Wczytuję dane...
Gwarancja: 6 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3-21 roboczych dni

Sigvaris ULCER X ( Specialities ULCER X) to specjalistyczny komplet 3 podkolanówek, który składa się z pary podkolanówek spodnich i podkolanówki na bazie gumy naturalnej w 2 klasie ucisku (seria 503). Zaleca się stosowanie tego kompletu wyłącznie w ramach terapii uciskowej w przypadku owrzodzeń żylnych – jako alternatywnej metody leczenia w stosunku do bandażowania. Kompletny wyrób to ucisk równy III klasie kompresji (35-45 mmHg).

Konwencjonalnym leczeniem w przypadkach owrzodzenia żylnego jest terapia uciskowa odpowiednim bandażem. Leczenie medycznymi wyrobami o zmiennym ucisku – takimi, jak Sigvaris ULCER X – jest wygodniejsze, ponieważ można stosować je samodzielnie w domu bez obaw o nieprawidłową technikę. Według wieloletnich badań porównawczych w znanych europejskich ośrodkach badawczych, leczenie takie daje lepsze rezultaty niż metoda konwencjonalna.


Sigvaris ULCER X (Specialities ULCER X) to komplet wyrobów medycznych, dzięki któremu leczenie owrzodzeń żylnych jest skuteczniejsze i można je kontynuować w domu. Dzięki zastosowanym tkaninom, komplet można zakładać bezpośrednio na opatrunek, bez obaw o jego przesuwanie lub obluzowanie w trakcie dnia.

  • Unikalne połączenie podkolanówek na bazie włókien bawełnianych i gumy naturalnej sprawia, że wyroby wkłada się dużo łatwiej. Dzięki unikalnej technice tkania nowych podkolanówek spodnich uzyskano zgrabną, dobrze układającą się piętę. Podkolanówki spodnie tkane innowacyjną techniką dają śliską powierzchnię na podudziu. Wysokiej jakości bawełna użyta w tej części podkolanówki tkana jest w taki sposób, żeby zapewnić stykanie się wyłącznie surowca bawełnianego ze skórą. Anatomicznie dostosowana do wymiarów kończyn: podkolanówka spodnia jest dostępna we wszystkich rozmiarach.
  • Wyroby na bazie gumy naturalnej są obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek do zakładania i zdejmowania, głównie dzięki ich zdolności do gładkiego poślizgu i niskiej przyczepności do materiału podkolanówek spodnich.
  • Użycie naturalnych surowców podczas produkcji Sigvaris ULCER X (odpowiednio w kolejności: bawełna i guma naturalna) sprawia, że podkolanówki są wyjątkowo wygodne w noszeniu.
  • SIGVARIS na bazie gumy naturalnej składa się z podwójnie krytej naturalnej gumy dając unikalną stabilność ucisku.
  • Skuteczna, stopniowana i kontrolowana kompresja tam, gdzie jest wymagana o ucisku równym III klasie (mocny ucisk): prawidłowa kompresja w każdym miejscu kończyny
Komplet Sigvaris ULCER X ( Specialities ULCER X) jest dostępny w rozmiarach: małe, średnie, duże (wg poniższej tabeli dla produktów 503) w długościach: krótkie i długie. Podkolanówki spodnie mają palce zamknięte, podkolanówka wierzchnia – palce otwarte.
Kolor beżowy.

Jak dobrać rozmiar?

Wyroby uciskowe Sigvaris muszą być dopasowywane przy kończynach wolnych od obrzęku u pacjentów w pozycji stojącej. Ciężar ciała powinien być oparty na kończynie, która ma być mierzona. W przypadku Sigvaris ULCER X należy mierzyć kończynę, która jest poddawana leczeniu. Pomiarów dokonujemy rano.Tabela rozmiarów Sigvaris Ulcer X

Potrzebujesz dodatkowych podkolanówek spodnich do zestawu SIGVARIS ULCER X? Kliknij tutaj>>

Znakomite rezultaty badań losowych

Czteromiesięczne badania porównawcze przeprowadzone w znanych europejskich ośrodkach leczenia ran potwierdziły, że współczynnik uleczalności przy stosowaniu SIGVARIS ULCER X wyniósł 96,2%, zaś przy bandażowaniu 70% (patrz wykres)

  • Podczas stosowania kompletu SIGVARIS ULCER X leczenie owrzodzenia o wymiarach około 4 cm przebiegało dwukrotnie szybciej niż przy stosowaniu bandaży
  • Przy zastosowaniu kompletu SIGVARIS ULCER X o wiele rzadziej rejestrowano u pacjenta negatywne odczucia niż w przypadku leczenia metodą bandażowania. Dla przykładu, nocne bóle kończyn rejestrowano u 40% pacjentów leczonych metodą bandażowania.
  • Jedynym warunkiem pomyślnego efektu używania kompletu SIGVARIS ULCER X jest minimalna ruchomość stawu skokowego.Wniosek: Terapia uciskowa przy pomocy Sigvaris ULCER X ma wyraźną przewagę nad konwencjonalnym leczeniem przy pomocy bandażowania"

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.