Wczytuję dane...

Pończochy uciskowe dla kobiet

Pończochy na żylaki damskie - sposób na zmęczone nogi

Pończochy uciskowe dla kobiet są skutecznym sposobem na złagodzenie zmęczenia nóg. W zależności od stopnia kompresji mają one zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu różnych poważniejszych dolegliwości, takich chociażby żylaki czy zakrzepica. Pończochy uciskowe damskie korzystnie wpływają na zmęczone nogi. Dzieje się to dzięki temu, że pończochy elastyczne na żylaki wywierają równomierny ucisk na nogi, stymulują przepływ krwi zapewniając lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i zwiększenia komfortu. Dla uzyskania najlepszego efektu ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących noszenia kompresji. W większości przypadków zaleca się noszenie ich przez większość dnia, aż do momentu ściągania przed snem. Regularne stosowanie może przynieść ulgę i zmniejszyć uczucie zmęczenia nóg.

Rozwiń/Zobacz więcej

Pończochy uciskowe dla kobiet - komfort i wygoda

Każda kobieta, która chce dobrze wyglądać ma w swojej szafie co najmniej kilka par eleganckich pończoch na każdą okazję. Nie zmieni tego nawet sytuacja, kiedy problemy żylne doskwierają tak bardzo, że czasem chciałoby się ukryć swoje nogi i nie eksponować ich w cienkich pończochach. Rozwiązaniem są wówczas pończochy na żylaki damskie. Transparentne w profilaktyce i pierwszej klasie kompresji, kryjące w bardziej zaawansowanych stadiach walki z żylakami. W sklepie przeciwzylakowe.pl znajduje się pełna oferta pończoch uciskowych przeznaczonych dla kobiet (pończochy specjalnie dedykowane dla mężczyzn też mamy!).

Zadbaj o swoje nogi i ciesz się kobiecym pięknem każdego dnia. Pończochy uciskowe dla kobiet będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, a może i inspiracją do wyjątkowo modnych stylizacji.


Pończochy na żylaki damskie o różnych stopniach kompresji

Wybierając pończochy na żylaki damskie trzeba wiedzieć, że tak jak cały asortyment produktów kompresyjnych są dostępne nie tylko w różnych kolorach wzorach, ale przede wszystkim o różnych stopniach ucisku. Zróżnicowanie to wynika z medycznych uwarunkowań jaki poziom ucisku zalecany jest na dane schorzenie. I tak, I stopień kompresji jest to najłagodniejszy stopień ucisku, zalecany głównie w celach profilaktycznych, czy łagodzenia lekkiego zmęczenia nóg. Może być stosowany przez osoby, które spędzają wiele czasu w pozycji stojącej lub siedzącej, w celu poprawy krążenia krwi i redukcji obrzęków.


Pończochy przeciwżylakowe damskie 1 stopnia kompresji

Pończochy uciskowe dla kobiet I stopień kompresji są to najłagodniejszy stopień ucisku, zalecany głównie w celach profilaktycznych, czy łagodzenia lekkiego zmęczenia nóg. Może być stosowany przez osoby, które spędzają wiele czasu w pozycji stojącej lub siedzącej, w celu poprawy krążenia krwi i redukcji obrzęków.


Pończochy uciskowe dla kobiet: 2 stopień kompresji

II stopień kompresji jest stosowany w przypadku łagodnych do umiarkowanych problemów z nogami, takich jak żylaki, obrzęki czy uczucie ciężkości nóg. Może być zalecany dla kobiet w ciąży lub osób, które mają skłonność do żylaków. Przed zakupem pończoch uciskowych 2 stopnia zaleca się skonsultować z lekarzem lub specjalistą od medycyny naczyń, aby uzyskać dokładne zalecenia dotyczące stopnia kompresji i długości noszenia. Ważne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru, tak aby pończochy uciskowe damskie zapewniły odpowiednią skuteczność i komfort noszenia.


Pończochy dla kobiet: 3 stopień ucisku

Pończochy na żylaki damskie w 3 klasie kompresji zalecane są w przypadku poważniejszych problemów, takich jak zaawansowane żylaki, zakrzepica czy obrzęki limfatyczne. W niektórych przypadkach, noszenie pończoch w 3 klasie kompresji może być niewskazane. Dlatego ważne jest uzyskanie indywidualnej oceny od lekarza, który określi Twoje potrzeby i zaleci odpowiedni stopień kompresji oraz będzie monitorować skuteczność i bezpieczeństwo noszenia pończoch uciskowych. Dlatego też pończochy elastyczne na żylaki 3 stopnia zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem jeszcze przed rozpoczęciem stosowania.

Poczuj się kobieco i zadbaj o zdrowie swoich nóg.

Samonośne pończochy uciskowe dla kobiet, mają kilka zalet dzięki którym są popularne wśród kobiet. Po pierwsze są uważane za bardziej wygodne niż tradycyjne pończochy z pasem. Brak pasa uciskowego oznacza, że nie ma nacisku na brzuch co może dawać większe poczucie komfortu i swobody ruchów. Po drugie są bardziej estetyczne i seksowne, co może dodawać pewności siebie. Po trzecie pończochy uciskowe dla kobiet są dostępne w różnych wzorach, kolorach i materiałach, co pozwala na dopasowanie ich do różnych stylizacji i okazji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

    61 622 10 05

    516 021 222

    Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.