Wczytuję dane...

Prawidłowy pomiar nóg podstawą kompresjoterapii

Jak ważne są prawidłowe pomiary przy doborze produktów kompresyjnych wie każdy, kto miał do czynienia z wyrobem uciskowym. Nieprawidłowe pomiary wpływają na jakość stosowanego leczenia i zamiast pomóc, mogą doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Oto zasady, które pomogą odpowiednio dobrać produkty przeciwżylakowe.

Po pierwsze: Czas

Pomiarów dokonuje się rano po wstaniu z łóżka. Jest to najodpowiedniejszy moment gdyż z biegiem dnia cofająca się krew powoduje obrzęki i zastoje żylne, które skutecznie uniemożliwiają precyzyjny pomiar.


Czas pomiaru


Po drugie: Postawa

Mierzymy obydwie nogi stojąc w lekkim rozkroku, bez obuwia. Nie uginamy kolan, miarkę przykładamy do skóry nie zaciskając jej, a jedynie przykładając do nogi.

Po trzecie: Punkty Pomiarowe

Pomiarów dokonujemy w odpowiednich punktach w zależności od produktu jaki chcemy zakupić. Są to następujące miejsca:

Punkt B – obwód w najwęższym miejscu nad kostką

Punkt C - obwód w najszerszym  miejscu w łydce

Punkt D - obwód 2 cm pod kolanem

Punkt F - obwód w połowie uda

Punkt G - obwód 3 cm pod fałdem pośladka

Punkt H - obwód bioder

Punkt T - obwód w pasie

Punkt AD - długość od podłogi do punktu D (pod kolanem) - ten pomiar jest ważny w przypadku dobierania podkolanówek uciskowych, które występują w dwóch długościach: krótkich oraz długich.

Punkt AG - długość od podłogi do punktu G (ok 4cm pod fałdem pośladka) - ten pomiar jest ważny w przypadku dobierania pończoch i rajstop przeciwżylakowych.

Długość mierzymy po wewnętrznej stronie nogi !!!Prawidłowy pomiar obwodów

Po czwarte: Dopasowanie dokonanych pomiarów do tabeli

Należy pamiętać, że każdy producent posiada inną tabelę pomiarową i jeżeli chcemy wybrać produkty kompresyjne różnych producentów czy nawet z różnych modeli tego samego producenta, musimy za każdym razem dopasować się do danego producenta - wszystkie obwody muszą pasować do jednego rozmiaru podanego w tabeli. Tabele pomiarowe znajdują się u dołu Naszej strony pod każdym produktem.


Tabela pomiarowa


Różnice w pomiarach

Jeśli różnice w obwodach między nogami znacznie się różnią (jeśli jedna noga odbiega znacznie rozmiarem od drugiej) musimy dobrać dwa osobne produkty uciskowe.

Jeśli natomiast mieścimy się z pomiarem w dwóch rozmiarach w tabeli, zawsze wybieramy rozmiar mniejszy, aby działanie kompresji było odpowiednie.


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących prawidłowego doboru produktu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.