Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-10 roboczych dni

Podkolanówki Avicenum 140 to produkt zdrowotny zaliczany do pierwszej klasy kompresji. Łagodzi początkowe objawy niewydolności żył oraz uczucie zmęczenia i napięcia nóg.

Ochrona żył przy użyciu podkolanówek Avicenum 140 polega na tym, że w okolicach kostki wyrób wywiera określony usisk ( 18 - 21 mmHg), który stopniowo zmniejsza się ku górze.

Podkolanówki, pończochy i rajstopy Avicenum 140 ograniczają uczucie zmęczenia, obrzęki, uczucie ciężkości i napięcia w nogach. Działają nie tylko jako prewencja, ale także leczniczo w początkach niewydolności żylnej. Wyroby te posiadają wzmocnioną piętę.

Avicenum 140 mają tekstylne wykończenie kosmetyczne – mikrokapsułki Skintex® Anti-Heavy-Legs. Dzięki temu w miesiącach letnich, kiedy nogi w wyniku wysokich temperatur bardziej puchną, komfort dla nóg zapewnia chłodzące i orzeźwiające działanie mentolu. Nie przeszkadza to oczywiście noszeniu produktów z tej serii w miesiącach zimowych. Oprócz tego mikrokapsułki stopniowo uwalniają ekstrakty z grapefruita, cytryny i tymianku, które regenerują i odżywiają skórę.

 

Właściwości:

 • Delikatność: 140 DEN Lycra
 • Skład 64 % Nylon, 36 % Lycra
 • Ucisk w okolicach kostki 18 - 21 mmHg

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?


Aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy dokonać pomiarów nogi i porównać je z poniższą tabelą: 

 Tabela Pomiarowa Avicenum 140

Prócz tego należy wybrać wersję w zależności od długości nogi pomiędzy punktami A i D (zgodnie z rysunkiem powyżej).

   

  Dostępne kolory:

  paleta kolorów Aries Avicenum

   

  Mikrokapsułki Skintex®: Przeciwko uczuciu ociężałych nóg („zioła“)

  Mikrokapsułki to drobne skorupki z chitosanu produkowane z ekstraktu z pancerzyków garneli pospolitej. Wewnątrz kapsułek znajdują się starannie dobrane substancje aktywne. W wyrobach Avicenum kapsułki są zamocowane bezpośrednio na powierzchni włókien tekstylnych, które dotykają skóry. Ich działanie jest dzięki temu bardzo skuteczne. Ze względu na stałość zamocowania na włóknie mikrokapsułki wytrzymują wielokrotne pranie. Podczas noszenia pończoch jednak stopniowo pękają i wydzielają substancje aktywne. Przed długi czas przyczyniają się w ten sposób do zachowania zdrowia i dobrej kondycji nóg. Różnicę naprawdę widać. Od pierwszej chwili.

  Markowe niemieckie mikrokapsułki Skintex® AHL (Anti -Heavy-Legs) pomagają zapobiegać uczuciu ociężałych nóg, odżywiają i nawilżają skórę a dzięki zawartości mentolu także chłodzą i odświeżają.

  • Grejpfrut wspomaga odnowę komórek naskórka.
  • Cytryna działa odświeżająco i rewitalizująco.
  • Mentol ma działanie odświeżające i chłodzące.
  • Tymianek delikatnie dezynfekuje skórę.
  • Cyprys wspomaga krążenie krwi i ogranicza nadmierną potliwość.
  • Mocznik ma działanie nawilżające i antymikrobialne

   

   Czy wiesz, że...?

  Ważne! Zakrzepica żył, to schorzenie, którego nie należy bagatelizować. Podkolanówki uciskowe przeciwzakrzepowe to skuteczna metoda obniżania ryzyka wystąpienia zakrzepicy zalecana przez lekarzy i specjalistów
  Dowiedz się więcej na blogu 

  Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

  61 622 10 05

  516 021 222

  Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.