Wczytuję dane...

Jesień i zima- najlepszy czas na laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to jedna z najbardziej cenionych metod likwidacji żylaków na udach i podudziach, również żylaków nawrotowych. Charakteryzuje się wysoką skutecznością, brakiem blizn czy krwiaków pooperacyjnych stąd jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych czy skleroterapii.

Czy żylaki można usuwać przez cały rok, czy są określone terminy wskazane do wykonywania tego rodzaju zabiegu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

zdrowe nogi

Spis treści:


Czym jest laserowe usuwanie żylaków?

Ten nowoczesny, stosunkowo mało inwazyjny zabieg polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły specjalnego, laserowego włókna metodą EVLT. Laserowe włókno naświetla żyłę od środka, powodując jej obkurczenie, aż do całkowitego zamknięcia. Zabieg całkowicie bezbolesny, trwający 60-90 min. przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, po podaniu jedynie środka uspokajającego. Bez konieczności hospitalizacji, bez konieczności znieczulenia ogólnego. Pacjent zgłasza się w dniu zabiegu i wychodzi tuż po jego przeprowadzeniu.

 

Czy ważny jest sposób przygotowania i termin zabiegu?

Jedną z ważniejszych rzeczy to dobre przygotowanie do zabiegu. Oprócz listy zaleceń lekarza, do wykonania bezpośrednio przed laserowym usuwaniem żylaków (choćby takie jak badania laboratoryjne, odstawienie leków hormonalnych czy zaprzestanie stosowania preparatów fotouczulających), jest jeszcze kwestia wyboru terminu zabiegu. Tu zdania lekarzy są podzielone. Jedni nie widzą przeciwskazań do zabiegu w okresach letnich, inni  zalecają wyłącznie okresy jesienno- zimowe. Patrząc na to z perspektywy pacjenta, wsłuchanie się w głosy tej drugiej grupy jest znaczne bardziej przekonujące:

  • korzystne warunki atmosferyczne (niska temperatura, mniej promieniowania słonecznego)
  • pończochy uciskowe - ich noszenie min. 6 tyg. po zabiegu jest przyjemniejsze i łatwiejsze do zaakceptowania
  • większy komfort po zabiegu
  • szybsza rekonwalescencja

Pończochy uciskowe po zabiegu laserowego usuwania żylaków

Pończochy uciskowe to jedno z nielicznych wskazań lekarskich po zabiegu laserowego usuwania żylaków. Szybka rekonwalescencja i powrót do pełnej sprawności wymagają zabezpieczenia nóg stopniowaną kompresją w czym dobrze dobrane pończochy uciskowe są niezastąpione. Noszenie pończoch uciskowych po zabiegu jest prostsze w okresach jesienno- zimowych niż w czasie upalnych dni, gdy dodatkowo dochodzi ochrona miejsc po zabiegu przed promieniami słońca. Niskie temperatury sprzyjają dodatkowo mniejszym opuchnięciom, zwiększając komfort i skuteczność zabiegu laserowego.

Nie bagatelizuj tych zaleceń, a przekonasz się jak skuteczny i prosty jest zabieg laserowego usuwania żylaków.

Hospital

Avicenum 360

ARIES Pończochy przeciwżylakowe II stopnia ucisku samonośne AVICENUM 360 (23-32 mmHg)

Mediven Duomed

MEDI Pończochy samonośne uciskowe II stopnia kompresji Mediven Duomed

Juzo Softt

JUZO SOFT Pończochy samonośne uciskowe II stopnia kompresji (23-32mmHg)

 

 

Masz wyznaczony termin zabiegu i potrzebujesz pończochy uciskowe? Skontaktuj się z nami, pomożemy dobrać odpowiedni produkt.

 

 

 

Zobacz również:

Ablacja, laser, skleroterapia - nowoczesne rozwiązania na żylaki Zatorowość płucna Akcesoria do zakładania

Ablacja, laser, skleroterapia - nowoczesne rozwiązania na żylaki

Zatorowość płucna- groźna konsekwencja zakrzepicy żylnej

Przegląd akcesoriów dozakładania i zdejmowaniaproduktów uciskowych

 

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.