Wczytuję dane...

Czy wiesz dlaczego w ciąży warto zadbać o nogi?

żylaki w ciąży


Dlaczego w czasie ciąży należy sięgać po podkolanówki uciskowe? Kto jest najbardziej narażony na pojawienie się żylaków? Czym się różnią ciążowe rajstopy uciskowe od zwykłych rajstop? Odpowiadamy dlaczego tak ważne jest by w ciąży zadbać o swoje nogi.

Spis treści

Ryzyko pojawienie się żylaków w czasie ciąży

Wrodzona niewydolność żylna, predyspozycje do powstania żylaków, zmniejszona aktywność fizyczna, nadwaga, znaczny wzrost masy ciała, zwiększona lepkość i krzepliwość krwi w czasie ciąży, późne macierzyństwo to najczęstsze przyczyny pojawiania się żylaków. Skutkują obrzękami i ciężkością nóg, pojawieniem się widocznych zmian żylakowych na nogach. Nie bagatelizuj problemu! Profilaktyka antyżylakowa jest niezwykle ważna. Zdecydowanie zmniejsza ryzyko choroby zakrzepowej w kończynach dolnych.

Kobieta w ciąży

Kompresja jako profilaktyka przeciwżylakowa

Stosowanie profilaktyki przeciwżylakowej w ciąży to nic innego jak zwrócenie większej uwagi na zdrowie i stan swoich nóg. Szczególnie ważna u kobiet posiadających predyspozycje do słabych, kruchych naczyń krwionośnych, ale też u przyszłych mam, które widzą wpływ rosnącego w brzuchu maluszka na zmiany zachodzące w swoim ciele. Ważne jest, by zadbać o odpowiednią dietę, ruch, unikanie przebywania długo w jednej pozycji, ale też stosowanie terapii uciskowej. Pończochy uciskowe, podkolanówki przeciwżylakowe, a nawet specjalne ciążowe rajstopy uciskowe to sposób na efektywne pobudzanie przepływu krwi w żyłach i zapobieganie rozwojowi tego uciążliwego schorzenia. Stopniowany ucisk stymuluje prawidłowe krążenie zmniejszając takie dolegliwości jak obrzęki, bóle nóg, uczucie ciężkości.

Rajstopy ciążowe Juzo Inspiration

Jakie podkolanówki dla przyszłych mam?

Wybór kompresji dla kobiet w ciąży oferowany przez czołowych producentów jest bardzo duży. Dzięki temu można dobrać ulubiony fason, kolorystykę, a nawet materiał do własnych preferencji. Wzorzyste, modne podkolanówki przeciwżylakowe I stopnia kompresji na pierwszy rzut oka nie różnią się od zwykłych skarpetek. Można postawić na typowo pończochowe fasony, albo bawełniane kolorowe produkty. Ważne jest, by skuteczność działania szła w parze z dobrym samopoczuciem przyszłej mamy.

 

Podkolanówki Venoflex Incognito Absolu

Venoflex Podkolanówki przeciwżylakowe I klasy ucisku (15-20 mmHg) Incognito Absolu

Mediven Elegance kolory sezonoww

MEDI Podkolanówki uciskowe I stopnia kompresji Mediven Elegance - KOLORY SEZONOWE

Sigvaris Magic

Sigvaris Podkolanówki przeciwżylakowe I klasy ucisku MAGIC Style SEMITRANSPARENTRajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży

W przypadku podkolanówek uciskowych czy pończoch można korzystać praktycznie z całej oferty, ale wybierając rajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży należy skupić się wyłącznie na produktach dedykowanych dla przyszłych mam. Regulowana część majtkowa dopasowuje się do rosnącego brzucha. Profilowany pas nie uciska brzuszka, a skutecznie go podtrzymuje. Miękkie, elastyczne materiały ułatwiają zakładanie i zdejmowanie. Część brzuszna np. w rajstopach JUZO INSPIRATION posiada również gumkę z dziurką na guzik służącą do regulacji szerokości, co pozwala uzyskać idealne dopasowanie do każdego obwodu brzucha. Zastosowany system odprowadzania wilgoci w rajstopach JOBST MATERNITY OPAQUE pomaga utrzymać skórę suchą i cieszyć się niezwykłym komfortem. Specjalna, przepuszczająca powietrze strefa wentylacji na stopach zwiększa komfort noszenia.

Jobst Maternity Opaque


Rajstopy Juzo Inspiration dla kobiet w ciąży

JUZO INSPIRATION Rajstopy ciążowe uciskowe I stopnia kompresji (18-21mmHg)

Jobst Maternity

JOBST MATERNITY OPAQUE Rajstopy uciskowe ciążowe II stopnia kompresji

Mediven Elegance

MEDI Rajstopy uciskowe ciążowe I stopnia kompresji Mediven Elegance

 

Ważne, by przed wyborem kompresji skonsultować się z lekarzem prowadzącym- obowiązkowo przy stosowaniu kompresji w II i wyższej klasie ucisku. 

 

Zobacz również:

Wybieramy pończochy uciskowe na lato Pończochy uciskowe, które warto pokazać! Akcesoria do zakładania

Wybieramy pończochy uciskowe na latoPrzegląd akcesoriów dozakładania i zdejmowaniaproduktów uciskowych

 

 

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.