Wczytuję dane...

Podkolanówki uciskowe III stopnia

Podkolanówki uciskowe III stopnia

Podkolanówki uciskowe 3 stopnia to rodzaj podkolanówek uciskowych, które wywierają bardzo mocny ucisk na nogi. Ich celem jest zapobieganie i leczenie chorób związanych z niewydolnością żylno- limfatyczną, takich jak żylaki, owrzodzenia podudzi, obrzęki oraz inne schorzenia układu krążenia.

Podkolanówki uciskowe 3 stopień kompresji wywierają silny, ukierunkowany ucisk na odpowiednie partie nóg, zapewniając tym samym maksymalne wsparcie dla naczyń krwionośnych. Korzystanie z tego typu rozwiązania zależy od zaleceń lekarza, ponieważ silny ucisk może być niebezpieczny w przypadku niektórych schorzeń.

Warto pamiętać, że podkolanówki uciskowe 3 stopień kompresji powinny być stosowane tylko na zalecenie i pod nadzorem lekarza. Tylko specjalista pomoże dobrać odpowiedni rozmiar i siłę ucisku, a także ustalić czas noszenia i sposób zakładania.

Rozwiń/Zobacz więcej

Podkolanówki uciskowe III stopnia - Dla kogo?

Podkolanówki uciskowe 3 stopień kompresji nie są dla każdego. Są zalecane przez lekarza przede wszystkim osobom z chorobami związanymi z niewydolnością żylno- limfatyczną. W przypadku zaawansowanych zmian żylakowych (chorobie polegającej na nieprawidłowym rozszerzeniu żył, które uniemożliwiają prawidłowe odpływanie krwi z kończyn dolnych), owrzodzeniach podudzi (stan, w którym powstające rany na skórze są powiązane z zaburzeniami krążenia krwi), przy obrzękach kończyn dolnych (kiedy to nagromadzenie płynu między tkankami powoduje opuchnięcie nóg). Zalecane są również przy wodobrzuszu (stan, w którym płyn gromadzi się w jamie brzusznej) czy przy chorobach serca (takich jak niewydolność serca, kiedy to mogą wystąpić obrzęki kończyn dolnych, a stosowanie podkolanówek uciskowych III stopnia może pomóc w zmniejszeniu tych objawów).

Podkolanówki 3 klasa kompresji są również zalecane dla osób z wysokim ryzykiem chorób układu krążenia, takich jak osoby z nadwagą, palaczami, siedzącymi trybem pracy, ciężarnymi i osobami, które zmuszone są do długotrwałego stania w pracy.

Podkolanówki uciskowe III stopnia - Właściwości

Właściwości jakie niosą ze sobą podkolanówki uciskowe 3 stopnia, wpływają na poprawę zdrowia nóg. Oczywiście, jak każda kompresja, stosowanie podkolanówek powinno iść w parze ze zdrowymi nawykami zarówno żywieniowymi jak i życiowymi (aktywność fizyczna, regularne ćwiczenia, odpoczywanie w pozycji z nogami uniesionymi do góry, noszenie odpowiedniego, płaskiego obuwia itp.). Do najważniejszych właściwości należą:

  • Stopniowana kompresja - Podkolanówki uciskowe 3 stopień kompresji wywierają w odpowiednich miejscach mocny ucisk na naczynia krwionośne, co poprawia krążenie krwi w nogach. W efekcie redukują obrzęki, bóle i uczucie ciężkości w nogach.
  • Poprawa funkcjonowania żył - W przypadku żylaków, podkolanówki uciskowe 3 stopnia wspomagają funkcjonowanie żył i zapobiegają powstawaniu owrzodzeń podudzi.

Podkolanówki uciskowe III stopnia – Dostępność

Podkolanówki uciskowe 3 stopnia ze względu na swoje specyficzne zastosowanie nie są powszechnie dostępne. W Polsce podkolanówki uciskowe 3 stopnia są wydawane na podstawie recepty wystawionej przez lekarza specjalistę (np. flebologa, angiologa lub chirurga naczyniowego).

W naszej ofercie mamy szeroki zakres produktów z tej kategorii, dzięki czemu oferujemy różne modele, kolory i rozmiary. Obalamy stereotypowy obraz, gdzie tak mocna kompresja medyczna jaką są podkolanówki uciskowe 3 stopnia kojarzona jest wyłącznie z brzydkimi, grubymi materiałami i szpitalnym wyglądem. Udowadniamy, że noszenie noszenie kompresji może być kolorowe, szykowne i modne (przykładem choćby kolory sezonowe MEDI - Podkolanówki uciskowe 3 stopień kompresji Mediven Plus). Umożliwia to wybór podkolanówek idealnie dopasowanych do zaleconych przez lekarza wskazań i własnych potrzeb. Podkolanówki uciskowe w przeciwzylakowe.pl, to znani i cenieni producenci, oferujący najwyższej jakości, sprawdzone produkty. U nas znajdziesz również akcesoria wspomagające, które ułatwiają zakładanie i ściąganie (szczególnie ważne przy wysokiej, trzeciej klasie ucisku).

Podkolanówki uciskowe III stopnia - Cena

Podkolanówki uciskowe III stopnia – nie są uznawane za tanie. Cena zależy w prawdzie od producenta, rodzaju materiału, modelu (np. z palcami otwartymi lub zamkniętymi) i może się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za parę, jednak jest współmierna w stosunku do jakości i skuteczności wyrobu. Warto podkreślić, że tylko dobrej jakości, certyfikowany wyrób daje gwarancję skuteczności i stanowi wsparcie dla zdrowia nóg.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.