Wczytuję dane...

Rajstopy uciskowe dla kobiet

Rajstopy uciskowe dla kobiet - kiedy je nosić?

Rajstopy uciskowe dla kobiet znane również jako rajstopy kompresyjne, mogą być noszone w różnych sytuacjach w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb i zaleceń lekarza. Noszenie rajstop uciskowych jest szczególnie korzystne w czasie długich podróży samolotem, pociągiem lub samochodem, ze względu na to, że długotrwałe siedzenie może prowadzić do pogorszenia krążenia krwi w nogach i zwiększonego ryzyka zakrzepicy żył głębokich. Podobnie, jeśli przez większość dnia pracujesz w pozycji stojącej lub siedzącej, możesz doświadczać objawów zmęczenia nóg, opuchlizny lub uczucia ciężkości. Rajstopy uciskowe dla kobiet pomogą złagodzić te objawy, poprawiając krążenie krwi i wspierając mięśnie nóg.

Rozwiń/Zobacz więcej

Wskazane jest noszenie kompresji po niektórych zabiegach chirurgicznych. Mają one na celu zmniejszenie ryzyka powikłań, takich jak zakrzepy krwi oraz wspieranie gojenia się tkanek. Natomiast kobiety w ciąży, które często doświadczają obrzęków nóg, żylaków oraz dyskomfortu związanego z ciężarem rosnącego brzucha stosują rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży by zapewnić wsparcie dla nóg, zmniejszyć obrzęki oraz łagodzić objawy żylaków w okresie ciąży.


Rajstopy uciskowe dla kobiet - w jaki sposób je zakładać?

Zakładanie rajstop uciskowych może wymagać trochę wprawy, szczególnie jeśli wybierasz modele o wyższych stopniach kompresji. Zakładając rajstopy uciskowe dla kobiet warto kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze upewnij się, że twoje nogi są czyste i suche. Unikaj stosowania balsamów lub innych produktów na skórę przed założeniem rajstop uciskowych, ponieważ mogą one utrudnić utrzymanie właściwego ucisku. Jeśli masz długie paznokcie, warto je skrócić, aby uniknąć uszkodzenia rajstop podczas zakładania. Rajstopy uciskowe dla kobiet zakładaj technicznie, a nie siłowo. Zaczynając od wsadzenia palców, stopy, dopasowania pięty, stopniowo rozprowadzaj rajstopy ku górze. Kiedy rajstopy dotrą do pożądanego miejsca, sprawdź, czy są dobrze dopasowane i nie powodują żadnego ucisku lub dyskomfortu. Pamiętaj, że zakładanie rajstop uciskowych może być nieco trudniejsze niż zwykłe rajstopy, ze względu na większą moc kompresji. Jeśli masz trudności, możesz poprosić kogoś o pomoc, zwłaszcza jeśli masz problemy z ruchem lub gibkością. Dobra praktyką jest też używacie specjalnych nakładaczy, które znajdziesz u nas w dziale akcesoria.

Rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet – wybierz odpowiedni poziom kompresji

Wybierając rajstopy uciskowe dla kobiet ważny jest powód jakim się kierujesz. Jeśli interesuje Cię profilaktyka, szukasz sposobu na zmęczone, opuchnięte nogi lub zaniepokoiły Cię pojawiające się na nogach pierwsze pajączki wybór będzie inny niż w przypadku stwierdzonych przez lekarza schorzeń naczyniowych. Panie z zaawansowanymi schorzeniami naczyniowymi, takimi jak żylaki, obrzęki limfatyczne, owrzodzenia żylne czy zakrzepica żył głębokich, mogą otrzymać zalecenie noszenia rajstop uciskowych w celu poprawy krążenia krwi, zmniejszenia obrzęków i łagodzenia objawów. W zależności od zaawansowania schorzenia lekarz zaleca odpowiedni poziom kompresji od pierwszego (lekkiego ucisku) po trzeci stopień kompresji (mocny ucisk). Rajstopy uciskowe dla kobiet profilaktyczne i pierwsza klasa ucisku nie wymaga zaleceń lekarza, ani szczególnej medycznej kontroli.

Rajstopy uciskowe dla kobiet: 1 klasa kompresji

Żylakom można skutecznie zapobiegać. Oczywiście, w przypadku predyspozycji genetycznych może okazać się, że mimo profilaktyki zmiany żylne i tak się pojawią, ale nawet w takich przypadkach odpowiednie działania są w stanie opóźnić moment ich wystąpienia. Rajstopy uciskowe dla kobiet profilaktyczne lub w 1 klasie kompresji to przykład profilaktyki przeciwżylakowej, która nie wymaga od nas wielkich poświęceń czy wykonywania czasochłonnych ćwiczeń. Noszone na co dzień przynoszą zauważalne efekty.

Rajstopy uciskowe dla kobiet: 2 klasa kompresji

Rajstopy uciskowe dla kobiet w 2 klasie kompresji dedykowane na umiarkowane dolegliwości związane z żylakami. Są one przeznaczone dla pań potrzebujących skutecznego wspomagania krążenia krwi w nogach, zmniejszania obrzęków i łagodzenia objawów związanych z pojawiającymi się żylakami. Duży wpływ na zdrowie naszych żył ma styl życia, dlatego warto w czasie kompresjoterapi zadbać również o regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę. Wybierając rajstopy uciskowe dla kobiet, nie musisz obawiać się, że będą one zwracać uwagę na Twoje schorzenie. Jedno jest pewne- przyciągną spojrzenia z uwagi na doskonały wygląd, dopasowanie i modny fason. Przykładem mogą być rajstopy uciskowe dla kobiet Mediven Plus - KOLORY SEZONOWE, zachwycające nasyconą, modną kolorystyką. Wyjątkowo delikatne Mediven sheer & soft, albo supereleganckie JOBST ULTRA SHEER. A może dasz się zainspirować JUZO INSPIRATION BATIK Collection o niespotykanej kolorystyce przenikającej się gradientowo. Wybierz rajstopy uciskowe dla siebie i zadbaj o nogi.

Rajstopy uciskowe dla kobiet: 3 klasa kompresji

W przypadku 3 klasy kompresji ważne jest skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od medycyny naczyń, aby uzyskać dokładne zalecenia. Dzięki temu będzie można dostosować stopień kompresji, długość noszenia oraz prawidłowy rozmiar rajstop do Twoich indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. W naszej ofercie znajdziesz produkty znanych i cenionych producentów, co pozwoli dobrać optymalne rajstopy uciskowe dla kobiet także w 3 klasie kompresji. Kolory klasyczne, a może modne kolory sezonowe? Dobra wytrzymałość. Palce zamknięte, a może otwarte? 3 klasa kompresji wersji rajstop oraz półrajstop. Sprawdź nasze propozycje.

Ważne przy kompresjoterapi

Kompresjoterapia może prowadzić do wysuszenia skóry. Aby temu zapobiec, wybieraj odpowiednie dla Twojej skóry rajstopy uciskowe dla kobiet (np. z aloesem), stosuj nawilżające kremy lub maści na skórę, ale unikaj ich stosowania bezpośrednio przed nałożeniem ucisku. Regularnie sprawdzaj stan swojej skóry. Zwracaj uwagę na wszelkie zmiany, takie jak zaczerwienienia, otarcia, owrzodzenia czy bolesność. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, skonsultuj się z lekarzem.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

    61 622 10 05

    516 021 222

    Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.