Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 2-5 roboczych dni

Rajstopy profilaktyczne MICROFIBRA 70 Den (12-17 mm Hg) są eleganckie, trwałe, skuteczne i wygodne. Wykonane z microfibry – są jedwabiście miękkie i przyjemne w kontakcie ze skórą, zapewniają doskonałą przepuszczalność powietrza, idealnie przylegają do ciała. Poddane obróbce Sanitized gwarantującej ochronę antybakteryjną, działanie antyalergiczne i pełną higienę.

 

Zalecane w profilaktyce w celu zapobiegania powstawania żylaków, zaburzeń krążenia i łagodzenia objawów zmęczenia kończyn dolnych. Poleca się je szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia, odczuwających ciężkość i zmęczenie nóg, oraz przy lekkich zaburzeniach krążenia.

 

Linia produktów z Microfibry to wyroby idealnie przylegające do ciała, bardzo eleganckie. Cechuje je wyjątkowa jedwabistość, przez co zapewniają wysoki komfort użytkowania, a wykorzystana w procesie produkcji Microfibra dodatkowo zapewnia komfort cieplny.

 

Szczegółowe informacje:

  • Skład: 83 % poliamid, 17 % lycra
  • I klasa ucisku: Ucisk w kostce 12-17 mmHg – dzianina 70 den

Kompresja zalecana przy uczuciu ciężkości i zmęczeniu nóg. Przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych, w działaniach profilaktycznych oraz w okresie ciąży.

 

kompresja relaxsan

 

 

Ucisk wywierany przez wyroby RelaxSan zmniejsza się stopniowo od kostki do uda – 100 % ucisku występuje w kostce, 70 % na wysokości kolana i 40 % na wysokości uda. Ten mechanizm elastycznego ucisku zapewnia prawidłowe pompowanie krwi w kierunku serca, likwiduje zastój żylny i ułatwia powrót krwi oraz przeciwdziała obrzękowi i zastojowi limfatycznemu.

 

 

 

 

 

 

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Optymalne działanie wyrobów RelaxSan uzależnione jest od właściwego doboru rozmiaru. W tym celu należy wykonać pomiar obwodu nóg, jak najwcześniej po nocnym spoczynku, kiedy nogi są wypoczęte i nieopuchnięte.

Należy usiąść na krześle i wyprostowaną nogę ułożyć na drugim krześle, wyprostowana stopa powinna dotykać do płaskiej powierzchni, np. do ściany. Pomiarów należy dokonywać w miejscach wg schematu i porównując z odpowiednimi tabelami dobrać właściwy rozmiar. W przypadku rajstop należy stosować tabelę A i C. W przypadku podkolanówek, pończoch i rajstop dla kobiet w ciąży należy stosować tabele B i C.

Istotnym pomiarem jest pomiar wzrostu oraz ciężar ciała. Wzrost jest szczególnie ważny przy doborze rajstop. Czasami przy szczupłych nogach dobór rajstop w mniejszym rozmiarze mógłby spowodować, iż okazałyby się one za krótkie - dla wysokiej kobiety. Jak również analogicznie dla kobiety niskiej o tęgich nogach dobór rajstop w największym rozmiarze okazałby się artykułem za długim. Dla Pań o szerszych biodrach wprowadzono do oferty rozmiary XL. Różnią się tym od standardowych, iż posiadają  dodatkowo klin w części majtkowej.

Po zapisaniu wszystkich wymiarów bierzemy tabelę wymiarów. Najważniejszym punktem do odczytu jest punkt obwodu kostki, bo w tym miejscu rajstopy będą wywierały największy ucisk. Po porównaniu obwodu nogi pacjenta do tabeli, określamy wielkość podkolanówki, pończochy czy rajstopy, jeżeli mieszczą się one w widełkach podanych w tabeli, to możemy zamówić seryjnie produkowaną. Jeżeli wymiary nogi pacjenta nie mieszczą się w wielkościach podanych w tabeli, to musimy zamówić pończochę czy rajstopy robione na miarę.

 

 

tabela rozmiarow Relaxsan

 

jak zakladac relaxsan

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.