Wczytuję dane...

Kosmetyki pielęgnacyjne do nóg

Kosmetyki pielęgnacyjne do nóg

Wieczorne obrzęki, uczucie ciężkości nóg i bóle na tle krążeniowym to dolegliwości towarzyszące zmianom lub zaburzeniom układu krwionośnego. Producenci wyrobów przeciwżylakowych i przeciwzakrzepowych wyszli na przeciw tym uciążliwościom, proponując zestaw kremów i żeli do nóg z problemami żylnymi. Mamy możliwość zadziałać kompleksowo – chłodząco, pielęgnacjnie i kojąco – wybierajac jeden z proponowanych przez nich specyfików. Składniki zawarte w tradycyjnych balsamach i kremach mogą niekorzystnie oddziaływać na strukturę stosowanych wyrobów przeciwżylakowych. Stosowanie kosmetyków stworzonych z myślą o przyniesieniu ulgi w problemach żylnych eliminuje taką ewentualność.

Kosmetyki do nóg ze schorzeniami krążeniowymi wyrabiane są na bazie wyciągu z kasztanowca, który uszczelnia ściany naczyn krwionośnych i zwiększa ich napięcie. Zapobiega to nadmiernemu rozciąganiu i deformacji żylakowatej. Ekstrakt z kasztanowca działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, rozkurczająco, co przynosi ulgę w uczuciu ciężkości nóg i zmniejsza obrzęki. Również profilaktyka przeciwzakrzepowa może być wspomagana stosowaniem specyfików zawierających ten wyciąg – zawarty w kasztanowcach enzym (escyna) zmniejsza lepkość krwi i tym samym usprawnia przepływy.

Kosmetyki do nóg z problemami żylnymi zawierają także szereg innych składników o dobroczynnym, zdrowotnym działaniu.

Znajdują się wśród nich:

  • mentol – znieczula, łagodzi podrażnienia skóry, chłodzi, odświeża
  • olej jojoba – uelastycznia i chroni skórę przed wysuszeniem, nawilża i natłuszcza, odporny na utlenianie i ciepło, przedłuża trwałość wyrobów kosmetycznych
  • olej leszczynowy – wzmacnia strukturę skóry
  • koenzm Q10 – stabilizuje ściany komórkowe dzięki działaniu przeciwutleniającemu; wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry i błon śluzowych, przyspiesza gojenie.

Przeciwwskazaniem do stosowania kosmetyków z wyciągiem z kasztanowca jest przede wszystkim niewydolność nerek lub wątroby, a także alergia na którykolwiek ze składników.

Działanie kosmetyków pielegnacyjnych w kompresjoterapii trudno przecenić. Spróbuj, a przekonasz się, że Twoje nogi nie muszą cierpieć!


Sprawdź!

                       
 

Odświeżający żel medi day    Pielęgnacyjny krem medi night      


Żel masująco-chłodzący Avicenum


Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony www.medi-polska.pl. 


Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.