Wczytuję dane...

Kompresja sportowa- jak dbać o nogi podczas aktywnych ferii

Kompresja sportowa to niezawodny sposób, aby utrzymać nasze nogi w znakomitej formie, nawet podczas intensywnych treningów. Szerokie zastosowanie produktów takich jak podkolanówka bądź opaska uciskowa w tego typu kompresji sprawi, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele sportów nadwyręża stawy i więzadła, prowadząc do bolesnych kontuzji czy nieprzyjemnych powikłań. Bielizna uciskowa pozwoli nam tego uniknąć i długo cieszyć się dobrym zdrowiem, a przy tym również komfortem użytkowania. Ma ona na celu przede wszystkim ochronę więzadeł poprzez stopniowy ucisk, który odpowiednio rozłożony przez włókno kompresyjne jest w stanie równomiernie odciążyć nogę. Sportowe podkolanówki kompresyjne zaleca się używać do każdego rodzaju sportu, a zwłaszcza sportów zimowych, które nadmiernie eksploatują nogi.

kompresja sportowa

Świetnie sprawdzą się tutaj podkolanówki uciskowe niemieckiej firmy Bauerfeind, która dostarcza nam kompresji sportowej na najwyższym poziomie.  Polecamy zwłaszcza serię Training, mającą specjalnie zaprojektowane strefy wywierające zróżnicowany ucisk dla jeszcze bardziej intensywnego zimowego szaleństwa.  Sprawdza się to zwłaszcza w momencie, gdy kostka potrzebuje stabilizacji podczas ruchu i nagłych zwrotów.

bauerfeind_training

Na uwagę zasługuje też podkolanówka uciskowa firmy CEP stworzona pod patronatem Medi. Podkolanówka ta posiada wzmocnienie w śródstopiu i w okolicy ścięgna Achillesa, a także ochronną wyściółkę i płaskie szwy na palcach, które znacznie zwiększają komfort ich użytkowania w obuwiu narciarskim.

cep

W celu skrócenia czasu regeneracji mięśni po wysiłku, warto sięgnąć również po podkolanówki kompresyjne Royal Bay firmy Aries, przeznaczone dla wszystkich osób aktywnie spędzających czas, a szczególnie dla sportowców. Ich unikalny anatomiczny kształt dopasowuje się do kształtu nogi, dzięki czemu redukuje niepożądane wstrząsy i zwiększa skuteczność działania.

royal_bay

Dla osób które cenią sobie lekkość i chcą utrzymać nogi w idealnej formie, świetnym rozwiązaniem będzie opaska uciskowa proponowana przez firmę Aries oraz CEP. Sprawdzi się ona zarówno w codziennym noszeniu jak i na stoku.

opaski royal_bay

opaska_cep

Warto dbać o swoje nogi na co dzień, ale przede wszystkim warto o nie dbać  w czasie uprawiania sportu. Pozwoli to na osiągnięcie świetnych wyników oraz zachowanie przy tym pełnego zdrowia.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.