Wczytuję dane...

Pomoce do nakładania wyrobów uciskowych – ułatw sobie!

Pomoce do nakładania wyrobów uciskowych – ułatw sobie!


Nakładanie wyrobów uciskowych – zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania – może przysporzyć wielu trudności. Mają one stosunkowo zwartą strukturę i gęsty splot, co sprawia, że bardzo ściśle przylegają do nóg. Większość z nich jest także mało rozciągliwa – właśnie ze względu na kompresję. Warto pomyśleć o ułatwieniach przy nakładaniu takich wyrobów. Producenci zalecają wkładanie wyrobów w specjalnych gumowych rękawicach, a także wykorzystanie śliskiej stopy i przyrządów, dzięki którym samo rozciągnięcie i włożenie wyrobu będzie łatwiejsze.


W ofercie przeciwżylakowe.pl dostępnych jest kilka wariantów pomocy do nakładania wyrobów uciskowych.

Propozycja niemieckiego producenta Medi to Nakładacz do pończoch mediven Butler. Wykonany ze stali nierdzewnej, proszkowo pomalowanej na biało, po bokach ma specjalnie wyprofilowane uchwyty, dzięki którym wygodniej będzie nałożyć wyroby zarówno na stojąco, jak i w pozycji leżącej. Dostępny jest w dwóch rozmiarach, które dobiera się w zależności od rozmiaru noszonych wyrobów uciskowych.

Podobnym rozwiązaniem jest Przyrząd do zakładania pończoch SIGVARIS. Jest to stalowa konstrukcja, którą należy postawić na podłodze, naciągnąć na nią wyrób uciskowy i wsuwać nogę aż do całkowitego włożenia wyrobu. Następnie ręką w rękawicach należy wyrównać ułożenie pończochy na nodze.

Nakładanie wyrobów uciskowych z otwartymi palcami ułatwić może także zastosowanie śliskiej stopy. Jest to stopka wykonana z tkaniny, dzięki której włożenie wyrobów jest również dużo prostsze. Wystarczy włożyć ją na stopę, następnie wsunąć nogę do pończochy naciągniętej na przyrząd, a po nałożeniu wyrobu, wyjąć śliską stopę przez część palcową.

Sigvaris ma także całkowicie nową, innowacyjną propozycję – Przyrząd do nakładania wyrobów uciskowych SIGVARIS DOFF N’ DONNER. Jest to zestaw ułatwiający nakładanie wyrobów uciskowych. Komplet składa się z dwóch elementów – podstawy wykonanej z tworzywa oraz silikonowego walca. Należy wyrób naciągnąć na przymocowaną do gładkiej powierzchni podstawę, a następnie nasunąć pończochę (górną częścią do dołu). Walec nakładamy z góry na podstawę, naciągamy na niego pończochę i tak przygotowane zawiniątko wsuwamy na nogę. W opisie tego wyrobu zamieściliśmy filmiki, które pozwolą na przyjrzenie się temu, w jaki sposób należy używać tego kompletu. Doff N’Donner to zupełnie nowe, rewolucyjne wręcz rozwiązanie, które szczególnie polecamy osobom, dla których rozciągnięcie wyrobu w ręku stanowi trudność. Komplet Doff N'Donner nie wymaga stosowania śliskiej stopy.

Po nałożeniu wyrobów na nogę, zawsze należy równomiernie je rozłożyć na nodze – pomocne będą gumowe rękawice.

Warto korzystać z pomocy do nakładania wyrobów uciskowych. Jest to znaczne ułatwienie tej codziennej czynności, które równocześnie pozwala dbać o strukturę pończoch kompresyjnych i zachować ich maksymalną trwałość.Zdjęcie użyte w artykule pochodzi ze strony www.medi-polska.pl. 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.