Wczytuję dane...

Pończochy uciskowe profilaktyczne

Pończochy uciskowe profilaktyczne - sposób na zmęczone nogi

Pończochy uciskowe profilaktyczne to specjalny rodzaj pończoch, który zapewnia lekki ucisk na nogi, pomagając poprawić krążenie krwi i zmniejszyć uczucie zmęczenia nóg. Są one często stosowane w celu zapobiegania żylakom, ale również mogą być pomocne w łagodzeniu objawów takich jak ból, opuchlizna i uczucie ciężkości nóg. I tak jak w przypadku doświadczania ciężkości w nogach, bólu lub opuchlizny, warto wprowadzić profilaktyczne pończochy uciskowe jako część terapii, jednakże, w przypadku poważniejszych schorzeń, takich jak choroba zakrzepowo-zatorowa, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ich stosowania.

Pończochy uciskowe profilaktyczne działają poprzez delikatną kompresję. Ucisk jest największy wokół kostki i stopniowo zmniejsza się w kierunku uda. Dzięki temu, pończochy uciskowe profilaktyczne pomagają poprawić przepływ krwi w kierunku serca, zmniejszając obciążenie żył i zwiększając ilość tlenu, którą krew dostarcza do tkanek. Dostępne w naszym sklepie pończochy uciskowe profilaktyczne różnią się siłą ucisku, rozmiarem, długością, kolorem, wersją, ale też wykończeniem mankietów. Niezależnie od własnych preferencji i wyboru, przed pierwszym zakupem należy skonsultować się ze specjalistą (np. fizjoterapeuta, lekarz,), aby upewnić się, w doborze odpowiednich pończoch uciskowych.

Rozwiń/Zobacz więcej

Ile godzin dziennie trzeba nosić pończochy uciskowe?

Czas noszenia pończoch uciskowych jest bardzo indywidualny, zależy od własnych potrzeb i zaleceń lekarza. Jeśli pończochy uciskowe profilaktyczne są przepisane w celu zapobiegania żylakom lub zmniejszenia uczucia zmęczenia w nogach, zwykle zaleca się noszenie ich przez około 8-10 godzin dziennie. W przypadku, gdy pończochy uciskowe wyższej klasy mają na celu leczenie już istniejących żylaków lub innych schorzeń żylnych, zalecany czas noszenia to nawet do 16 godzin dziennie, w zależności od stopnia ciężkości choroby. Z reguły, pończochy uciskowe profilaktyczne należy nosić przez większość dnia, zdejmując je tylko na czas kąpieli lub snu.

Pończochy uciskowe profilaktyczne- czym się różnią od zwykłych pończoch?

Pończochy uciskowe profilaktyczne różnią się od zwykłych pończoch przede wszystkim swym medycznym przeznaczeniem.  Mają specjalnie zaprojektowaną budowę, która zapewnia lekki ucisk na nogi. Są wykonane z elastycznych materiałów, które delikatnie ściskają poszczególne partie nóg, od największego ucisku w okolicy kostki stopniowo zmniejszają siłę ucisku w kierunku uda. Dzięki temu gwarantują równomierne rozłożenie kompresji na nodze i poprawiają krążenie krwi. Zwykłe pończochy natomiast nie mają właściwości uciskowych. Są zwykle wykonane z zastosowaniem tradycyjnych technologii, z materiałów, które nie zapewniają ucisku. Głównym celem klasycznych pończoch jest bowiem zakrycie i ochrona stopy oraz części łydki przed zimnem, a nie działanie prozdrowotne. Dlatego też to właśnie pończochy uciskowe profilaktyczne są przeznaczone dla osób, które mają problemy z krążeniem krwi w nogach i w celach profilaktycznych.

Warto jednak dodać, że pomimo swego medycznego zastosowania, pończochy uciskowe profilaktyczne wyglądem nie ustępują eleganckim pończochom. Estetyczne wykończenie mankietów, transparentny lub półkryjący efekt materiału, a nawet efekt lśnienia, czy przykuwające uwagę kolory specjalne to tylko kilka z możliwości wyboru.

Samonośne pończochy uciskowe profilaktyczne

Samonośne pończochy uciskowe profilaktyczne to pończochy posiadające specjalną taśmę lub silikonową warstwę na górnym brzegu, która utrzymuje pończochy na miejscu bez konieczności stosowania dodatkowych elementów takich jak paski lub podwiązki. Oznacza to, że pończochy te mogą być noszone samodzielnie, bez potrzeby mocowania ich do specjalnych pasów, jak w przypadku tradycyjnych pończoch uciskowych.

Samonośne pończochy uciskowe profilaktyczne są często wybierane przez eleganckie kobiety, które stosują kompresję jako element swojego codziennego stroju, a jednocześnie nie chcą lub nie lubią używać pasków lub podwiązek. Są one dostępne w różnych klasach ucisku, co pozwala na ich stosowanie w celu zapobiegania problemom z krążeniem krwi w nogach, takim jak obrzęki, uczucie ciężkości, zmęczenie lub żylaki.

Warto jednak zaznaczyć, że pończochy samonośne nie są dla każdego i nie są odpowiednie dla wszystkich typów sylwetki. Niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort lub problemy związane z utrzymaniem pończoch na swoim miejscu, a także mogą wymagać bardziej indywidualnego dopasowania. Przed zakupem pończoch samonośnych warto się z nami skonsultować aby uzyskać odpowiednią poradę.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.