Wczytuję dane...

Pończochy uciskowe, które warto pokazać!

Borykasz się z żylakami, pajączkami? A może masz skłonności do chorób układu krążenia i chcesz im zapobiegać, ale myśl o grubych pończochach medycznych skutecznie Cię do tego zniechęca? Zobacz jak estetyczne i modne mogą być pończochy uciskowe i zadbaj o swoje nogi w najlepszym stylu!

Podkolanówki uciskowe, to nie to samo co ciasne skarpetki

Leczenie kompresją polega na stymulowaniu krążenia uciskiem i tym samym na zapobieganiu powstawania zakrzepów żylnych. Tajemnica leczenia tkwi w kontrolowaniu stopnia i miejsca tego ucisku, a nie w za ciasnych skarpetkach. Stopniowana kompresja jest największa u dołu (w okolicach kostki) i stopniowo zmniejsza się ku górze. W efekcie mikrokrążenie popycha krew od żył powierzchownych do osi żył głębokich ("efekt pompy"). Dlatego tak ważne jest stosowanie profesjonalnej, specjalnie do tego przeznaczonej odzieży uciskowej. Klasyczne obcisłe skarpetki czy pończochy mogą bowiem wywołać skutek odwrotny, hamując przepływ krwi i prowadząc do obrzęków ciała.

Czy ukrywać pończochy przeciwżylakowe pod spodniami?

Kto zmaga się z tym problemem wie, że pajączki czy żylaki na nogach nie są powodem do dumy. Staramy się je ukryć, zakryć i schować przed całym światem. I choć ich leczenie wymaga stosowania kompresji, wiele kobiet ma obawy, że noszenie pończoch przeciwżylakowych jeszcze bardziej przyciągnie spojrzenia i zwróci uwagę na nieestetyczny problem. Nic bardziej mylnego. Odzież uciskowa może zaskoczyć modnym stylem, pięknym kolorem i bardzo kobiecym wykończeniem.

Pończochy uciskowe wykonuje się z zastosowaniem najnowszych technologii, ze specjalnych materiałów z dodatkiem elastycznych włókien. Charakteryzują się wysoką estetyką i na pierwszy rzut oka niczym nie różnią od tradycyjnych wyrobów pończoszniczych. Nie ma więc potrzeby ukrywania ich pod spodniami, długimi spódnicami czy leginsami. Wręcz przeciwnie! Dzięki odpowiednio dobranym, kryjącym pończochom łatwiej będzie wyeksponować nogi i stworzyć modną stylizację. A wszystko pod kontrolą stopniowanej kompresji.


Venoflex Incognito Absolu

Wyeksponuj swoje nogi w zachwycających pończochach

Chcąc zachwycić pięknem swych nóg, warto zwrócić uwagę na takie produkty jak:


 
Juzo Batik Collection

Zasady, których musisz przestrzegać

Stosując pończochy uciskowe musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Na skuteczność podkolanówek uciskowych ma wpływ odpowiednio dobrany rozmiar oraz stopień kompresji
  • Przed zakupem dokonaj pomiarów nóg i kieruj się wymiarami podanymi w tabeli
  • Podkolanówki przeciwżylakowe zakładaj rano i zdejmuj przed spaniem (chyba, że lekarz zaleci inaczej)
  • Po nałożeniu pończochy uciskowej, materiał musi być wygładzony i ściśle przylegać do nóg
  • W celu łatwiejszego zakładania możesz skorzystać ze specjalnych akcesoriów do tego przeznaczonych
  • Podkolanówki uciskowe wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością. Mimo to nie powinno się z nich korzystać dłużej niż 6 miesięcy, gdyż po tym czasie tracą swoje właściwości medyczne.

Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowych pomiarów, wyboru odpowiedniego modelu, długości, rodzaju ucisku, zawsze możesz się skontaktować z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci prawidłowo dobrać pończochy uciskowe.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.