Wczytuję dane...

ARIES Pończochy samonośne przeciwżylakowe Avicenum 250 to produkt zdrowotny, zaliczany do pierwszej klasy kompresji, ponieważ łagodzi początkowe objawy niewydolności żył oraz uczucie zmęczenia i napięcia nóg.

Pończochy mają stopniowany ucisk – w okolicy kostki ciśnienie wynosi 18 – 21 mmHg i obniża się ku górze.

Podkolanówki, pończochy i rajstopy Avicenum 250 ograniczają uczucie zmęczenia, obrzęki, uczucie ciężkości i napięcia w nogach. Działają nie tylko jako prewencja, ale także leczniczo w początkach niewydolności żylnej. Wyroby te posiadają wzmocnioną piętę.

Avicenum 250 mają tekstylne wykończenie kosmetyczne – mikrokapsułki Skintex® Anti-Heavy-Legs. Dzięki temu w miesiącach letnich, kiedy nogi w wyniku wysokich temperatur bardziej puchną, komfort dla nóg zapewnia chłodzące i orzeźwiające działanie mentolu. Nie przeszkadza to oczywiście noszeniu produktów z tej serii w miesiącach zimowych. Oprócz tego mikrokapsułki stopniowo uwalniają ekstrakty z grapefruita, cytryny i tymianku, które regenerują i odżywiają skórę.

 

Właściwości:

 • Skład 65 % Nylon, 35 % Lycra ®
 • Ucisk w okolicach kostki 18 - 21 mmHg
 • nie zawierają lateksu
 • czubek zamknięty
 • dostępny kolor: naturalny
 • mankiet gładki, silikon w formie kropek

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy dokonać pomiarów nogi w miejscach wskazanych w tabeli.


Pończochy_Aries_250

  Prócz tego należy wybrać długość w zależności od długości nogi pomiędzy punktami A i G (zgodnie z rysunkiem powyżej). 

   

  Mikrokapsułki Skintex®: Przeciwko uczuciu ociężałych nóg („zioła“)

  Mikrokapsułki to drobne skorupki z chitosanu produkowane z ekstraktu z pancerzyków garneli pospolitej. Wewnątrz kapsułek znajdują się starannie dobrane substancje aktywne. W wyrobach Avicenum kapsułki są zamocowane bezpośrednio na powierzchni włókien tekstylnych, które dotykają skóry. Ich działanie jest dzięki temu bardzo skuteczne. Ze względu na stałość zamocowania na włóknie mikrokapsułki wytrzymują wielokrotne pranie. Podczas noszenia pończoch jednak stopniowo pękają i wydzielają substancje aktywne. Przed długi czas przyczyniają się w ten sposób do zachowania zdrowia i dobrej kondycji nóg. Różnicę naprawdę widać. Od pierwszej chwili.

  Markowe niemieckie mikrokapsułki Skintex® AHL (Anti -Heavy-Legs) pomagają zapobiegać uczuciu ociężałych nóg, odżywiają i nawilżają skórę a dzięki zawartości mentolu także chłodzą i odświeżają.

  • Grejpfrut wspomaga odnowę komórek naskórka.
  • Cytryna działa odświeżająco i rewitalizująco.
  • Mentol ma działanie odświeżające i chłodzące.
  • Tymianek delikatnie dezynfekuje skórę.
  • Cyprys wspomaga krążenie krwi i ogranicza nadmierną potliwość.
  • Mocznik ma działanie nawilżające i antymikrobialne

   Czy wiesz, że...?

  Na zmęczone nogi i mięśnie korzystnie działa żel masująco- chłodzący, który pozytywnie wpływa na krążenie krwi i poprawia elastyczność skóry. Zalecany wspomagająco przy stosowaniu kompresji. Pończochy uciskowe oraz stosowany żel, to podwójne wzmocnienie Twoich nóg.

  Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

  61 622 10 05

  516 021 222

  Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.