Wczytuję dane...

Pończochy przeciwżylakowe

Pończochy przeciwżylakowe - uciskowe


Poniższa kategoria zawiera uciskowe pończochy przeciwżylakowe, zarówno profilaktyczne jak i lecznicze. W podkategorii „profilaktyczne” znajdują się pończochy o słabym ucisku, poniżej 17 mmHg. Tego typu wyroby pończosznicze to doskonały wybór dla osób, które nie mają jeszcze problemów z żylakami, jednak są obciążone dziedzicznymi skłonnościami do choroby żylakowej. Warto zdecydować się na tego typu wyroby, gdy zauważamy na nogach tzw. „pajączki”. Polecane są również dla kobiet w ciąży, ponieważ wówczas ryzyko rozwinięcia się choroby żylakowej jest większe.

W naszym sklepie mogą Państwo zakupić również produkty o wyższym stopniu ucisku. Są to pończochy należące do dwóch klas kompresji:

  • I klasa kompresji to wyroby o ucisku ponad 15 mmHg, zalecane dla osób z lekkimi żylakami lub z powracającym uczuciem ciężkości nóg, w początkach niewydolności żylnej.

  • II klasa kompresji to produkty o ucisku ponad 20 mmHg. Przeznaczone są one dla pacjentów cierpiących na żylaki z towarzyszącymi obrzękami, po zakrzepowym zapaleniu żył, a także przed i po operacjach żylaków.

Pończochy przeciwżylakowe oferowane są przez większość producentów w wersji z otwartymi lub zamkniętymi palcami. Są to najczęściej pończochy samonośne, wykończone taśmą silikonową, lub rzadziej tradycyjne pończochy, mocowane do paska. Aby wybrać odpowiedni rozmiar pończoch, należy dokonać pomiaru obwodów nogi w kilku miejscach. Najistotniejszy dla terapii uciskowej jest wymiar cB – obwód nad kostką w najwęższej części. Natomiast w zależności od wzrostu pacjenta lub wielkości stopy dobiera się wersję pończoch: krótką lub długą.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie informacyjnej danego produktu.

Pończochy przeciwżylakowe
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

    61 622 10 05

    516 021 222

    Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.