Wczytuję dane...

Charakterystyczne cechy wyrobów uciskowych - SIGVARIS

Charakterystyczne cechy wyrobów uciskowych - SIGVARIS
Wybór wyrobów uciskowych jest sprawą indywidualną. W zależności od potrzeb i własnych upodobań, wybieramy takie, które będą – z różnych względów – optymalne. Warto zawczasu zrobić rozeznanie, żeby wygodnie i trafnie dobrać taki wyrób, z którego będziemy zadowoleni. W naszym cyklu opisujemy cechy, jakimi charakteryzują się poszczególne serie podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych z oferty 
przeciwżylakowe.pl.Sigvaris to marka szwajcarskiego producenta wyrobów uciskowych – jednego z grona liderów rynku. Wieloletnia tradycja w dziedzinie wyrobów kompresyjnych (firma obchodziła 150. rocznicę w 2014 roku) i stosowane technologie produkcyjne sprawiają, że produkty Sigvaris cieszą się doskonałą opinią użytkowników i specjalistów na całym świecie.

Producent koncentruje swoje siły wokół wyrobów kompresyjnych w trzech obszarach:
Sigvaris Medical – medyczne wyroby uciskowe, leczenie i profilaktyka przeciwzakrzepowa
Sigvaris Well Being – wsparcie dla zdrowych nóg, przeznaczone dla osób pracujących na stojąco lub w pozycji siedzącej oraz podróżujących
Sigvaris Sports – kompresyjne podkolanówki sportowe (niedostępne w Polsce).

Wyroby uciskowe Sigvaris dostępne w ofercie naszego sklepu:

Sigvaris Medical:


Sigvaris Well Being:


Akcesoria:

Sigvaris Magic to linia podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych o gładkiej i delikatnie transparentnej tkaninie – lekko przejrzyste, polecane kobietom produkty zapewnią właściwy ucisk (I i II klasa kompresji), a noga wygląda w nich elegancko. Dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, w wersjach z palcami zamkniętymi lub otwartymi. Atrakcyjne kolory sezonowe w tej serii to propozycja dla kobiet, które nie lubią monotonii. I i II klasa ucisku.

Sigvaris Cotton – wyroby z dodatkiem bawełny, miękkie i komfortowe w noszeniu, kryjące. Delikatny prążek (najlepiej widoczny na tym zdjęciu) uatrakcyjnia strukturę, dzięki czemu Sigvaris Cotton to propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dostępne w I, II i III stopniu ucisku, w wersji z palcami otwartymi lub zamkniętymi i w dwóch kolorach – beżowym i czarnym. Niektóre warianty są dostępne tylko dla wybranych produktów. Klasy kompresji: I, II i III.

Sigvaris Comfort to seria całkowicie kryjących i matowych podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych o gładkim splocie. Wyjątkowo wygodne, idealne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mają komfortowe wykończenie stopy, a samonośny mankiet pończoch dostosowuje się do ciała i utrzymuje pończochy we właściwym miejscu. Comfort to seria w bogatej palecie kolorystycznej, z palcami zamkniętymi lub otwartymi, dostępna na zamówienie specjalne. Klasa ucisku: I i II.


Sigvaris Traditional (seria 500) – tkanina o strukturze plastra miodu na bazie gumy naturalnej sprawia, że są to najbardziej wytrzymałe i najgrubsze podkolanówki, pończochy, półrajstopy i rajstopy kompresyjne. Równocześnie producent określa je jako najbardziej przewiewne i stosunkowo rozciągliwe. Dostępne z palcami otwartymi, w kolorze beżowym. Klasy kompresji: II i III.

Sigvaris Top Fine Select – ekonomiczna seria podkolanówek i pończoch uciskowych z nici syntetycznych, I i II klasa kompresji. Charakterystyczna, rozciągliwa tkanina oraz gładki splot sprawiają, że wyroby są łatwiejsze do nakładania niż większość wyrobów uciskowych. Należy przy tym zawsze pamiętać, żeby po nałożeniu rozmasować materiał na nodze – aby uniknąć nierównomiernego rozłożenia ucisku. Dostępne w kolorze beżowym i czarnym, w wersji z palcami zamkniętymi lub otwartymi. Pończochy czarne z palcami otwartymi – na specjalne zamówienie, wydłużony okres oczekiwania. Niedawno pojawiły się rajstopy w II stopniu ucisku, z palcami otwartymi, kolor beżowy. Klasa kompresji: I i II.

Sigvaris Thrombo to linia podkolanówek i pończoch przeciwzakrzepowych. Wyroby te przeznaczone są do krótkotrwałego stosowania podczas i po zabiegach w celu zapobiegania powikłaniom zakrzepowo-zatorowym. Zakrzepica może wystąpić po wszystkich operacjach chirurgicznych, a także u osób długo przebywających w łóżku. Ryzyko wystąpienia choroby zwiększa się z wiekiem, a także na przykład po urazach oraz w przypadku zaburzeń krążenia krwi. Dostępne są podkolanówki, pończochy samonośne oraz z przypięciem do paska. Białe wyroby bez szwu o zmiennym stopniu ucisku, w kostce 18 mmHg i proporcjonalnie zmniejszająca się kompresją ku górze. Można je prać w temperaturze 95°C.

Sigvaris Ulcer X to specjalistyczny komplet do terapii owrzodzeń żylnych. Składa się z dwóch cienkich podkolanówek spodnich oraz podkolanówki wierzchniej z tkaniny tradycyjnej – serii 503 (II klasa kompresji). Sigvaris ULCER X to komplet wyrobów medycznych, dzięki któremu leczenie owrzodzeń żylnych jest skuteczniejsze i można je kontynuować w domu. Dzięki zastosowanym tkaninom, podkolanówki można zakładać bezpośrednio na opatrunek, bez obaw o jego przesuwanie lub obluzowanie w trakcie dnia. Dostępny w trzech rozmiarach i dwóch wariantach długości. Całość to ucisk na poziomie III klasy. Podkolanówki spodnie mają palce zamknięte, podkolanówka wierzchnia – palce otwarte. Kolor beżowy.

Delilah – seria profilaktycznych podkolanówek, pończoch i rajstop o delikatnej, przejrzystej tkaninie. Przeznaczone dla kobiet, które – nie mając wyraźnych zmian żylnych – pragną zadbać o dobre samopoczucie i komfort nóg. Podkolanówki, pończochy i rajstopy Delilah wspomagają krążenie, zmniejszają uczucie ciężkości nóg i wieczorne obrzęki. Dostępne w dwóch wariantach:

  • 70 den – gładki splot, ucisk do 15 mmHg
  • 140 den – struktura siateczkowa, ucisk do 19 mmHg

Sigvaris Delilah dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, z zamkniętymi palcami.

Samson to eleganckie, męskie podkolanówki uciskowe z dodatkiem bawełny. Zapewniają komfort noszenia, zapobiegają uczuciu ciężkości nóg i obrzękom. Dostępne w czterech kolorach (beż, granat, antracyt i czarny), z zamkniętymi palcami. Ucisk do 19 mmHg.


Sigvaris proponuje także kilka akcesoriów, dzięki którym nakładanie wyrobów kompresyjnych jest dużo wygodniejsze:

  • Doff’N’Donner – innowacyjny komplet pomagający w nakładaniu podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych; dostępny w komplecie lub każdy element osobno
  • pomoc do nakładania wyrobów uciskowych – tradycyjny stalowy przyrząd, na który naciągamy wyrób, by łatwiej włożyć go na nogę
  • gumowe rękawice – specjalnie zaprojektowana wewnętrzna strona rękawic pomaga chwycić podkolanówkę, pończochę czy rajstopy w taki sposób, by wygodniej je nałożyć i równocześnie nie uszkodzić tkaniny
  • śliska stopa – dzięki poślizgowemu materiałowi, łatwiej wsunąć stopę i nałożyć wyrób kompresyjny na nogę.


Płyn do prania wyrobów uciskowych to preparat, dzięki któremu ich pranie jest bezpieczne dla splotu i nie uszkadza tkaniny.

Klej do mocowania pończoch – specyfik utrzymujący pończochę we właściwym miejscu, zapobiega jej zsuwaniu i przesuwaniu na nodze.


Sigvaris, jako wiodący producent wyrobów uciskowych, gwarantuje 6-miesięczną stabilność kompresji swoich wyrobów.


Szeroki wachlarz produktów kompresyjnych i akcesoriów, wysoka jakość i estetyka wykonania podkolanówek, pończoch i rajstop oraz bogata paleta kolorów to znak rozpoznawczy szwajcarskiego producenta.

 

Po
znaj cechy wyrobów uciskowych innych marek: 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.