Wczytuję dane...

Podkolanówki uciskowe dla podróżujących

Podkolanówki uciskowe dla podróżujących to doskonała alternatywa dla osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej, w czasie podróży samolotem, samochodem czy autokarem. Kiedy ty siedzisz, podkolanówki o stopniowanym ucisku będą pracować za Ciebie pobudzając prawidłowe krążenie krwi, dzięki czemu Twoje nogi pozostaną lekkie i wypoczęte.

 

W naszej ofercie znajdziesz zarówno podkolanówki uciskowe dla podróżnych profilaktyczne jak i w I kasie kompresji. Dostępne są one zarówno w klasycznych formach jak i w najmodniejszych wzorach i kolorach. Nie odbiegają od modnych podkolanówek, zapewniając nowoczesny i elegancki wygląd. Podkolanówki uciskowe travel to produkt, który docenisz w czasie każdej podróży!

Rozwiń/Zobacz więcej

Podkolanówki uciskowe do samolotu

W trakcie lotu samolotem często spotykamy się z obrzękiem w okolicy kostek, bolesnym opuchnięciem i uczuciem ciężkich nóg. Jest to spowodowane tym, że siedząc bez ruchu przez kilka godzin nie aktywujemy mięśni, przepływ krwi zostaje zaburzony, a tym samym dochodzi do problemów z ukrwieniem w dolnych partiach kończyn. Jeśli podróżujemy samolotem dodatkowo oddziałuje na nas niskie ciśnienie na pokładzie (zmniejsza natlenienie krwi) i obniżona wilgotność powietrza (zwiększająca gęstość krwi). Gromadzenie się krwi w obrębie nóg jest szczególnie niebezpieczne dla osób z problemami krążeniowymi, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do zablokowania żyły, czyli do zakrzepicy.

Zadaniem podkolanówek uciskowych dla podróżujących jest stymulacja nóg poprzez stopniowany ucisk, najmocniejszy w okolicach kostek, zmniejszający się ku górze. Uciśnięte w ten sposób żyły mają ułatwioną pracę i szybciej dostarczają krew do serca zapobiegając obrzękom.

Podkolanówki uciskowe dla podróżujących- profilaktyka zakrzepicy w czasie podróży

Przygotowując się do długiej podróży warto pamiętać nie tylko o formalnościach z nią związanych, ale i o własnym zdrowiu. Konsultacje z lekarzem zalecane szczególnie osobom będącym w grupie podwyższonego ryzyka, po przebytych operacjach, seniorom, osobom z nadwagą i genetycznym obciążeniem zakrzepicą. U osób długo podróżujących, pozostających w pozycji siedzącej mogą powstawać zakrzepy w żyłach i zatokach żylnych mięśni podudzi. Wśród przyczyn powstawania skrzepliny często wymieniany jest zastój krwi spowodowany długim siedzeniem. Podkolanówki uciskowe travel takie jak podkolanówki uciskowe do samolotu, skarpety uciskowe do samochodu, podkolanówki uciskowe do pociągu zmniejszają zastój żylny i limfatyczny w stopach i goleniach, i zapobiegają powstawaniu obrzęków podudzi i zakrzepicy. Zwiększają efektywność ćwiczeń izometrycznych zalecanych nawet w pozycji siedzącej dla aktywowania mięśni.

 

Według polskich wytycznych u pacjentów ze zwiększonym ryzykiem zakrzepicy, niezależnie od długości podróży i lotu, wskazane są podkolanówki uciskowe dla podróżujących w I klasie ucisku (15-30 mmHg), a dla osób przewlekle stosujących kompresję – zwiększone o jeden stopień w porównaniu do codziennej kompresji.

W razie pytań służymy pomocą, by dobór odpowiednich podkolanówek dla podróżujących był jeszcze prostszy!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.