Wczytuję dane...

Historia Antka z Warszawy, lat 25

Antoni z Warszawy (25 lat)                                                                

„Bieganie to moje życie”

Biegam, bo lubię. To mnie odpręża, dodaje adrenaliny. Jest moim sposobem na odreagowanie stresu po pracy i chwilową ucieczkę od rzeczywistości, ale i sposobem spędzania wolnego czasu. Mam na imię Antek. Sportowe podkolanówki kompresyjne odkryłem przygotowując się do półmaratonu. Od tego czasu zakładam je na każdy trening i bieg.

Do biegania podchodziłem dość sceptycznie. Najpierw krótkie dystanse dla utrzymania dobrej formy. Weekendowe biegi w terenie dla poprawy samopoczucia. Z czasem złapałem bakcyla i zacząłem trenować regularnie 2-3 razy w tygodniu. Czułem jak poprawia się moja kondycja, a razem z nią zwiększają dystanse. Do pierwszych zawodów namówili mnie znajomi. Wtedy po raz pierwszy poczułem smak rywalizacji i od tego czasu zacząłem bacznie śledzić kalendarz wydarzeń biegowych. Żeby nie nabawić się kontuzji, pracowałem nad odpowiednią rozgrzewką, wyposażyłem w dobre buty i odpowiedni strój sportowy. Mimo to nie raz po treningu łapały mnie skurcze mięśni czy bolesne zakwasy.

Przygotowując się do półmaratonu, kolega podpowiedział mi podkolanówki uciskowe. Wyglądem nie różnią się od sportowych podkolanówek do biegania, a jednak zaprojektowane są tak, by uciskać mięśnie, zmniejszając wibracje w trakcie biegu, poprawiać ukrwienie i co dla mnie ważne, stabilizować mięśnie, więzadła i ścięgna. Zmniejszam tym samym ryzyko kontuzji i przyspieszam swoją regenerację po dużym wysiłku.

Nie mając doświadczenia, jakie podkolanówki uciskowe wybrać, o pomoc poprosiłem przeciwżylakowe.pl. Okazało się, że przy wyborze tego typu produktu, nie należy się kierować jedynie rozmiarem stopy i kolorem podkolanówek. Kupując podkolanówki kompresyjne ważny jest też obwód łydki. Tylko dobrze dopasowane podkolanówki kompresyjne, zapewnią właściwy ucisk. Do tego ciekawa kolorystyka i modne fasony. Różnica w komforcie biegania- ogromna! Wynik życiowy jaki wtedy uzyskałem biegnąc półmaraton, tylko potwierdził ich skuteczność. Dziś zakładam je na każdy trening.

Jeśli miałbym polecić, które sportowe podkolanówki wybrać, podpowiedziałbym moje ulubione modele.

Wysokiej jakości podkolanówki kompresyjne firmy Bauerfeind, CEP, Aries. Te, które zapewniają mi maksymalną ochronę i stabilizację nogi w czasie zawodów. Przyspieszają regenerację mięśni po biegu. Zwiększają moją widoczność i bezpieczeństwo w czasie treningu poprzez widoczne z daleka odblaski i neonowe kolory.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.