Kalesony uciskowe męskie
Kalesony uciskowe dla mężczyzn
Kalesony uciskowe wykorzystujące działanie kompresjoterapii, to skuteczna metoda zwalczania chorób żylnych, radzenia sobie z uczuciem „ciężkich nóg”, opuchnięciami. Przynoszą szybką i skuteczną ulgę w przypadku pierwszych objawów osłabionego krążenia, takich jak: obrzęk, zmęczenie nóg, pękające naczynka. Ich noszenie to żadna ujma dla mężczyzny, a na pewno ulga dla obolałych nóg objętych schorzeniem. Kontrolowany ucisk przynosi ulgę już po pierwszym założeniu, stymulując przepływ krwi i minimalizując jej zastoje w dolnych partiach kończyn.
Ważne, by przed zakupem bielizny uciskowej zwrócić uwagę na poziom kompresji i odpowiednio dobrać rozmiar. Sprawdź naszą ofertę i dobierz skuteczną bieliznę uciskową. Jeśli masz wątpliwości- dobrze trafiłeś- o kompresji wiemy wszystko i chętnie służymy pomocą.
Rozwiń/Zobacz więcej
Wskazania do stosowania kompresji
Już pierwsze zmiany w dolnych partiach nóg mogą być wskazaniem do zakładania pończoch, podkolanówek, rajstop czy kalesonów uciskowych. Nie ma co zwlekać czekając, aż problem się rozwinie, tylko sięgnąć po najprostszą metodę ochrony nóg jaką są podkolanówki czy kalesony kompresyjne.
Produkty profilaktyczne i kalesony w I klasie kompresji stworzone są dla panów narażonych na problemy krążeniowe na przykład w związku z wykonywaną pracą, stojącym lub siedzącym trybem życia. Wyraźnymi przesłankami do stosowania kompresji jest stwierdzona żylakowatość, opuchnięcia pourazowe, zakrzepowe zapalnie żył, wspomaganie nóg po operacjach, zabiegach. Chorobom żylnym sprzyjają też długotrwałe podróże. Rajstopy i kalesony kompresyjne w II i III klasie ucisku są produktami stosowanymi na zalecenie lekarza.
Czym się kierować wybierając kalesony uciskowe?
Wielkość kalesonów czy rajstop uciskowych zależy od wybranego modelu oraz producenta. Dlatego przy wyborze radzimy kierować się tabelą rozmiarów dostępną na stronie konkretnego produktu. Kolejną kwestią ważną przy zakupie jest rodzaj materiału i zastosowana technologia. Wpływają one na komfort noszenia. Kierujemy się tu własnymi preferencjami, takimi jak stawianie na przewiewność, trwałość, oddychalność, naturalność materiałów. Możemy też wybrać produkty, w których zastosowano antybakteryjną i przeciwgrzybiczą powłokę, jaką pokryta jest tkanina.
Podstawowym czynnikiem przy wyborze kalesonów przeciwżylakowych jest jak wcześniej wspominaliśmy klasa kompresji, czyli stopień ucisku. Wybór odpowiedniej klasy kompresji należy skonsultować z lekarzem.