Wczytuję dane...

Jak dbać o nogi w upalne dni

Wysokie temperatury nie sprzyjają osobom z chorobami krążenia. Naczynia krwionośne rozszerzają się, serce intensywniej pracuje, organizm chroni się przed przegrzaniem. Utrzymanie stałej temperatury ciała staje się głównym celem organizmu. Jeśli masz żylaki, pajączki, zakrzepicę żylną, poświęć temu problemowi więcej uwagi. Zadbaj o nogi, by złagodzić skutki upałów.

Już w temperaturze 25°C, organizm zaczyna chronić się przed przegrzaniem, uruchamiając mechanizmy intensywnego pocenia. To pierwszy sygnał, szczególnie ważny dla sercowców i osób z niewydolnością żylną, żeby zacząć uważać.

Jakie działania można podjąć, by złagodzić skutki upałów? Jak zadbać o nogi w tym pięknym, choć nieco uciążliwym okresie? 

Chłodzić i unikać

Żyły nie lubią wysokich temperatur. Pajączki, żylaki, zmiany zwyrodnieniowe należy chronić przed słońcem. Chłodzić zamiast ogrzewać. Osłaniać zamiast opalać. Dłuższa spódnica, pareo, przewiewne spodnie, zacienione miejsca, to cenne wskazówki jak nie rezygnować z plaży, a chronić miejsca szczególnie narażone na działanie słońca.

Należy zrezygnować z depilacji gorącym woskiem. Wysoka temperatura tego kosmetyku, nakładanego bezpośrednio na nogę, wpływa równie niekorzystnie jak ostre promienie słoneczne.


Sigvaris_upalne dni

Pończochy kompresyjne

Jeśli w ciągu całego roku stosujesz pończochy przeciwżylakowe, alternatywą na lato jest stosowanie produktów kompresyjnych o cienkiej formule. Cenione przez klientów są szczególnie takie produkty uciskowe jak Mediven sheer&soft, (lekkie i przewiewne, idealne na ciepłe dni), Sigvaris Delilah (wysoki komfort chłodzenia, profilaktyczne), Sigvaris Highlight (przewiewne, dostępne w I klasie kompresji), Avicenum 360 Fine (cienkie pończochy w II klasie kompresji).


Latem bardzo przydatne są też produkty kompresyjne bez palców. Większość producentów ma w swojej ofercie produkty z tą opcją. Sprawdzają się one szczególnie do obuwia z odkrytymi palcami.

Warto pamiętać, by na plażę nie zakładać produktów uciskowych. Można wykorzystać ten czas, na chodzenie boso po piasku brzegiem morza. Jest to doskonała forma masażu, pobudza krążenie w nogach, ułatwia ruch krwi w kierunku serca, jednocześnie chłodząc.

Medi sheer&soft

Coś dla Panów

Cienka kompresja jest skierowana przede wszystkim dla Pań, ale i Panowie znajdą w naszej ofercie produkty odpowiednie na ciepłe dni. Produkty z bawełną chłodzą oraz odprowadzają wilgoć na zewnątrz. W naszym sklepie znajdziecie zarówno podkolanówki przeciwżylakowe jak i pończochy przeciwżylakowe z bawełną takich producentów jak: Ofa Bamberg, Vim&Vigr, Sigvaris, Relaxsan, Aries. 

Dla osób poszukujących produktów w II lub III klasie kompresji szczególnie polecamy serię 500 marki Sigvaris. Są to produkty na bazie gumy naturalnej. Dzięki grubemu splotowi w formie plastra miodu produkty przeciwżylakowe tej serii są wyjątkowe przewiewne i wytrzymałe.


Sigvaris 500 traditional

Pielęgnacja nóg

Skuteczną metodą radzenia sobie z opuchniętymi nogami i funkcjonowaniem w upalne dni, jest stosowanie kosmetyków, przeznaczonych dla osób z chorobami żył.

Spray odświeżający Medi stosowany bezpośrednio na nogę, jak i na produkty kompresyjne (pończochy, rajstopy, podkolanówki przeciwżylakowe), działa chłodząco i szybko przynosi ulgę.

Mediven odświeżający żel do nóg na dzień zmniejsza napięcie i wrażliwość uciskanej skóry, daje uczucie chłodu. Stosowany bezpośrednio na nogę, kilka minut przed założeniem produktów kompresyjnych, chroni skórę, wspomaga jej regenerację i koi w upalne dni.


Medi spray odświeżająco-chłodzący

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.