Wczytuję dane...

Wybieramy pończochy uciskowe na lato

Produkty uciskowe na lato

Wybór pończoch przeciwżylakowych na ciepłe dni wcale nie jest tak oczywisty. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie pończochy uciskowe I i II klasy kompresji na lato.

Spis treści

Chociaż noszenie pończoch uciskowych latem może być wyzwaniem ze względu na wysokie temperatury i wilgoć, jednak istnieją pewne sposoby, aby noszenie ich było bardziej komfortowe. Po pierwsze warto stawiać na pończochy na żylaki wykonane z lekkich, oddychających materiałów, takich jak bawełna lub nylon, aby zapewnić maksymalny komfort i minimalizować potencjalne podrażnienia skóry. Modele z otwartymi palcami zapewnią lepszą wentylację i pozwolą uniknąć zbytniego pocenia się w okolicach stóp. Unikaj pończoch o ciemnych kolorach, ponieważ one absorbują więcej ciepła niż jasne kolory. Noś pończochy kompresyjne w połączeniu z krótkimi spodenkami lub sukienkami, aby zapewnić maksymalną wentylację. Dzięki nowym rozwiązaniom w ofercie dostępne są np. modele z technologią chłodzenia, które pomogą utrzymać skórę suchą i schłodzoną w ciepłe dni. Poniżej przedstawiamy pończochy przeciwżylakowe odpowiednie na lato – od najcieńszych po półkryjące.

Pończochy uciskowe I klasa kompresji

Venoflex INCOGNITO ABSOLU (15-20 mmHg) – kobiece, cienkie i zarazem solidne pończochy uciskowe charakteryzujące się elegancją, wykończone mankietem samonośnym z silikonem medycznym w kształcie fali.

Venofle Incognito Absolu

PANI TERESA PREMIUM Delicate (15 -21mmHg) transparentne pończochy kompresyjne o przewiewnej, przezroczystej strukturze materiału z niższej półki cenowej, dostępne w kilku modnych latem kolorach.

Pani Teresa Delicate

JOBST ULTRA SHEER (18-21 mmHg) półtransparentne pończochy z lekkim połyskiem, dającym lśniący efekt. Oddychający materiał umożliwia komfortowy przepływ powietrza, ceniony szczególnie w upalne dni.

Jobst Ultra Sheer

Sigvaris Highlight TRANSPARENTNE (15-20 mmHg) wykonane z delikatnego, przeźroczystego materiału, są miękkie i przyjazne dla skóry. Dodatkowo pończochy posiadają bardzo elegancką strukturę, dzięki czemu są dyskretne i kobiece.

Sigvaris Highlihgt

JUZO INSPIRATION (18-21mmHg) bardzo dobrej jakości pończochy uciskowe niemieckiego producenta, z oddychającej, półkryjącej dzianiny. Posiadają certyfikat Oeko-Tex -przyjazne dla skóry. Dostępne także w kolorach sezonowych.

Juzo Inspiration

MEDI Mediven Duomed SMOOTH (18-21mmHg) to stylowa elegancja w doskonałej cenie. Skuteczne medycznie pończochy dyskretnie podkreślające piękno kobiecych nóg. W wersji standardowej- palce otwarte, jednak dostępne na zamówienie również w wersji z pełnymi palcami.

Medi Duomed Smooth

Venoflex Pończochy samonośne przeciwżylakowe I klasy ucisku (15-20 mmHg) INCOGNITO ABSOLU

MEDI Pończochy samonośne uciskowe I stopnia kompresji Mediven Duomed SMOOTH dla kobiet

JUZO INSPIRATION Pończochy samonośne uciskowe I stopnia kompresji (18-21mmHg)

 

Pończochy uciskowe II klasa kompresji na lato

Aries Avicenum 360 FINE (23-32 mmHg) transparentne pończochy uciskowe o delikatnej strukturze, wykończone piękną koronką. Zawierają apreturę Sanitized ® Silver, która działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie oraz zwiększa higieniczność i trwałość produktu. Są to najcieńsze pończochy uciskowe w pełnej II klasie ucisku.

Avicnum 360 Fine

MEDI Mediven Sheer & Soft (20-30 mmHg) delikatne, cienkie pończochy uciskowe w niepełnej II klasie kompresji. Bardzo popularne wśród klientek ze względu na odcień beżu, przypominający kolor lekko opalonej skóry, co powoduje, że są one niewidoczne na nodze.  

Mediven Sheer&Soft

JOBST ULTRA SHEER (23-32 mmHg) podobnie jak w I klasie kompresji – oddychające, transparentne i lśniące pończochy o medycznej skuteczności polecane na lato.

Jobst Ultra Sheer

SIGVARIS Magic Style (23-32 mmHg) – półtransparentne pończochy o delikatnym i gładkim splocie, zapewniającym dyskretny ucisk medyczny. Typowo kobiece - do sukienki.  Dostępne także kolory specjalne, które urozmaicą Twoje letnie stylizacje.

Sigvaris Magic

VENOFLEX Secret (20-36 mmHg) półkryjące, skuteczne w działaniu, a zarazem dyskretne pończochy uciskowe dobrej jakości polecane na letnie dni.

Venoflex Secret

Niezależnie od tego jaki model pończoch wybierzesz pamiętaj, że dobór odpowiedniego typu pończoch kompresyjnych i ich klasy kompresji zależy od Twojego stanu zdrowia i zaleceń lekarza. Warto skonsultować z lekarzem swój wybór i uzyskać odpowiednie wskazówki dotyczące noszenia pończoch uciskowych latem.

 

Avicenum 360 fine

Aries Pończochy samonośne Avicenum 360 FINE TRANSPARENTNE (23-32 mmHg)

Mediven Sheer&Soft

MEDI Pończochy uciskowe samonośne II stopnia kompresji Mediven sheer & soft DELIKATNE

Venoflex Secret

Venoflex Pończochy samonośne przeciwżylakowe II klasy ucisku (20-36 mmHg) SECRET PALCE ZAMKNIĘTE

 

Zobacz również:

 

Pończochy uciskowe, które warto pokazać!

Pończochy uciskowe,

które warto pokazać!

Produkty na podróż

Jak przetrwać dłuższą podróż samolotem lub samochodem? Podkolanówki uciskowe na wyjazd!

Jak dbać o produkty uciskowe?


Jak dbać o produkty uciskowe?

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.