Wczytuję dane...

Jak przetrwać dłuższą podróż samolotem lub samochodem? Podkolanówki uciskowe na wyjazd!

W trakcie wielogodzinnych podróży wiele osób boryka się z obrzękiem i opuchniętymi nogami. Jest to nie tylko uciążliwa przypadłość, ale i niebezpieczne schorzenie, któremu warto zapobiegać. Podpowiadamy, jak przygotować się do podróży, by czerpać z niej wyłącznie przyjemność.

Venoflex

Dlaczego nogi w czasie podróży puchną?

Wydawać by się mogło, że droga na wakacje powinna być łatwa, miła i przyjemna. Wsiadamy wygodnie do samochodu czy samolotu i po kilku godzinach wysiadamy w zupełnie innym miejscu. Dlaczego zatem podróż tak męczy, a nogi bolą i są opuchnięte? Otóż długie siedzenie nie sprzyja naszemu zdrowiu. Mięśnie wspomagające pracę serca, pozostają w bezruchu, droga powrotna krwi do serca jest utrudniona, przepływ krwi zostaje zaburzony, a tym samym dochodzi do problemów z ukrwieniem. Jeśli podróżujemy samolotem dodatkowo oddziałuje na nas niskie ciśnienie na pokładzie. Gromadzenie się krwi w obrębie nóg powoduje bolesne obrzęki, opuchnięte kostki, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do zablokowania żyły, czyli do zakrzepicy. Niezależnie od tego czy planujemy przejazd czy przelot, do każdej podróży warto się dobrze przygotować.


Kilka sposobów na opuchnięte nogi w podróży

  • Przerwy na „rozprostowanie nóg”

Zaplanowanie 15-20 minutowych postojów na trasie jest zaletą podróży samochodem. Wymusza przespacerowanie się, a tym samym rozprostowanie nóg, usprawnienie krążenia krwi. Jednocześnie powoduje dotlenie, co jest niezwykle ważne w walce ze znużeniem dopadającym kierowców w czasie długotrwałej jazdy. W trakcie lotu samolotem, warto natomiast przejść się co jakiś czas po pokładzie. Taki spacer (choćby do toalety), dobrze wpływa na krążenie krwi i pomaga uaktywnić zastałe mięśnie.
Jeśli sytuacja na to nie pozwala systematycznie napinaj mięśnie łydek, wykonuj krążenia stopami, aktywuj mięśnie ćwicząc na siedząco.  

  • Nawadnianie

W czasie dłuższej podróży i przebywania w pozycji siedzącej bez możliwości zmiany spożywanie dużej ilości płynów jest szczególnie istotne. Najlepiej sięgać wtedy po wodę, unikając napojów gazowanych i słodzonych.

  • Odpowiednia odzież

Wygodna, luźna odzież poprawi nie tylko komfort jazdy, ale i pozytywnie wpłynie na zdrowie. Jedynym wyjątkiem, gdzie zalecany jest stopniowany ucisk są nogi. Podkolanówki uciskowe zalecane są szczególnie osobom będącym w grupie podwyższonego ryzyka, po przebytych operacjach, seniorom, osobom z nadwagą i genetycznym obciążeniem zakrzepicą. Podkolanówki kompresyjne TRAVEL są też dobrym rozwiązaniem dla osób ogólnie zdrowych. Uciśnięte w ten sposób żyły mają ułatwioną pracę i szybciej dostarczają krew do serca zapobiegając obrzękom.
Zarówno podkolanówki uciskowe profilaktyczne jak i I stopnia kompresji dostępne są w stylowych wzorach i kolorach. Nie odbiegają od modnych podkolanówek, zapewniając nowoczesny i elegancki wygląd.

Pamiętaj! Nogi wcale nie odpoczywają w trakcie długiego siedzenia! Wręcz przeciwnie, warto je wspierać w podróży.

Sprawdź naszą ofertę na podkolanówki uciskowe dla podróżnych, albo zapytaj ekspertów – kontakt.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.