Wczytuję dane...

Ciąża. „Podwójne obciążenie” dla Twoich nóg

Ciąża jest dla kobiety niezwykłym czasem. Wielkim oczekiwaniem, huśtawką nastrojów i niekontrolowanych zmian zachodzących w ciele i umyśle. Zwiększonej ilości hormonów i krwi płynącej w żyłach przyszłej mamy. Mnóstwo pozytywnych zmian, a równocześnie wiele tych stanowczo niekomfortowych. Utrata kontroli nad wagą, skórą, sprawnością, wszechobecne zmęczenie. Opuchnięte kostki, nabrzmiałe nogi, pojawiające się nagle żylaki. Warto zawczasu przygotować się na ciążowe przypadłości, by cieszyć się tym niesamowitym etapem życia.


Rajstopy przeciwżylakowe ciążowe

Dlaczego w ciąży najlepsze są rajstopy kompresyjne?

 

·       Zwiększona ilość krwi krążąca w organizmie;

·       Zaburzony obieg płynów prowadzący do zatrzymywania i gromadzenia wody m.in. w tkankach nóg;

·       Wysokie ciśnienie w żyłach, które może prowadzić do zakrzepicy;

·      Wzrost maluszka, powodujący dodatkowe utrudnienia dla transportujących krew żył, (powiększająca się macica uciska je i zaburza prawidłowe przepływy);

·       Obciążenie nóg z każdym tygodniem większe.

To naturalne procesy prowadzące do obolałych, spuchniętych nóg w czasie ciąży, a nawet do poważniejszych powikłań takich jak żylaki czy zakrzepica.

Zamiast kupować zwykłe rajstopy o większych rozmiarach, warto zwrócić uwagę na rajstopy uciskowe ciążowe, które nie tylko ładnie wyglądają, podkreślając kobiece walory, ale i zapewniają kompresję nóg. Wspomagają krążenie i skutecznie zmniejszają obrzęki. Rajstopy kompresyjne ciążowe są tak skonstruowane, by większy nacisk występował w miejscach narażonych na zaleganie krwi i limfy, w dolnych partiach nóg, w okolicach kostek. W strefach szczególnie narażonych na zastoje. Można je nosić przez cały okres ciąży, zakładać do porodu, by zabezpieczyć nogi w czasie, tego szczególnego dla organizmu wysiłku.

Rajstopy przeciwżylakowe ciążowe

Które rajstopy ciążowe wybrać?

Wybór rajstop przeciwżylakowych ciążowych jest coraz większy. Mowa tu zarówno o rajstopach ciążowych profilaktycznych oraz wyrobach I i II klasy kompresji. Rajstopy kompresyjne profilaktyczne zalecane są dla wszystkich kobiet, chcących wzmocnić swoje nogi i ochronić je przed następstwami „podwójnego obciążenia”. Klasa I kompresji zalecana jest dla kobiet ze stwierdzonymi skłonnościami do żylaków i pękających naczynek. Produkty II klasy kompresji powinny być stosowane na wyraźne wskazanie lekarza. Warto na wizycie kontrolnej dopytać również o dodatkowe badania (USG Dopplera) pozwalające ocenić stan żył i tętnic.


Medi_ciążowe

Podsumowując nasze doświadczenie i opinie klientek, jako najlepsze polecane są wyroby firmy Sigvaris i Medi. Spełniają swe zadanie ochrony kobiecych nóg w sposób niezwykle skuteczny, a do tego efektowny. Nie muszą być beżowe czy czarne. Linie Sigvaris Magic oraz Mediven Elegance zapewnią modną kolorystykę, również ciążowych produktów przeciwżylakowych.

W razie pytań chętnie służymy pomocą, aby dobrać najlepsze pończochy czy rajstopy przeciwżylakowe ciążowe.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.