Wczytuję dane...

Pończochy przeciwżylakowe

Pończochy przeciwżylakowe o stopniowanym ucisku od kostek do ud, to zarówno profilaktyczne, lecznicze jak i typowo medyczne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu problemów żylnych. Dzięki nim możemy wspomagać krążenie w nogach, a przy zastosowaniu mocniejszego ucisku skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się żylaków. W naszej ofercie znajdziesz pończochy na żylaki w formie eleganckich pończoch z finezyjną koronką, podkreślające piękno kobiecych nóg, ale również męskie pończochy na żylaki o wzmocnionej strukturze. Dobór odpowiednich zapewni komfort użytkowania, poczucie elegancji, ale i medyczną ochronę nóg.

Dowiedz się więcej i wybierz pończochy przeciwżylakowe dopasowane do Twoich potrzeb!

Rozwiń/Zobacz więcej
Dlaczego warto nosić pończochy przeciwżylakowe?

Noszenie specjalnych pończoch przeciwżylakowych, które zapewniają stopniowaną kompresję od kostki aż po udo, to jeden ze sposobów zapobiegania oraz leczenia niewydolności żylnej. Usprawniają krążenie i zapobiegają powstawaniu zastojów żylnych. W zależności od zaistniałej potrzeby pończochy przeciwżylakowe różnią się między sobą siłą ucisku. Wyróżnia się zarówno pończochy na żylaki o działaniu profilaktycznym, jak i lecznicze. Te pierwsze dedykowane są osobom, które znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia niewydolności krążenia. Pończochy lecznicze są produktem dla osób, u których już pojawiły się problemy żylne o różnym nasileniu.

Pończochy przeciwżylakowe, a stopnie kompresji

Pończochy przeciwżylakowe o najlżejszym stopniu kompresji (poniżej 18 mmHg) stanowią idealny wybór jako profilaktyka dla osób, które pragną zapobiegać żylakom. Szczególne polecane są w przypadku:

 • występowania obciążeń genetycznych chorobą żylną (choroba występowała u co najmniej jednego z rodziców),
 • wykonywania prac wymagających długotrwałego siedzenia lub stania,
 • pojawienia się na nogach pękających naczynek krwionośnych (tzw. pajączki),
 • uczucia ciężkość nóg po całym dniu.

 

Z kolei pończochy na żylaki w klasach ucisku: I, II, III oraz IV to już pończochy lecznicze. Produkty w pierwszej klasie kompresji (18-21 mmHg) przeznaczone są dla osób, u których zauważalne są objawy lekkich problemów z układem żylnym, takie jak m.in. łagodne żylaki bez wyraźnych obrzęków. Takie pończochy polecane są również kobietom w ciąży, osobom przez dłuższy czas unieruchomionym oraz w trakcie długich podróży. Sprawdzają się one jako profilaktyka zatorowości oraz zakrzepicy.

Pończochy przeciwżylakowe w drugiej klasie ucisku (23-32 mmHg) przeznaczone są dla osób zmagających się z wyraźnymi żylakami kończyn dolnych, niewydolnością żylną czy zespołem pozakrzepowym. Stosowane są na zalecenie lekarza. Te lecznicze pończochy stosuje się również po zabiegach, m.in. skleroterapii oraz ablacji termicznej żył.

Pończochy na żylaki w trzeciej klasie ucisku (34-46 mmHg), są zalecane przez lekarzy w przypadku zaawansowanych problemów żylnych, mocnych obrzęków, zapaleń żył.  

Czwarta klasa ucisku (49 mmHg i wyżej) zalecana jest wyłącznie przez lekarza w szczególnych, bardzo poważnych powikłaniach chorób żylnych.

Damskie pończochy przeciwżylakowe w eleganckiej odsłonie

Pończochy przeciwżylakowe są nie tylko produktami medycznymi, lecz także, stanowią modny dodatek w damskiej garderobie. Dostępne w wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o stopień ucisku, jak i o kolorystykę, splot czy wzór silikonowej taśmy. Efektownie prezentują się one na nogach, pasując do wielu stylizacji. W ofercie naszego sklepu znajdują się pończochy przeciwżylakowe renomowanych marek, takich jak Jobst, Medi, Sigvaris czy Venoflex. Dostępne są one w szerokiej gamie rozmiarowej, kolorystycznej, z elegancko wykończonym mankietem samonośnym.  

Przekonaj się, że samonośne pończochy przeciwżylakowe mogą wyglądać lepiej niż każde inne!

Reasumując, do wyboru mamy:

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Nie znalazłeś tego, czego szukałeś? Może przydatne będą poniższe linki:

  Hity wśród kompresji w 2023 Dobór produktu Pończochy uciskowe dla mężczyzn

  Hity wśród kompresji w 2023

  Jak dobrać odpowiedni produkt?

  Pończochy uciskowe dla mężczyzn

  Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

  61 622 10 05

  516 021 222

  Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.