Kup cały komplet !
Podkolanówki przeciwżylakowe 140 DEN (18-22 mmHg) to podkolanówki lecznicze - przeźroczyste, idealnie przylegające, trwałe i skuteczne w oddziaływaniu.
Wykonane z dzianiny o ściegu „plastra miodu”, z wrobioną bezpośrednio na maszynie „piętką” oraz wzmocnioną stopą. Poddane obróbce Sanitized gwarantującej ochronę antybakteryjną, działanie antyalergiczne i pełną higienę. Zastosowana przy produkcji nowoczesna technologia oraz skład dzianiny zapewniają duży komfort użytkowania poprzez idealne dopasowanie się podkolanówek do ciała oraz nieuciskanie w obrębie palców i mankietów.
Zalecane dla osób z problemami krążenia krwi kończyn dolnych, cierpiących na żylaki. Wskazane przy uczuciu ciężkości nóg ze współistniejącymi żylakami, przy obrzękach i bólach kończyn dolnych, w przypadku żylakowatości kończyn w czasie ciąży (bez obrzęków), przy łagodnych żylakach oraz profilaktycznie przy zakrzepicy i ciąży.
Uwaga! Kolor jasny brąz dostępny jest tylko dla rozmiaru 5.
Szczegółowe informacje:
- Skład: 75% poliamid, 25% lycra
- I klasa ucisku: ucisk w kostce 18-22 mmHg – dzianina 140 den
Wskazania: zaburzenia czynnościowe jak ciężkość i męczliwość kończyn z współistniejącymi żylakami, obrzęk kończyn wieczorem z przyczyn miejscowych (żylnych), żylakowatość kończyn dolnych w czasie ciąży bez obrzęków, łagodne żylaki z objawami podmiotowymi (niewielkie rozszerzenia żył skórnych, żylaki siateczkowe), profilaktyka zakrzepicy / zatorowość, w okresie ciąży.
Ucisk wywierany przez wyroby RelaxSan zmniejsza się stopniowo od kostki do uda – 100 % ucisku występuje w kostce, 70 % na wysokości kolana i 40 % na wysokości uda. Ten mechanizm elastycznego ucisku zapewnia prawidłowe pompowanie krwi w kierunku serca, likwiduje zastój żylny i ułatwia powrót krwi oraz przeciwdziała obrzękowi i zastojowi limfatycznemu.
Jak dobrać odpowiedni rozmiar?
Optymalne działanie wyrobów RelaxSan uzależnione jest od właściwego doboru rozmiaru. W tym celu należy wykonać pomiar obwodu nóg, jak najwcześniej po nocnym spoczynku, kiedy nogi są wypoczęte i nieopuchnięte.
Należy usiąść na krześle i wyprostowaną nogę ułożyć na drugim krześle, wyprostowana stopa powinna dotykać do płaskiej powierzchni, np. do ściany. Pomiarów należy dokonywać w miejscach wg schematu i porównując z odpowiednimi tabelami dobrać właściwy rozmiar. W przypadku rajstop należy stosować tabelę A i C. W przypadku podkolanówek, pończoch i rajstop dla kobiet w ciąży należy stosować tabele B i C.
Istotnym pomiarem jest pomiar wzrostu oraz ciężar ciała. Wzrost jest szczególnie ważny przy doborze rajstop. Czasami przy szczupłych nogach dobór rajstop w mniejszym rozmiarze mógłby spowodować, iż okazałyby się one za krótkie - dla wysokiej kobiety. Jak również analogicznie dla kobiety niskiej o tęgich nogach dobór rajstop w największym rozmiarze okazałby się artykułem za długim. Dla Pań o szerszych biodrach wprowadzono do oferty rozmiary XL. Różnią się tym od standardowych, iż posiadają dodatkowo klin w części majtkowej.
Po zapisaniu wszystkich wymiarów bierzemy tabelę wymiarów. Najważniejszym punktem do odczytu jest punkt obwodu kostki, bo w tym miejscu rajstopy będą wywierały największy ucisk. Po porównaniu obwodu nogi pacjenta do tabeli, określamy wielkość podkolanówki, pończochy czy rajstopy, jeżeli mieszczą się one w widełkach podanych w tabeli, to możemy zamówić seryjnie produkowaną. Jeżeli wymiary nogi pacjenta nie mieszczą się w wielkościach podanych w tabeli, to musimy zamówić pończochę czy rajstopy robione na miarę.