Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 2-5 roboczych dni

Rajstopy ciążowe przeciwżylakowe 70 den (12-17 mmHg) są eleganckie, cienkie, trwałe i wygodne. Przeznaczone dla kobiet oczekujących dziecka. Posiadają specjalnie zaprojektowaną część majtkową, wykonaną z oddychającego i bardzo elastycznego materiału, który skutecznie podtrzymuje podbrzusze od dołu, nie uciskając go. Regulowany za pomocą guzików pasek z łatwością można dopasować do powiększającego się obwodu brzucha. Wyprodukowane z dzianiny o splocie „plastra miodu”, posiadają wykonaną bezpośrednio na maszynie „piętkę” oraz wzmocnioną stopę. Poddane obróbce Sanitized gwarantującej ochronę antybakteryjną, działanie antyalergiczne i pełną higienę. Zastosowana przy produkcji nowoczesna technologia oraz skład dzianiny zapewniają komfort użytkowania poprzez idealne dopasowanie się rajstop do sylwetki.

 

Poleca się je dla kobiet ciężarnych już od pierwszego miesiąca ciąży profilaktycznie w celu zapobiegania powstawania żylaków, oraz w przypadku odczuwania ciężkości i zmęczenia nóg, jak też przy lekkich zaburzeniach krążenia.

 

Idealne na każdym etapie ciąży dzięki regulowanemu paskowi !!!

 

Szczegółowe informacje:

  • Skład: 83 % poliamid, 17 % lycra
  • I klasa ucisku: Ucisk w kostce 12-17 mmHg – dzianina 70 den

Kompresja zalecana przy uczuciu ciężkości i zmęczeniu nóg. Przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych, w działaniach profilaktycznych oraz w okresie ciąży.

 

kompresja relaxsan

 

 

Ucisk wywierany przez wyroby RelaxSan zmniejsza się stopniowo od kostki do uda – 100 % ucisku występuje w kostce, 70 % na wysokości kolana i 40 % na wysokości uda. Ten mechanizm elastycznego ucisku zapewnia prawidłowe pompowanie krwi w kierunku serca, likwiduje zastój żylny i ułatwia powrót krwi oraz przeciwdziała obrzękowi i zastojowi limfatycznemu.

 

 

 

 

 

UWAGA! Rozmiar 1 dostępny tylko w kolorze beżowym!

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Optymalne działanie wyrobów RelaxSan uzależnione jest od właściwego doboru rozmiaru. W tym celu należy wykonać pomiar obwodu nóg, jak najwcześniej po nocnym spoczynku, kiedy nogi są wypoczęte i nieopuchnięte.

Należy usiąść na krześle i wyprostowaną nogę ułożyć na drugim krześle, wyprostowana stopa powinna dotykać do płaskiej powierzchni, np. do ściany. Pomiarów należy dokonywać w miejscach wg schematu i porównując z odpowiednimi tabelami dobrać właściwy rozmiar. W przypadku rajstop należy stosować tabelę A i C. W przypadku podkolanówek, pończoch i rajstop dla kobiet w ciąży należy stosować tabele B i C.

Istotnym pomiarem jest pomiar wzrostu oraz ciężar ciała. Wzrost jest szczególnie ważny przy doborze rajstop. Czasami przy szczupłych nogach dobór rajstop w mniejszym rozmiarze mógłby spowodować, iż okazałyby się one za krótkie - dla wysokiej kobiety. Jak również analogicznie dla kobiety niskiej o tęgich nogach dobór rajstop w największym rozmiarze okazałby się artykułem za długim. Dla Pań o szerszych biodrach wprowadzono do oferty rozmiary XL. Różnią się tym od standardowych, iż posiadają  dodatkowo klin w części majtkowej.

Po zapisaniu wszystkich wymiarów bierzemy tabelę wymiarów. Najważniejszym punktem do odczytu jest punkt obwodu kostki, bo w tym miejscu rajstopy będą wywierały największy ucisk. Po porównaniu obwodu nogi pacjenta do tabeli, określamy wielkość podkolanówki, pończochy czy rajstopy, jeżeli mieszczą się one w widełkach podanych w tabeli, to możemy zamówić seryjnie produkowaną. Jeżeli wymiary nogi pacjenta nie mieszczą się w wielkościach podanych w tabeli, to musimy zamówić pończochę czy rajstopy robione na miarę.

 

 

tabela rozmiarow Relaxsan

 

jak zakladac relaxsan
Dowiedz się dlaczego warto nosić rajstopy w ciąży

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.