Wczytuję dane...

Ablacja termiczna jako innowacyjna metoda stosowana we Flebologii

Metoda ablacji termicznej należy do najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków poprzez zamykanie niewydolnych żył kończyn dolnych.

Ablacja termiczna

Zabieg  jest małoinwazyjny polegający na  wewnątrznaczyniowym obkurczeniu dużych pni żylnych prądem o częstotliwości fal radiowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na nakłuciu żyły i wprowadzeniu do niej specjalnego aplikatora wytwarzającego fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej.  Ściany naczynia nagrzewają się do odpowiedniej temperatury  w rezultacie powodując jej trwałe obkurczenie się i zamknięcie. Po zamknięciu żyły, urządzenie samoczynnie się wyłącza przeciwdziałając oparzeniu.

Przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu są miedzy innymi: niedrożne żyły głębokie, choroba zakrzepowo – zatorowa, skaza krwotoczna, miażdżyca tętnic kończyn dolnych i obrzęk limfatyczny.

Przed zabiegiem warto zapytać lekarza o pończochy przeciwzakrzepowe w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia zakrzepicy. Bezpośrednio po zabiegu nie trzeba leżeć, należy jedynie zastosować opatrunek uciskowy. Natomiast w celu podtrzymania efektu zabiegu stosuje się pończochy uciskowe lub rajstopy kompresyjne. W naszym sklepie dostępne są pończochy oraz rajstopy przeciwżylakowe takich firm jak: Aries, Bauerfeind, CEP, JOBST, JuzoMaxis, Medi, Ofa Bamberg, Pani Teresa, Varisan, Relaxsan, Sigvaris, Veera, Venoflex, Vim&Vigr.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.