Wczytuję dane...

Pończochy uciskowe I stopnia

Pończochy uciskowe 1 stopnia - Dla kogo?

Pończochy uciskowe 1 stopnia przeznaczone są głównie dla osób, które mają niewielkie problemy z krążeniem krwi w nogach, objawiające się między innymi uczuciem ciężkości nóg, delikatnymi obrzękami lub często występującym zmęczeniem nóg. Są one zwykle zalecane osobom, spędzającym dużo czasu w pozycji siedzącej lub stojącej, na przykład pracującym w biurach, spędzającym większość dnia w drodze kierowcom, czy będących wciąż „na nogach” kelnerom, fryzjerom czy pielęgniarkom.

Pończochy uciskowe 1 stopnia działają poprzez lekki ucisk tzw. kompresję, co pomaga poprawić krążenie krwi i zapobiega zmęczeniu i bólowi nóg. Pończochy te są zazwyczaj wykonane z takich materiałów jak nylon, elastan lub mikrofibra, co sprawia, że są wygodne i łatwe do noszenia przez cały dzień.

Warto jednak pamiętać, że przed zakupem pończoch uciskowych warto skonsultować się z lekarzem. Osoby z cięższymi problemami z krążeniem krwi, takimi jak żylaki lub choroba zakrzepowo-zatorowa, mogą potrzebować pończoch o wyższej klasie ucisku.

Rozwiń/Zobacz więcej

1 klasa kompresji – Co to znaczy?

Kompresja to inaczej siła ucisku, jaką wywierają na nogi np. pończochy uciskowe. 1 klasa kompresji oznacza niski poziom ucisku i jest zwykle zalecana jako pończochy profilaktyczne, dla osób z lekkimi objawami zmęczenia nóg, delikatnymi żylakami, bądź dla tych, którzy chcą zapobiegać problemom z krążeniem krwi w nogach. Pończochy uciskowe 1 klasy kompresji wywierają niski poziom ucisku od 15 do 20 mmHg (milimetrów słupa rtęci), czyli około 2,0 - 2,7 kPa (kilonewtonów na metr kwadratowy) lub 18 do 21 mmHg, czyli około 2,0 - 2,7 kPa, w zależności od zastosowanej przez producenta skali.

Pończochy uciskowe 1 klasy kompresji mogą pomóc zmniejszyć obrzęki, zmęczenie i bóle nóg oraz zapobiec powstawaniu żylaków. Są one często stosowane do profilaktyki w sytuacjach, w których przez dłuższy czas przebywa się w pozycji siedzącej lub stojącej, na przykład w pracy lub podczas podróży samolotem.


Pończochy uciskowe 1 stopnia – Właściwości

Pończochy uciskowe 1 stopnia wywierają lekki ucisk na nogi stanowiąc w ten sposób medyczne wsparcie. Poniżej przedstawiamy kilka właściwości tych pończoch, które wyróżnia je spośród innych pończoch dostępnych na rynku i świadczy o ich wysokiej jakości.

  • Poprawiają krążenie krwi- pończochy uciskowe 1 stopnia poprzez stopniowany ucisk pomagają poprawić przepływ krwi i zapobiegać powstawaniu obrzęków i żylaków.
  • Zmniejszają zmęczenie nóg- pomagają zmniejszyć uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, co jest szczególnie doceniane przez osoby, które spędzają dużo czasu w pozycji stojącej lub siedzącej.
  • Zapobiegają obrzękom- wspomagają w zapobieganiu obrzękom, które często pojawiają się po długim okresie siedzenia lub stania.
  • Są wygodne w noszeniu- zwykle wykonane z miękkiego, elastycznego materiału, dzięki czemu pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji są wygodne i łatwe do noszenia nawet przez cały dzień.
  • Wspomagają w zapobieganiu żylakom- żylaki to poszerzone i kręte żyły, które często występują w nogach i są wynikiem problemów z krążeniem krwi. Pończochy uciskowe pierwszego stopnia mogą pomóc w ich zapobieganiu poprzez poprawę krążenia krwi i zapobieganie powstawaniu obrzęków.


Pończochy uciskowe 1 stopnia bez palców

Pończochy uciskowe 1 stopnia występują w różnych rozmiarach, wersjach, długościach i wykończeniach mankietów. Pończochy uciskowe pierwszego stopnia bez palców, to takie, które nie mają zakończenia na palcach stóp. Są bardzo wygodne w noszeniu, ponieważ nie ma potrzeby wkładania do nich palców stóp. Dzięki temu można nosić je przez dłuższy czas bez odczuwania dyskomfortu. Tym samym to odpowiednie pończochy uciskowe pierwszego stopnia dla osób z problemami z palcami stóp takimi jak haluksy czy paluch koślawy. Ten rodzaj pończoch zwiększa komfort noszenia kompresji, ponieważ nie wywiera nacisku na schorowane miejsca.

Pończochy uciskowe 1 stopień kompresji bez palców są szczególnie polecane na ciepłe dni, ponieważ nie ograniczają wentylacji i pozwalają stopom oddychać. Idealne dla kobiet noszących buty z otwartymi czubkami, ze względu na brak zakończenia pończochy na palcach stóp.


Pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji ceny

Jak widać w ofercie profesjonalnych sklepów z kompresją ceny pończoch uciskowych są wyższe niż zwykłych pończoch. Ma to jednak przełożenie na skuteczność medyczną i wysoką jakość produktu. Pończochy uciskowe 1 stopnia cena, którą należy za nie zapłacić idzie w parze z pozytywną opinią klientów. Pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji - opinie mówią same za siebie, dlaczego warto wydać więcej i zadbać o swoje zdrowie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.