Wczytuję dane...

Akcesoria

Akcesoria do zakładania i ściągania pończoch i rajstop uciskowych, to nieoceniona pomoc w codziennym użytkowaniu. Pozwalają na samodzielne ubieranie pomimo ograniczeń motorycznych i ułatwiają codzienne korzystanie z kompresji. Używane razem ze specjalnymi gumowymi rękawicami do nakładania wyrobów uciskowych, znacznie usprawniają zakładanie nawet II i III klasy kompresji.

Wybierz odpowiedni dla siebie przyrząd do nakładania pończoch uciskowych i przekonaj się jak nakładacz do pończoch może ułatwić życie!

Rozwiń/Zobacz więcej

Akcesoria stworzone z myślą o wygodzie

Skuteczność stosowania kompresji jest udowodniona medycznie i ma wielu zwolenników. Są jednak osoby, dla których samo zakładanie rajstop czy pończoch wywołuje obawy, szczególnie przy ucisku w II czy III klasie kompresji. Otóż dostępne są akcesoria do nakładania i ściągania kompresji, które znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie.

Przyrządy lekkie, proste w użyciu i bardzo praktyczne, takie jak pojedynczy czy podwójny nakładacz do rajstop, pomoc do zdejmowania pończoch uciskowych, śliska stopa, klej mocujący do pończoch samonośnych, pas do pończoch, czy rękawiczki do zakładania wyrobów uciskowych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawdzonymi akcesoriami, które pomogą założyć podkolanówki uciskowe, pończochy czy rajstopy przeciwżylakowe.

Akcesoria do zadań specjalnych

Rajstopy uciskowe w II klasie kompresji charakteryzują się mocniejszym uciskiem, mając zapobiegając powstawaniu zmian, ale również zatrzymując rozprzestrzenianie się widocznych żylaków i pajączków. Tworzone z myślą o osobach chcących powstrzymać rozwój zmian chorobowych, po zabiegach chirurgicznych, w trakcie leczenia i dla kobiet w ciąży z wyraźnymi żylakami ciążowymi (na zalecenie lekarza). By ich zakładanie przebiegało bez wysiłku, a produkt był prawidłowo umieszczony na nodze, stosowanie przyrządu do nakładania jest znaczną pomocą. Akcesoria typu nakładacz do pończoch szczególnie doceniane są przez osoby o ograniczonym zakresie ruchu, seniorów, dla których konieczności skłonu, by nasunąć podkolanówki uciskowe na stopę wiąże z koniecznością proszenia innych o pomoc. Akcesoria dostępne w wersji pojedynczego nakładacza z wygodnymi uchwytami, podwójnego przyrządu, zapewniającego optymalną stabilność podczas zakładania, silikonowego walca czy śliskiej stopy do zakładania produktów uciskowych z otwartymi palcami. Polecane wszystkim tym, którzy stosując kompresję, chcą zachować pełną samodzielność i wygodnie zakładać/ ściągać wyroby uciskowe.

Rękawiczki do zakładania wyrobów uciskowych

Niezależnie od tego czy używamy nakładaczy, do zakładania/ ściągania kompresji zawsze zalecane jest korzystanie z rękawic. Gumowe rękawiczki do zakładania wyrobów uciskowych zapobiegają zahaczeniu, zaciągnięciu, uszkodzeniu tkaniny, ale i znacznie ułatwiają prawidłowe rozprowadzenie materiału na ciele. Polecane zarówno przy produktach leczniczych jak i profilaktycznych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.