Wczytuję dane...

Jak latem ulżyć zmęczonym nogom?

Jak latem ulżyć zmęczonym nogom?

Sposoby na lato.Letnią porą, kiedy temperatura powietrza jest wyższa, nasze nogi są dużo bardziej narażone na obrzęki, nasilone bóle, uczucie ciężkości i podobne dolegliwości. Tym bardziej należy zadbać o ich komfort – zwłaszcza w przypadku zmian żylakowych. Producenci rekomendują kilka „sposobów na lato” pozwalających przynieść ulgę zmęczonym, obolałym nogom.Stosowanie kosmetyków odświeżających i kojących.


Dobrym sposobem na przyniesienie ulgi cierpiącym nogom jest stosowanie żeli i kosmetyków o właściwościach odświeżających i kojących. Dzięki specjalnie opracowanemu składowi, specyfiki te mają działanie wspomagające leczenie (zawierają składniki uszczelniające naczynia krwionośne), a także właściwości chłodzące. Wybór konkretnego kosmetyku jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnych preferencji, jednakże stosowanie któregokolwiek z nich z pewnością pomoże zmęczonym nogom. Więcej informacji na temat kosmetyków do nóg z problemami żylnymi znajdziesz tutaj.


Obniżenie klasy kompresji używanych wyrobów uciskowych.


Niektórzy producenci sugerują także, że podczas upałów, kiedy noga puchnie i męczy się dużo bardziej niż zimą, można rozważyć zastosowanie wyrobów uciskowych o klasie kompresji niższej o jeden stopień (w stosunku do zazwyczaj używanych). Oczywiście należy skonsultować taką decyzję z lekarzem.Bardziej przewiewna lub cieńsza tkanina.


Latem można także wypróbować wyroby z bardziej przewiewnej tkaniny lub z cieńszego materiału. Dzięki zróżnicowanym splotom, wśród wyrobów uciskowych można znaleźć takie, których struktura sprawia, że są bardziej przewiewne mimo tego, że są stosunkowo grube (np. Sigvaris, SERIA 500 – na bazie gumy naturalnej) lub takie, które są po prostu cieńsze (np. Mediven Sheer&Soft lub rajstopy RelaxSan 140 den plus).Otwarte palce.


Jeżeli wyroby uciskowe zazwyczaj przez nas używane to wyroby z zamkniętymi palcami, można także spróbować zaopatrzyć się w wersję z palcami otwartymi (jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych). Jest to istotne zwłaszcza w przypadku silnego ucisku (II klasa kompresji). Nie tylko wkładanie takiego wyrobu będzie dużo wygodniejsze, lecz także stopy będą miały dostęp powietrza. Dzięki otwartym palcom można także zmienić obuwie – z czółenek o pełnych czubkach na sandały, w których palce są widoczne lub nawet na japonki!Noszenie mokrych pończoch.


Przydatną wskazówką może także okazać się ta, w myśl której można spróbować nosić mokre pończochy (lub rajstopy czy podkolanówki). Należy zamoczyć wyrób w wodzie, lekko odcisnąć (ze względu na zachowanie właściwości medycznych – nie wykręcać ani nie wirować!) i włożyć jak zwykle na nogę. Ochłodzenie mamy wówczas zapewnione!Istnieje kilka sposobów, by ulżyć cierpiącym nogom latem.
Warto je wypróbować
, zanim całkowicie zrezygnujemy z noszenia uciskających, niewygodnych w upale wyrobów. Tylko regularne stosowanie wyrobów kompresyjnych zwiększa szansę na poprawę kondycji nóg ze zmianami żylnymi.żylaki latem


Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.