Rękawy uciskowe
Rękawy uciskowe, bandaże kompresyjne opaski elastyczne, bandaże elastyczne to tylko kilka przykładów leczenia uciskiem, stosowane w niewydolności żył, przy obrzękach limfatycznych po zabiegach chirurgicznych, po mastektomii, czy w nawracających obrzękach i wylewach w leczeniu pourazowym. Wybór odpowiedniego opatrunku zależy od typu leczenia, ustalenia wskazań i przeciwwskazań oraz stopnia uruchomienia pacjenta. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą. Gwarantujemy najwyższej jakości bandaże uciskowe, rękawy samonośne uciskowe, gorsety kompresyjne wiodących na rynku kompresji producentów.
Rozwiń/Zobacz więcej
Bandaże uciskowe i bandaże kalibrowane
Odpowiednio dobrany bandaż uciskowy ułatwia leczenie obrzęków limfatycznych, poprawia elastyczność i miękkość tkanek, poprawia ruchomość stawów czy funkcjonowanie pompy stawowo mięśniowej. Kompresjoterapia z zastosowaniem bandażowania polega na dostarczeniu do organizmu określonego ciśnienia, które poprzez powierzchnie skóry wnika w głąb kończyny, a tym samym odtwarza proces naturalnego drenażu limfatycznego. W praktyce stosowane są dwie drogi leczenia uciskiem. Elastic suport, czyli wspomaganie pracy mięśni nóg poprzez wywieranie niewielkiego ucisku oraz elastic compresion, czyli kompresjoterapia żylaków poprzez ciągły ucisk tkanek.
Uciskowe bandaże kalibrowane ze wskaźnikiem siły naciągu pozwalają na dokładną kontrolę wywieranego ucisku. Nadrukowane na bandażu kwadraciki ułatwiają uzyskanie odpowiedniej siły naciągu. Stosuje się je do leczenia obrzęków limfatycznych oraz w przypadku żylaków i obrzęków kończyn dolnych, zamiast pończoch kompresyjnych.
Rękawy uciskowe, a leczenie obrzęków po mastektomii
Rękaw samonośny uciskowy stosowany w obrzękach powstałych na skutek amputacji piersi, umożliwia przemieszczanie się limfy z przestrzeni międzykomórkowej do naczyń chłonnych, a dalej do krwiobiegu, w kierunku serca, pomimo braku węzłów chłonnych. Dzięki wywieranemu ciśnieniu, przepływ limfy odbywa się w sposób płynny i nie zalega ona w kończynie prowadząc do powstawania obrzęku.
Rękawy uciskowe – wybór produktu i jego zakładanie
Rękawy uciskowe powinny być dobierane i noszone zgodnie z zaleceniami lekarza. W celu doboru właściwego rozmiaru niezbędne jest zmierzenie obwodu ramienia w kilku miejscach (obwód ramienia w najszerszym miejscu, w połowie przedramienia, w najwęższym miejscu nadgarstka). Zalecamy zapoznać się z tabelą rozmiarów wybranego produktu, gdyż producenci stosują różne zasady co do punktów pomiaru.
Rękawy uciskowe najlepiej początkowo zakładać z pomocą osoby znającej sposoby efektownego bandażowania, by nauczyć się prawidłowo umieszczać i naciągać materiał. Najlepiej zakładać rękawy i opaski rano, zaraz po obudzeniu i wstaniu z łóżka. Pozwoli to zapobiegać obrzękom i zmniejszyć ich objawy.
W razie pytań służymy pomocą. Razem dobierzemy rękawy uciskowe i bandaże kompresyjne!
Nie znalazłeś tego, czego szukałeś? Może przydatne będą poniższe linki:
Akcesoria
|
Produkty na obrzęki limfatyczne i lipidowe
|
Skuteczna terapia na obrzęki rąk z rękawami uciskowymi JUZO |