Wczytuję dane...

Podkolanówki uciskowe dla mężczyzn

Męskie podkolanówki kompresyjne

Problemy żylakowe dotykają zarówno kobiety jak i mężczyzn. Niezależnie od wieku czy trybu życia, Twoje nogi mogą wymagać wsparcia i stosowania kompresji przeciw żylakowej. Męskie podkolanówki uciskowe to najprostszy sposób, by zadbać o swoje zdrowie i powstrzymywać rozwój schorzenia. Profilaktycznie w czasie wielogodzinnej pracy, w podróży, wspierająco w czasie uprawniania sportów, czy codziennie zgodnie z zaleceniem lekarza, noszenie podkolanówek o stopniowanym ucisku przynosi korzyści prozdrowotne. Zadbaj o siebie i wybierz podkolanówki kompresyjne, które założysz wszędzie tam, dokąd tylko się wybierasz.

Rozwiń/Zobacz więcej

Kompresja profilaktyczna, a może podkolanówki uciskowe I stopnia?

Wybór stopnia kompresji jest z reguły początkowo bardzo problematyczny. Zastanawiamy się jaki ucisk jest dla nas odpowiedni i czym się kierować przy pierwszym wyborze podkolanówek. Otóż, jeśli lekarz nie zalecił inaczej, bez obaw możemy stosować podkolanówki kompresyjne profilaktyczne lub w I klasie kompresji. Są to produkty o stopniowanym ucisku i są zalecane w przypadku lekkich obrzęków i łagodnych żylaków.

I stopień kompresji wywołuje lekko odczuwalny ucisk w kostce. Podkolanówki uciskowe I stopnia można stosować zarówno do celów leczniczych, jak i profilaktycznie. Podkolanówki profilaktyczne (8-12 mmHg, 13-17 mmHg) zalecane są osobom prowadzącym typowo siedzący lub stojący tryb życia, odczuwającym zmęczenie, ciężkość i obolałość nóg. Symptomem, którego nie należy lekceważyć są też zauważalne obrzęki w okolicach kostki i puchnięcie nóg.

Warto zwrócić uwagę na klasyfikację produktu. Według klasyfikacji RAL – I stopień kompresji to 18-20 mmHg, natomiast według klasyfikacji Asqual to niespełna 10-15 mmHg.

Jakie męskie podkolanówki uciskowe są modne w tym sezonie?

Moda męska potrafi zaskakiwać. Tylko od Ciebie zależy, czy postawisz na klasykę czy na nieoczywiste rozwiązania. Tylko od Ciebie zależy jak inni będą postrzegać Twój wygląd i czy wizerunek, który wykreujesz będzie zgodny z Twoim charakterem. A jak się do tego wszystkiego mają męskie podkolanówki? Otóż podkolanówki uciskowe, oprócz oczywistych funkcji prozdrowotnych mogą też być efektownym elementem Twojego stroju. Podkolanówki uciskowe gładkie znajdą zastosowanie w oficjalnych i klasycznych stylizacjach.  Nic nie stoi na przeszkodzie, by przełamywać te schematy nieco bardziej wzorzystymi i kolorowymi podkolanówkami. Kolorowe prążki, paski, kratki czy kropki wprowadzą nieco swobody i modnego powiewu w klasyczne męskie zestawienia. Dlatego jeśli masz w sobie nieco szaleństwa i lubisz „modnie się nosić”, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wśród klasycznych rozwiązań znajdziesz u nas wzorzyste i kolorowe propozycje podkolanówek takich firm jak Vim&Vigr, Relaxan czy Sigvaris. Nie sposób widzieć w nich produkty medyczne. Wyglądają jak najmodniejsze wzorzyste podkolanówki, które mogą towarzyszyć Ci w codziennych stylizacjach. Zakładaj je do pracy, na biznesowe spotkania, na imprezy okolicznościowe i oczywiście na czas podróży.  Zapomnij o schorzeniach i ciesz się każdym dniem.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

    61 622 10 05

    516 021 222

    Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.