Wczytuję dane...

Podkolanówki, pończochy, rajstopy uciskowe – pranie i konserwacjaPodkolanówki, pończochy i rajstopy kompresyjne to produkty o specyficznej strukturze i właściwościach. Z tego względu wymagają specjalnego traktowania – należy je prać i konserwować w taki sposób, by nie uszkodzić splotu ani włókien.


Medyczne właściwości tych produktów zostaną zachowane, jeśli będziemy używać i dbać o podkolanówki, pończochy czy rajstopy uciskowe zgodnie z zaleceniami producenta. W każdym opakowaniu znajduje się instrukcja dotycząca sposobu nakładania i zdejmowania, prania i wytyczne dotyczące właściwego obchodzenia się z tymi produktami. Celem tego specjalnego traktowania jest ochrona włókien i splotu – po to, by zachować ich medyczne właściwości na dłużej.


Spis treści:Sigvaris Magic


Podkolanówki, pończochy i rajstopy kompresyjne różnych producentów różnią się tkaniną, z której są wykonane, niemniej jednak ogólne zasady ich używania i prania są takie same.
Poniżej wymieniamy podstawowe zasady postępowania z produktami kompresyjnymi – niezależne od tego, jakiej są produkcji. Szczegółowych informacji na ten temat należy szukać w dołączonej do naszej pary instrukcji producenta – jeszcze przed pierwszym nałożeniem na nogi.

Produkty ułatwiające zakładanie pończoch uciskowych

Ułatw sobie – do nakładania podkolanówek, pończoch czy rajstop wykorzystaj dołączaną „stopkę” oraz używaj rękawic. Łatwiej będzie wsunąć stopę, a dzięki rękawicom ryzyko uszkodzenia splotu czy zaciągnięcia tkaniny jest zminimalizowane. Po włożeniu należy ręką w rękawiczce wyrównać materiał na nodze – po to, by uzyskać maksymalny efekt terapeutyczny i właściwie rozłożyć kompresję.
Rękawice Sigvaris

Podczas wkładania i zdejmowania produktów kompresyjnych warto używać specjalnie zaprojektowanych przyrządów do nakładania (i zdejmowania) podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych. [więcej na ten temat przeczytaj tutaj]

nakładacz Medi

Kosmetyki dedykowane produktom przeciwżylakowym

Bezpośrednio przed nakładaniem produktów uciskowych używaj tylko specjalnych balsamów do tego przeznaczonych – zwykłe kosmetyki mogą osłabić splot materiału i w konsekwencji uszkodzić jego strukturę.

kosmetyki

Pranie produktów uciskowych


Znajdujące się po wewnętrznej stronie nitki lub końcówki powinny pozostać na swoim miejscu – nie są widoczne od zewnętrznej strony, a ich usunięcie mogłoby spowodować naruszenie tkaniny.

Produkty uciskowe najlepiej prać ręcznie, w temperaturze nie wyższej niż 40°C. Nie używaj detergentów, płynów do zmiękczania tkanin, chemicznych środków czyszczących. Należy wykorzystać specjalnie do tego celu stworzony płyn do prania lub szare mydło. Pranie w pralce automatycznej wymaga zastosowania specjalnego woreczka do tkanin delikatnych. Nie wykręcaj i nie gnieć tkaniny – mogłoby to uszkodzić splot i osłabić strukturę.

płyn do prania Medi

Suszenie pomiędzy dwoma ręcznikami – nigdy nie wieszamy na kaloryferze, grzejniku ani bezpośrednio na słońcu.

Rękawice Sigvaris

Rękawice tekstylne do nakładania wyrobów uciskowych SIGVARIS

Medi Day

Mediven odświeżający żel do nóg na dzień 150 ml

Medi Clean

Płyn do prania wyrobów uciskowych medi cleanPodkolanówki, pończochy i rajstopy kompresyjne wykonane są z tkanin o specyficznym splocie i strukturze. Warto o nie zadbać w odpowiedni sposób, aby wydłużyć ich żywotność i w pełni wykorzystać ich właściwości medyczne.


Zobacz również:

 

Ablacja, laser, skleroterapia

Ablacja, laser, skleroterapia - nowoczesne rozwiązania na żylaki

Zatorowość płucna

Zatorowość płucna- groźna konsekwencja zakrzepicy żylnej

Medi nakładacz

Przegląd akcesoriów do zakładania wyrobów uciskowych

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.