Wczytuję dane...

Medi Circaid® system nieelastycznej odzieży do kompresjoterapii

Medi Circaid

Szukasz alternatywy dla bandaży i wielowarstwowych produktów do kompresjoterapii? Prezentujemy szybki i łatwy system zakładania, z gwarancją stałego poziomu ucisku. Medi Circaid® to skuteczna redukcja obrzęków limfatycznych.

Spis treści

 

Właściwości Medi Circaid®

Charakterystyczną cechą nieelastycznej  odzieży kompresyjnej Circaid jest system taśm ułożonych jedna na drugiej zapewniający idealne dopasowanie do nogi. Oddychający i giętki materiał zapewnia komfort noszenia. Możliwość doboru odpowiedniego ucisku, gwarantuje lecznicze efekty redukcji obrzęków limfatycznych. Założeniem tej linii produktów jest poprawa jakości życia i możliwość świadomej samokontroli w trakcie leczenia. W efekcie tego Circaid® dostarcza łatwy w stosowaniu produkt, pozwalający na samodzielność w trakcie leczenia. Skuteczny w leczeniu obrzęku limfatycznego.

Medi Circaid na nogę

Skąd pomysł na nieelastyczną kompresję?

Inspiracją powstania technologii do produkcji wyrobów Circaid® była nieelastyczna skóra żyrafy! Nierozciągliwa skóra na nogach tego zwierzęcia wytrzymuje trzykrotnie większe ciśnienie żylne w kostce u żyraf niż skóra w kostce człowieka, a pomimo tego oraz długotrwałego stania, żyrafy nie cierpią na zaburzenia żylne czy obrzęki limfatyczne.

System nieelastycznych taśm ułożonych jedna na drugą, z możliwością regulacji zapewnia perfekcyjne dopasowanie. Brak zawartości latexu wpływa na dobrą tolerancję skóry na produkt i pozwala na długotrwałe, codzienne użytkowanie. Połączenie nieelastycznego materiału z technologią Breathe-O-Prene (oddychający, giętki, wygodny materiał) gwarantują komfort noszenia i skuteczność leczenia.

Circaid® juxtafit na podudzie i udo

Dla pacjentów, którzy nie mogą stosować medycznej kompresji, a borykają się z obrzękami limfatycznymi kończyn dolnych, nieelastyczna kompresja to doskonałe rozwiązanie. Bardziej opłacalne i dużo prostsze w zakładaniu niż bandażowanie, a do tego pozwalające zachować swobodę ruchów. Wbudowany system pomiaru ucisku (BPS) umożliwia dobór właściwego zakresu kompresji. Pacjent jest w stanie samodzielnie dopasować ucisk do przypisanego przez lekarza poziomu kompresji, poprzez proste dopasowanie rzepów.

Nieelastyczna odzież uciskowa na podudzie  Circaid® juxtafit essentials występuje aż w 8 rozmiarach i 2 długościach, natomiast wariant na udo z kolanem Circaid® juxtafit essentials dostępny  jest w 6 rozmiarach i 3 długościach.

Przy obrzękach stopy warto zaopatrzeć się w Circaid jaxtafit premium na stopę, dostępny w 3 rozmiarach.

Circaid® juxtafit® essentials nieelastyczna podkolanówka uciskowa Medi
Circaid® juxtafit® premium cześć na stopę, piętę i kostkę Medi
Circaid® juxtafit® essentials nieelastyczna odzież uciskowa na udo z kolanem Medi

Medi CIrcaid na nogęCircaid® juxtafit na rękę

Szybki i łatwy system zakładania nieelastycznej kompresji Circaid®juxtafit essentials doceniany jest również przez pacjentów z obrzękami limfatycznymi kończyn górnych. Możliwość prostego zmieniania systemu taśm, pozwala na dopasowanie kompresji bez konieczności długotrwałego i mozolnego odwijania bandaży czy wielowarstwowych systemów kompresji. Takie dopasowanie szczególnie doceniane w fazie redukcji obrzęku, znacznie poprawia jakość życia. Może być zakładane samodzielnie przez pacjenta, bez konieczności pomocy drugiej osoby. 

Circaid® juxtafit® essentials nieelastyczna odzież uciskowa na rękę Medi
Circaid® juxtafit® essentials taśma owijająca uciskowa na dłoń Medi


Medi Circaid na rękę

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Zobacz również:

 

Czym są obrzęki limfatyczne

Czym są obrzęki limfatycznei jak je leczyć

Juzo

Skuteczna terapia na obrzęki rąk z rękawami uciskowymi Juzo

Medi nakładacz

Przegląd akcesoriów do zakładania wyrobów uciskowych

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.