały z myślą o osobach, u których występuje podwyższone ryzyko powstawania zakrzepów. Powodem może być tymczasowe unieruchomienie np. w trakcie długotrwałej hospitalizacji, po zabiegach chirurgicznych, złamaniach kości, a także po ciężkim porodzie. Pończochy okołooperacyjne mają za zadanie chronić przed chorobą zakrzepowo- zatorową. Dzięki stopniowanej kompresji wywierają ucisk na powierzchniowy układ naczyń żylnych, wspomagając krążenie krwi w głębokim układzie żylnym oraz redukcję powstałego zastoju żylnego.

W naszej ofercie znajdują się zarówno podkolanówki przeciwzakrzepowe, podkolanówki do terapii owrzodzeń, samonośne pończochy przeciwzakrzepowe jak i pończochy pojedyncze z przypięciem do paska. W razie pytań, służymy fachową pomocą.

Rozwiń/Zobacz więcej

Dla kogo zalecane są produkty przeciwzakrzepowe?

Pończochy przeciwzakrzepowe stosowane są w wyjątkowych sytuacjach, głównie w warunkach ambulatoryjnych, wspomagając krążenie krwi i chroniąc przed zastojami. Spowolniony przepływ krwi w nogach, prowadzący do powstawania zakrzepów w żyłach, może mieć różne przyczyny. Do największej grupy ryzyka należą osoby unieruchomione w łóżku np. po operacji czy po porodzie, kiedy to brak ruchu trwa więcej niż trzy doby. Dodatkowe zagrożenie niesie ze sobą nadwaga, wiek powyżej 40 roku życia, żylaki, czy genetyczne skłonności. Zagrożenie jest o tyle duże, że jeśli powstały w żyle skrzep się oderwie i przemieści się razem z krwią, może spowodować nagły udar, lub wywoływać objawy zbliżone do zawału serca.

Przygotowując się do pobytu w szpitalu na planowany zabieg czy czas porodu, warto zapytać lekarza o zalecane pończochy do szpitala. Takie pończochy na zabieg zakładane na czas operacji jak i w czasie rekonwalescencji to dodatkowe bezpieczeństwo i ochrona zdrowia.  

Czym się różnią pończochy przeciwzakrzepowe od przeciwżylakowych?

Różnice w tych produktach polegają zarówno na budowie, zastosowanej technologii produkcji jak i estetyce wykończenia. I tak jak pończochy przeciwżylakowe, skierowane są dla osób borykających się na co dzień z żylakami i chorobami żylnymi, lub stosujących profilaktykę przeciwżylakową, tak pończochy przeciwzakrzepowe stosowane są w sytuacjach specjalnych, wymagających medycznej pomocy. Produkty przeciwżylakowe cechują się dużym wyborem modeli, kolorów i atrakcyjnym wykończeniem, natomiast pończochy i podkolanówki okołooperacyjne są standardowo w kolorze białym. Otwór rewizyjny pozwala na szybką ocenę krążenia krwi u pacjenta poprzez ocenę stopy, bez konieczności zdejmowania pończoch.

Co to są pończochy przeciwzakrzepowe ze srebrem?

Wśród szerokiej oferty pończoch i podkolanówek przeciwzakrzepowych pojawiają się pończochy przeciwzakrzepowe ze srebrem. Są to wysokiej jakości pończochy o właściwościach przeciwbakteryjnych. Wykończenie na bazie jonów srebra  stosowane jest w produktach przeciwzakrzepowych bezpośrednio na powierzchni włókien. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, namnażaniu się mikroorganizmów (pleśnie, bakterie i grzyby), uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroniąc włókna tekstylne przed uszkodzeniem, zwiększając trwałość produktu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś? Może przydatne będą poniższe linki:

Zakrzepica – choroba cywilizacyjna XXI wieku Dobór produktu Pończochy przeciwżylakowe

Zakrzepica – choroba cywilizacyjna XXI wieku

Jak dobrać odpowiedni produkt?

Pończochy przeciwżylakowe

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.