Wczytuję dane...

Historia Julii z Ostrowca Świętokrzyskiego, lat 33

Julia z Ostrowca Świętokrzyskiego (lat 33)

„Aktywne oczekiwanie na maluszka”

Bycie mamą to wielkie wyzwanie. Zaczyna się już na początku ciąży i wzrasta z każdym kolejnym dniem. Wysiłek dla organizmu, burza hormonów, huśtawka emocjonalna. Mam na imię Julia i po raz drugi zostanę mamą! Wiem co mnie czeka, dlatego tym razem, bardziej świadomie podchodzę do tematu ciąży.
 

Rozmawiając z moimi koleżankami i patrząc na swoje ciało, widzę jak trudno jest zadbać o siebie w czasie ciąży. Duży przyrost masy ciała, zmęczenie, opuchnięte nogi. Do tego jeszcze posiadanie starszego dziecka, które wymaga od mamy dużo uwagi i energii. Znalazłam jednak kilka sposobów, by być aktywną mamą. Stosując się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę, przede wszystkim staram się dzielić czas na odpoczynek i aktywność. Nie przemęczam się noszeniem ciężkich rzeczy, unikam stresu, ale jednocześnie nie odmawiam sobie takich przyjemności jak spacery, ćwiczenia, spotkania ze znajomymi.

W czasie pierwszej ciąży zmagałam się z bolącymi nogami i pojawiającymi się żylakami. Na szczęście po porodzie te objawy ustąpiły. Nauczona doświadczeniem, tym razem już od początku ciąży, noszę pończochy przeciwżylakowe. Stopniowany ucisk wspomaga moje nogi. Nie straszne mi już „podwójne obciążenie”, a profilaktyka przeciwżylakowa, będzie mi z pewnością jeszcze długo towarzyszyć. Od lekarza dowiedziałam się, że pończochy uciskowe są wskazane nawet w trakcie porodu. W wielu krajach Unii Europejskiej powszednią praktyką jest zakładanie pończoch uciskowych do cesarskiego cięcia.  

Zakładając pończochy czy rajstopy uciskowe, czuję się też wyjątkowo kobieco. Coraz bardziej widoczny brzuszek, wygląda pięknie w połączeniu ze zwiewną sukienką i eleganckimi rajstopami. Do tego koniecznie płaskie buty! Specjalna część majtkowa, dobrze podtrzymuje brzuch, nie uciskając go. Regulowany pasek, pozwala na idealne dopasowywanie obwodu, wraz z powiększaniem się brzucha.

Co ważne, dostępna oferta produktów uciskowych, gwarantuje mi duży wybór materiałów, kolorów i fasonów. W zależności od sytuacji, nastroju czy okazji zakładam wygodne podkolanówki, rajstopy uciskowe w kolorach sezonowych, czy zmysłowe pończochy z efektownym mankietem podtrzymującym.


Jobst Opaque rajstopy ciążowe ccl1

Jobst Opaque rajstopy ciążowe ccl2

Do moich ulubionych modeli profilaktycznych należą:

  • RELAXAN 140 Den – wygodne w noszeniu, trwałe rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży, z wygodnie regulowanym pasem
  • SIGVARIS Delilah- miękkie i transparentne ciążowe rajstopy profilaktyczne
  • MEDI Mediven Elegance- rajstopy w I klasie kompresji, których największą zaletą oprócz stopniowanego ucisku, są niesamowite, modne kolory sezonowe
  • BAUERFEID Discretion – pończochy samonośne, wykończone koronką
  • VIM&VIGR – podkolanówki uciskowe I stopnia kompresji, z szerokim ściągaczem, ciekawym wzorem, najwygodniejsze na co dzień i do sportowego stroju.  


Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.