Wczytuję dane...

Gorset uciskowy po operacji piersi

Gorset uciskowy Cara został stworzony z myślą o zdrowiu i szybkim powrocie do sprawności po operacjach piersi. Dowiedz się więcej na temat pooperacyjnych gorsetów stosowanych zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i przez cały okres powrotu do pełnej sprawności.

 

Właściwa pielęgnacja operowanych piersi to nie tylko pierwsze godziny po zabiegu, ale i kolejne tygodnie, a nawet miesiące rekonwalescencji. Rekonstrukcja, zmniejszanie czy operacje oszczędzające BCT, to operacje piersi wymagające wsparcia biustu, kontrolowanej kompresji, utrzymania jego kształtu. Dlatego właśnie gorset Cara został stworzony na bazie doświadczeń kobiet po operacjach piersi, jak i wskazań medycznych, by nieść kobietom ulgę i przyspieszać powrót do sprawności.

Wsparcie dla kobiety po operacji piersi

Rekonwalescencji po operacjach piersi sprzyja zapewnienie kobiecie właściwej opieki medycznej, profesjonalna fizjoterapia, ale i zadbanie o sferę psychiczną. Gorset kompresyjny, który ma działanie zmniejszające obrzęk limfatyczny, pozytywnie wpływa na proces gojenia się przez zwiększenie odpływu limfy z okolic operowanych. Co ważne pozwala czuć się komfortowo i wygodnie, w tym niełatwym dla kobiety okresie pooperacyjnym. Anatomiczna budowa zapewnia optymalne wsparcie, utrzymując kształt biustu, czy zapobiegając przemieszczaniu się implantów. Delikatny, hipoalergiczny materiał przepuszcza powietrze, odprowadza wilgoć, nie powoduje podrażnień i daje pełen komfort w codziennych aktywnościach. Poczucie wygody, dyskrecji, ale i kontrolowanej kompresji staje się nieodłącznym elementem sprzyjającym w dążeniu do zdrowia.

 
Gorset Cara

Jakie zalety ma gorset kompresyjny Cara?

Zadbanie o odpowiednią bieliznę po operacji piersi ma duże znaczenie dla tempa powrotu do zdrowia jak i komfortu noszenia. Termicznie kształtowane miseczki zapewniają równomierną kompresję i prawidłowe ukształtowanie piersi. Szerokie, regulowane ramiączka utrzymują gorset na właściwym miejscu, pozwalając idealnie dopasować go do figury. Zapięcie znajdujące się z przodu na wewnętrzne haftki oraz wzmacniający zamek na miękkiej wyściółce, to praktyczne rozwiązanie znacznie ułatwiające zapinanie i odpinanie. Szeroka, elastyczna taśma pod biustem utrzymuje gorset we właściwej pozycji i osłania skórę na styku z brzegiem biustonosza. Ale co najważniejsze na etapie pooperacyjnym gorset kompresyjny zmniejsza ryzyko powikłań (zrostów łącznotkankowych), zapewnia lepsze odżywienie i natlenienie tkanek (wpływa na lepszy przepływ krwi), zmniejsza obrzęki pooperacyjne, przyspiesza usuwanie niepożądanych produktów przemiany materii powstających w procesie gojenia rany. Wygodny, skuteczny i praktyczny w każdym detalu.

Dlaczego fizjoterapia jest ważna?

Przywrócenie ruchomości i pełnej sprawności w okolicach obręczy barkowej to podstawowe cele terapii po operacjach piersi. Manualnemu odprowadzeniu płynu tkankowego, który gromadzi się w okolicach cięcia, sprzyja masaż limfatyczny, manualny drenaż. Do tego dochodzą ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia z zakresu poprawy sprawności kończyny górnej. Co ważne prace nad usprawnianiem wprowadzamy stopniowo pod czujnym okiem fizjoterapeuty.

Gorset kompresyjny Cara może być stosowany zaraz po operacji, dzięki czemu od razu pozytywnie wpływa na rehabilitację. W przypadku rekonstrukcji piersi przytrzymuje ekspander lub implant, natomiast w przypadku operacji oszczędzających pierś (BCT) przyspiesza regenerację poprzez ucisk, jaki wywiera na miejsca operacyjne.

Gorset Cara

Masz pytania? Nie wiesz jak dobrać rozmiar? Skontaktuj się z nami- chętnie pomożemy!

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.