Wczytuję dane...

Rajstopy uciskowe II stopnia

Rajstopy uciskowe 2 stopnia – właściwości

Rajstopy uciskowe 2 stopnia, mają określony stopień ucisku jaki wywierają na nogi- są zakwalifikowane w drugiej klasie kompresji. I tak gdy pierwszy stopień ucisku wynosi od 15 do 21 mmHg, tak rajstopy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji zapewniają od 20 do 36 mmHg, w zależności od klasyfikacji. Rajstopy uciskowe 2 są zwykle zalecane dla osób z większymi problemami z krążeniem krwi w nogach, takimi jak umiarkowane żylaki, obrzęki, a także dla osób z chorobą zakrzepową żył.

Rozwiń/Zobacz więcej

Rajstopy przeciwżylakowe 2 stopień ucisku wywierają silniejszy ucisk na nogi niż rajstopy pierwszego stopnia i pomagają zapobiegać dalszemu rozwojowi żylaków.

Warto wiedzieć, że jeśli w przypadku rajstop profilaktycznych czy nawet pierwszej klasy kompresji możemy samodzielnie dobrać sobie rajstopy, skupiając się na kolorze, strukturze materiału czy fasonie, natomiast bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem stosowania rajstop drugiego stopnia skonsultować się z lekarzem i postępować zgodnie z jego wskazówkami. Dobór odpowiedniej klasy kompresji, rozmiaru i dobre dopasowanie mają duży wpływ na skuteczność leczenia i zapobieganie powikłaniom. Przykładowo niewłaściwie dobrane rajstopy medyczne mogą pogorszyć stan nóg po zabiegu, dlatego ważne jest, aby stosować tylko te, które zostały zalecone przez lekarza.


Kiedy stosować rajstopy przeciwżylakowe 2 stopnia?

Rajstopy uciskowe 2 stopnia zalecane są osobom ze stanem umiarkowanym do ciężkich zmian żylakowych, obrzękami, owrzodzeniami żylakowymi, a także dla osób z chorobą zakrzepową żył. Mogą być również stosowane jako środek profilaktyczny u osób z ryzykiem chorób związanych z krążeniem krwi w nogach. Ryzykiem tym są objęte osoby prowadzące siedzący lub stojący tryb życia, kobiety ciężarne, osoby po operacjach naczyniowych, a także osoby z nadwagą lub otyłością.

Rajstopy uciskowe 2 stopnia są zwykle zalecane przez lekarzy lub specjalistów ds. zdrowia, którzy oceniają stopień zaawansowania choroby i indywidualne potrzeby pacjenta. Przed rozpoczęciem stosowania rajstop uciskowych drugiego stopnia zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. zdrowia, aby dowiedzieć się, czy są one odpowiednie dla naszej sytuacji zdrowotnej.

O czym warto wiedzieć stosując rajstopy uciskowe 2 stopnia?

Noszenie kompresji nie wymaga wielkich poświęceń, ani wyrzeczeń. Różnorodność kolorów, rodzajów, zastosowanych technologii (np. rajstopy grzybobójcze, bakteriobójcze, przeciwzapalne, rajstopy z aloesem doskonałe w przypadku uszkodzeń skóry, infekcji i jako pomoc w odbudowaniu uszkodzonych tkanek itp.) pozwala dobrać rajstopy idealnie do własnych potrzeb i preferencji.

Ważne jest jednak, by stosowana kompresja szła w parze ze zdrowym trybem życia, dbaniem o zachowanie właściwej masy ciała, noszeniem obuwia na płaskim obcasie, unikania długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej. Wskazany jest ruch i aktywność fizyczna. Należy jednak unikać aktywności, zwiększających ciśnienie w żyłach i powodujących duże skurcze mięśni. Warto natomiast spacerować, jeździć na rowerze, pływać. Ruch i aktywność fizyczna to podstawa profilaktyki przeciwżylakowej.

W naszej ofercie znajdują się wyselekcjonowane rajstopy uciskowe 2 stopnia, cenionych i sprawdzonych producentów. Tylko wybór takich rajstop będzie gwarantował skuteczność działania i wysoką jakość produktu.

Rajstopy uciskowe 2 stopnia, a trudności w zakładaniu

Rajstopy uciskowe 2 stopnia mogą niektórym sprawiać nieco trudności przy zakładaniu. Dotyka to szczególnie osób z ograniczeniami ruchowymi czy po zabiegach operacyjnych. Ze względu na duży stopień ucisku, rajstopy uciskowe 2 stopnia są ciasne i wymagają bardzo dobrego dopasowania do nogi. Są jednak na to sposoby. Akcesoria do zakładania, ściągania znacznie ułatwiają samodzielne zakładanie lub stanowią wymierną pomoc dla opiekuna zajmującego się chorą osobą. W czasie stosowania długotrwałej kompresjoterapii warto zwrócić również uwagę na odświeżający spray, czy pielęgnacyjny krem do nóg - to tylko kilka z tych dodatków, które pomogą zwiększyć komfort stosowania kompresji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.