Wczytuję dane...

Charakterystyczne cechy wyrobów uciskowych - ARIES

Charakterystyczne cechy wyrobów uciskowych - ARIES
Wybór wyrobów uciskowych jest sprawą indywidualną. W zależności od potrzeb i własnych upodobań, wybieramy takie, które będą – z różnych względów – optymalne. Warto zawczasu zrobić rozeznanie, żeby wygodnie i trafnie dobrać taki wyrób, z którego będziemy zadowoleni. W naszym cyklu opisujemy cechy, jakimi charakteryzują się poszczególne serie podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych z oferty
przeciwżylakowe
.pl


W dzisiejszej części przybliżymy cechy wyrobów czeskiego producenta – firmy ARIES.

Zgodnie z informacją producenta, wszystkie wyroby tej marki podlegają rygorystycznej kontroli jakości. Dowodem są uzyskane przez firmę certyfikaty: certyfikat ITC Zlín, certyfikat OekoTex (gwarantuje, że żaden z wyrobów nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i można go stosować w bezpośrednim kontakcie ze skórą) oraz certyfikaty Forschungsinstitut Hohenstein (gwarancja właściwości medycznych i stopniowanego ucisku zgodnego z międzynarodową klasyfikacją). Ponadto, Aries posiada pozwolenie na używanie marki Lycra by Dupont oraz deklarację zgodności dla wszystkich wyrobów zdrowotnych (spełnia wymagania techniczne zgodnie z uwarunkowaniami prawnymi i jest uprawniona do używania znaku CE). Oznacza to, że wyroby powinny spełniać zadanie lecznicze i wpływać na poprawę stanu zdrowia.

Aries proponuje wyroby o nazwie Avicenum. Są to podkolanówki, pończochy i rajstopy z mikrowłókien dostępne w 3 wariantach ucisku:

Avicenum 70 – wyroby profilaktyczne


Avicenum 140 – wyroby w I klasie kompresji


Avicenum 360 – wyroby w II klasie kompresjiAvicenum 70 to seria wyrobów profilaktycznych, wpływających na poprawę krążenia krwi i zapobiegających powstawaniu obrzęków. Seria wykonana jest z tkaniny posiadającej przeciwgrzybiczą i antybakteryjną apreturę Sanitized Silver – całkowicie bezpieczną dla skóry, polecaną również alergikom, działającej na bazie jonów srebra warstwą, dzięki której wyroby zachowują higieniczną świeżość i trwałość.

Podkolanówki, pończochy i rajstopy Avicenum 70 mają gładki splot i przejrzystą tkaninę. Dostępne z palcami zamkniętymi, w bogatym wachlarzu kolorów, zwłaszcza pończochy i rajstopy. W serii dostępny jest także wariant podkolanówek Avicenum Travel – dla podróżujących. Podkolanówki te mają wzmocnioną piętę i wykonane są z tkaniny z mikrokapsułkami ziołowymi (Skintex AHL), które zapewniają komfort i ulgę dla zmęczonych nóg podczas podróży.


Avicenum 140 to wyroby w I stopniu ucisku. Seria w większości wykonana jest z tkaniny z mikrokapsułkami ziołowymi Skintex AHL. Mikrokapsułki Skintex AHL zawierają wyciąg z grejpfruta, cytryny, mentolu, tymianku, mocznika i cyprysa. Umieszczane są bezpośrednio na powierzchni włókien tekstylnych – zwiększa to skuteczność ich działania, a także sprawia, że wytrzymują wielokrotne pranie, stopniowo pękając i uwalniając substancje aktywne.

Podkolanówki Avicenum 140 dostępne są w wersji letniej i zimowej. Ta pierwsza wykonana jest z tkaniny z mikrokapsułkami Skintex AHL, druga ma dodatek jonów srebra (Sanitized Silver). Zimowe podkolanówki są odrobinę grubsze, kryjące. Dostępne z palcami zamkniętymi, w kolorze beżowym lub czarnym.

W wariancie kryjącym z Sanitized Silver dostępne są także pończochy z lamówką, przy czym dotychczas jedynie w kolorze beżowym.
Pończochy Avicenum 140 z mikrokapsułkami mają wykończenie koronkowe, są przejrzyste, a dodatek wyciągów z ziół zapewnia ulgę zmęczonym i obolałym nogom, dodatkowo działając odżywczo i nawilżająco na skórę.

Rajstopy Avicenum 140 mają klin o wielkości dostosowanej do rozmiaru – mały, duży lub przednio-tylny. Podobnie jak pozostałe wyroby Avicenum 140, są przejrzyste, zawierają mikrokapsułki i dostępne są z palcami zamkniętymi. Kolory: beż, antracyt, czekoladowy i czarny.


Seria o II stopniu kompresji to Avicenum 360. Seria kryjąca, stosunkowo miękka w noszeniu i przyjemna dla ciała dzięki podwójnemu oplotowi włókna Lycry.

Podkolanówki i pończochy w tej serii dostępne są w trzech wariantach:


Wyroby ze srebrem (Sanitized Silver) można dobrać w zależności od upodobań – w kolorze beżowym lub czarnym, z palcami zamkniętymi lub otwartymi. Tegoroczną nowością jest możliwość wyboru beżowych pończoch z otwartymi palcami z węższym obwodem (z lamówką) lub ultrakrótkich (z koronką).


Rajstopy w II klasie kompresji wykonane są z tkaniny z dodatkiem srebra (Sanitized Silver), beżowe lub czarne, z palcami zamkniętymi.

Podkolanówki i pończochy Avicenum 360 z mikrokapsułkami Skintex AHL dostępne są w kolorze beżowym, w wersji z palcami otwartymi.

W ofercie Aries w II klasie kompresji można znaleźć także podkolanówki i pończochy z dodatkiem bawełny – Avicenum 360 Cotton. Wysoka zawartość bawełny (60%) w tych wyrobach sprawia, że są one polecane również osobom o wrażliwej skórze. Seria Cotton zawiera mikrokapsułki, a także jony srebra, dzięki czemu jej działanie jest kompleksowe – zarówno odświeżające, odżywcze, jak i antybakteryjne. Dostępne w kolorze beżowym, z palcami otwartymi.


Serią godną polecenia jest Avicenum 310. Są to podkolanówki z dużą zawartością bawełny i niskim udziałem włókien syntetycznych, dzięki czemu ich strukturę można przyrównać do skarpet bawełnianych. Kompresja na poziomie 18-21 mmHg odpowiada I klasie ucisku, mogą one zatem stanowić alternatywę dla podkolanówek Avicenum 140. Są grubsze i bardziej miękkie niż większość wyrobów w I klasie kompresji, a dzięki technologii produkcyjnej tkanina zapewnia swobodny przepływ powietrza. Jony srebra mają działanie antybakteryjne, co pozwala zachować świeżość i higienę podczas codziennego stosowania tych podkolanówek.

Sportowa propozycja Ariesa to Royal Bay - sportowe wyroby kompresyjne o specjanie opracowanej strukturze. Polecane wszystkim tym, którzy lubią spędzać czas aktywnie.


Aries proponuje także podkolanówki i pończochy w III klasie kompresji ze srebrem oraz rękawy uciskowe II stopnia ucisku z tkaniny Avicenum 360. Są to wyroby na specjalne zamówienie.
Poznaj cechy wyrobów uciskowych innych marek:


    Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

    61 622 10 05

    516 021 222

    Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.