Wczytuję dane...

Rajstopy uciskowe profilaktyczne

Rajstopy przeciwżylakowe profilaktyczne – zastosowanie

Profilaktyka przeciwżylakowa obejmuje szeroki zakres działań mających na celu zapobieganie lub opóźnianie rozwoju żylaków. Jedną z metod jest stosowanie stopniowanej kompresji. Noszone regularnie rajstopy uciskowe profilaktyczne są dobrym wsparciem w zapobieganiu lub łagodzeniu pierwszych objawów chorób żylnych. Ważne, by ich stosowanie szło w parze z regularną aktywnością fizyczną, ćwiczeniami w kierunku wzmocnienia mięśni nóg (głównie łydek, które wspomagają krążenie krwi w nogach), unikaniem długotrwałego siedzenia lub stania w jednej pozycji, narażania nóg na duże obciążenia. Zalecane jest także unikanie długotrwałego narażania na wysoką temperaturę (niewskazane są długie gorące kąpiele czy sauna). Odpowiednio wcześnie stosowane rajstopy uciskowe profilaktyczne to nie tylko sposób na zapobieganie problemom estetycznym jakim są pajączki i żylaki, ale przede wszystkim profilaktyka przed niebezpieczną chorobą jaką jest przewlekła niewydolność żylna.

Rozwiń/Zobacz więcej

Niewątpliwą zaletą jest, że rajstopy uciskowe profilaktyczne są bardzo wygodne, dopasowują się do nóg dając optyczne wrażenie wyszczuplenia. Eleganckie rajstopy uciskowe profilaktyczne ze względu na jakość wykonania czy transparentność materiałów są bardzo dyskretnym sposobem profilaktyki przeciwżylakowej.


Kiedy stosować rajstopy uciskowe profilaktyczne?

Rajstopy uciskowe profilaktyczne są dla każdego. Można je spokojnie nosić bez konieczności konsultacji z lekarzem czy specjalistą do spraw zdrowia. Jak sama nazwa wskazuje, mają one działanie profilaktyczne. Pozwalają uniknąć lub opóźnić efekty postępującego schorzenia. Początkowo drobne, z czasem coraz większe i rozleglejsze siatki widocznych spod skóry, nieestetycznie poszerzonych żył – przeszkadzają nam zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy w ciepłe dni chciałoby się pokazać nogi i założyć krótką spódniczkę. Rajstopy uciskowe profilaktyczne, czyli specjalne rajstopy o stopniowanym ucisku wspomagają skórę w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia na nogach i dzięki temu poprawie krążenia krwi. Zalecane są osobom z większym ryzykiem żylaków (np. uwarunkowania genetyczne), prowadzącym typowo siedzący lub stojący tryb życia, lub mających zdiagnozowane problemy z układem żylnym.

Gdzie kupować rajstopy uciskowe profilaktyczne?

Rajstopy uciskowe profilaktyczne, zwane także rajstopami kompresyjnymi, są specjalnymi rajstopami, które znacznie różnią się od zwykłych rajstop. Nie chodzi tu tylko o siłę ucisku, ale o jego stopniowanie na poszczególne partie nogi. Ucisk takich rajstop jest największy w okolicy kostki i zmniejsza się ku górze. Dzięki temu obieg krwi krążącej w nogach jest stymulowany do powrotu krwi w stronę serca i zapobiega kumulowaniu się krwi w dolnych partiach nóg. Taki stopniowany ucisk zapewniają rajstopy uciskowe profilaktyczne dzięki specjalnym technologiom produkcji, w przeciwieństwie do zwykłych rajstop, które mogą być „ciasne” ale na całej długości, co nie przynosi efektu antyżylakowego. Dlatego też tak ważne jest kupowanie produktów kompresyjnych w specjalistycznych sklepach. Wiodące na rynku marki, firm specjalizujących się w dzianiu tego typu produktów, gwarantują skuteczność i najwyższą jakość. Na stronie przeciwzylakowe.pl znajdziesz wyselekcjonowane spośród najlepszych, sprawdzone produkty – w tym rajstopy uciskowe profilaktyczne.

Na co zwracać uwagę kupując pierwsze rajstopy uciskowe profilaktyczne?

Przed pierwszym zakupem rajstop profilaktycznych najważniejszą kwestią jest dobrać odpowiedni rozmiar. Każda marka może mieć nieco inny system rozmiarów, więc warto kierować się z tabelą rozmiarów dostępną w opisie produktu (na naszej stronie, na opakowaniu lub na stronie producenta). Rajstopy uciskowe profilaktyczne mogą być dostępne w różnych długościach, z otwartymi bądź zamkniętymi palcami, nie wspominając o dużej gamie kolorów i dostępnych wzorów. Upewnij się, że rajstopy uciskowe wykonane są z wysokiej jakości materiału na przykład materiału miłego dla skóry, o właściwościach oddychających. Wybierz renomowaną markę rajstop kompresyjnych, która ma pozytywne opinie użytkowników. Dobrym wyborem są rajstopy wykonane z elastycznych, oddychających włókien, takich jak nylon, elastan czy bawełna. Sprawdź, jak należy dbać o rajstopy uciskowe, czy można je prać w pralce, jak często należy je wymieniać. Jednym słowem wybierz rajstopy uciskowe profilaktyczne, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom jak i preferencjom modowym, tak aby poczuć się dobrze i jednocześnie skutecznie wspierać swoje nogi.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Razem dobierzemy odpowiedni rozmiar, fason i materiał.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.