Wczytuję dane...

Rajstopy przeciwżylakowe

Rajstopy przeciwżylakowe to bardzo dobry wybór dla kobiet, które chcą zadbać zarówno o wygląd jak i własne zdrowie. Wybierane są zwykle przez aktywne i pracujące kobiety, by czuć się modnie i kobieco w leczniczym produkcie uciskowym nie rezygnując przy tym z wygody i praktyczności stroju.  W zależności od stopnia ucisku, profilaktyką lub terapią leczniczą objęte są całe nogi.

Rajstopy przeciwżylakowe szczególnie polecane są dla osób z niewydolnością żył udowych, ale i na wzmocnienie nóg w czasie ciąży.  Duży wybór wzorów, grubości i kolorów w I i II klasie kompresji jak i w wersji profilaktycznej pozwoli dobrać rajstopy przeciwżylakowe odpowiednie na każdą okazję. 

Stosuj rajstopy przeciwżylakowe na co dzień i zapomnij o obrzękach! 

Rozwiń/Zobacz więcej

Rajstopy przeciwżylakowe- jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Chcąc zadbać o swoje nogi i układ krwionośny lub będąc w trakcie terapii czy profilaktyki schorzeń dolnych naczyń krwionośnych, rajstopy przeciwżylakowe to krok w dobrą stronę. Sprawdź, jak prawidłowo dobrać rajstopy na żylaki i zamów model dopasowany do swoich potrzeb.

Żeby dobrać odpowiedni rozmiar rajstop, należy dokonać pomiarów nóg rano, bezpośrednio po wstaniu z łóżka, po czym porównać je z parametrami w tabeli, dostępnej przy każdym poszczególnym modelu. Pomiary powinny być jak najbardziej dokładne i obejmować długość nogi oraz obwody: nad kostką w najwęższym miejscu, łydki w jej najszerszym miejscu, 2cm pod kolanem, na wysokości środka uda oraz uda w górnej części (3cm pod fałdem pośladka). Najistotniejszy dla terapii uciskowej jest wymiar cB – obwód nad kostką w najwęższej części. W zależności od wzrostu lub wielkości stopy dobiera się wersję rajstop: krótką lub długą. Rajstopy przeciwżylakowe różnych producentów mogą różnić się rozmiarówką, dlatego każdy produkt należy rozpatrywać osobno.

W czym tkwi skuteczność rajstop przeciwżylakowych?

Rajstopy przeciwżylakowe mają stopniowany ucisk, terapeutyczny dla nóg, czym różnią się od klasycznych rajstop. Największy ucisk w okolicach kostek, stopniowo zmniejszający się ku górze wspomagając właściwy przepływ krwi w kierunku serca, a jednocześnie zapobiegając obrzękom, pajączkom oraz żylakom. Dzięki temu rajstopy przeciwżylakowe łagodzą dolegliwości bólowe i niwelują uczucie ciężkości nóg. Pomimo zastosowania zmiennej kompresji rajstopy przeciwżylakowe są wygodne w noszeniu. Częściowa transparentność materiału w niektórych modelach gwarantuje pożądaną przewiewność, dzięki czemu można komfortowo nosić rajstopy nawet latem, gdy jest gorąco. Optymalny dodatek elastanu w materiale rajstop ułatwia ich zakładanie. Dodatkową wygodę użytkowania gwarantuje możliwość dopasowania nie tylko rozmiaru rajstop, ale także ich długości oraz rozmiaru stopy. 

Rajstopy przeciwżylakowe – zdrowie i elegancja w jednym

W naszej ofercie zebraliśmy rajstopy przeciwżylakowe najwyższej jakości, o różnych stopniach ucisku, pochodzące od wiodących na rynku producentów. Estetyczny wygląd i szeroka gama kolorystyczna sprawiają, że rajstopy pasują do różnych stylizacji, zarówno formalnych, jak i codziennych, nie odbiegając wyglądem od klasycznych rajstop. Do wyboru mamy nie tylko rajstopy przeciwżylakowe w neutralnych kolorach, takich jak karmelowe czy beżowe. Równie dobrze można postawić na bardziej zdecydowany, modny kolor, jak czarny, granatowy, wiśniowy, żółty czy antracytowy. W takim wydaniu nasza stylizacja nabierze wigoru i idealnie wpisze się w sezonowość kolorów i pory roku.

Reasumując, do wyboru mamy:

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Nie znalazłeś tego, czego szukałeś? Może przydatne będą poniższe linki:

  Hity wśród kompresji w 2023 Dobór produktu Pończochy uciskowe dla mężczyzn

  Hity wśród kompresji w 2023

  Jak dobrać odpowiedni produkt?

  Rajstopy i kalesony uciskowe dla mężczyzn

  Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

  61 622 10 05

  516 021 222

  Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.