Wczytuję dane...

Podkolanówki uciskowe profilaktyczne

Podkolanówki uciskowe profilaktyczne - sposób na zmęczone nogi

Podkolanówki uciskowe profilaktyczne to specjalne skarpetki, które zapewniają właściwy poziom ucisku na nogi, co pozwala zmniejszyć obrzęki, poprawić krążenie krwi oraz zmniejszyć uczucie zmęczenia w nogach. Podkolanówki profilaktyczne są polecane przede wszystkim dla osób, które spędzają wiele czasu na stojąco lub siedząco, ale również dla sportowców, którzy chcą zminimalizować ryzyko kontuzji.

Podkolanówki uciskowe profilaktyczne charakteryzują się stopniowanym uciskiem, który jest najwyższy w okolicach kostki, a stopniowo maleje w kierunku uda. Dzięki temu uciskowi krew jest skuteczniej odprowadzana z kończyn dolnych i kierowana w górę w kierunku serca, co zmniejsza ryzyko tworzenia się skrzepów krwi oraz obrzęków.

Przed zakupem takich podkolanówek warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy pomogą dobrać odpowiedni rozmiar oraz ucisk. Ważne jest także, aby wybierać podkolanówki uciskowe profilaktyczne wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są przewiewne i zapewniają odpowiednią wentylację stóp.

Rozwiń/Zobacz więcej

Podkolanówki ograniczające powstawanie żylaków

Podkolanówki profilaktyczne antyżylakowe to rodzaj wysokich skarpet lub pończoch, które swą długością sięgają do kolana. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że noszenie podkolanówek w pełni ogranicza powstawanie żylaków, ale istnieją pewne korzyści dla zdrowia nóg, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka ich powstawania.

Podkolanówki profilaktyczne pomagają w zapobieganiu obrzękom, zmniejszeniu bólu i zmęczenia nóg, a także poprawie krążenia krwi w obszarze stóp i łydek. Dzięki temu mogą zmniejszyć ryzyko powstawania stanów zapalnych i zastoinowych w żyłach.

Podkolanówki uciskowe profilaktyczne, a profilaktyka przeciwżylakowa

Stosowanie zewnętrznego ucisku na kończyny dolne za pomocą specjalnych wyrobów medycznych, takich jak podkolanówki uciskowe to jedna z metod zapobiegania i walki z żylakami. Warto jednak pamiętać, że oprócz profilaktyki i stosowania kompresji najważniejsze jest utrzymywanie zdrowego stylu życia, w tym regularnej aktywności fizycznej, zdrowej diety, unikania palenia i utrzymywania prawidłowej masy ciała czy noszenie wygodnych butów z płaską podeszwą (pomaga to w utrzymaniu prawidłowej postawy i wzmocnieniu mięśni nóg). Bardzo istotne są również regularne badania – szczególnie ważne w przypadku osób z genetycznym obciążeniem choroba żylakową. Konsultacje z lekarzem, pozwolą ustalić poziom zalecanej kompresji, dostosowanej do stanu nóg, zagrożeń i rozwoju schorzenia. W przypadku profilaktyki zalecane są podkolanówki profilaktycznepodkolanówki uciskowe profilaktyczne w I klasie kompresji. Można je bezpiecznie nosić nawet bez zaleceń lekarza. W przypadku bardziej zaawansowanej choroby, choćby widocznych zmian żylakowych, to lekarz podejmuje decyzję o dalszym leczeniu i zalecanym stopniu kompresji.

Podkolanówki uciskowe sklep medyczny

Podkolanówki profilaktyczne oferowane przez wiodących na rynku kompresji producentów, są bardzo zróżnicowane zarówno pod kątem zastosowanych materiałów, długości, wykończenia mankietów, wzornictwa czy kolorystyki. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i dobierze idealny model. Z pewnością łączy je to, iż wykonane są z elastycznych materiałów, które dokładnie przylegają do nóg, a ich stopniowanie jest zróżnicowane. Stawiając na sprawdzony sklep, profilowany konkretnie na wyroby kompresyjne a w tym podkolanówki profilaktyczne, mamy gwarancję jakości produktu i wsparcie w doborze odpowiedniego rodzaju.  

Dlaczego kupując podkolanówki uciskowe cena jest wyższa?

Dlaczego kupując podkolanówki uciskowe cena jest wyższa- to pytanie, które niejednokrotnie wzbudza ciekawość. Cena specjalistycznych skarpet, podkolanówek, pończoch i rajstop jest bowiem kilkukrotnie wyższa od tradycyjnych wyrobów. Przyczyna tkwi po pierwsze w zastosowaniu specjalnych materiałów, o specjalnej strukturze i składzie, które zapewniają właściwy stopień ucisku i wygodę noszenia. Te materiały są często droższe niż tkaniny stosowane w zwykłych podkolanówkach. Po drugie podkolanówki profilaktyczne są produkowane z użyciem specjalnej technologii, która jest bardziej skomplikowana i wymaga bardziej zaawansowanych maszyn, co przekłada się na wyższe koszty produkcji. Po trzecie biorąc pod uwagę podkolanówki uciskowe cena jest wyższa z uwagi na koszty jakie firmy produkcyjne ponoszą na badania związane z rozwojem technologii i udoskonalaniem produktu. Poza tym, że kupując podkolanówki uciskowe cena jest wyższa bo są one stosowane w celach medycznych lub sportowych, co zwykle wiąże się z wyższymi kosztami w porównaniu z produktami codziennego użytku.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.