Wczytuję dane...

Thuasne BIFLEXIDEAL bandaż kompresyjny typu short-stretch stosowany w terapii przeciwobrzękowej.

Bandaż BIFLEXIDEAL stosuje się jako trzecią warstwę w protokole MOBIDERM®. Zakłada się go na bandaż MOBIBDERM® jako bandaż krótkiego naciągu w fazie redukcji. Zapewnia on utrzymanie kontroli nad obrzękiem oraz skuteczność drenażu poprzez zabezpieczenie przed zsuwaniem się bandażu MOBIDERM® podczas umiarkowanej aktywności fizycznej pacjenta.Cechy charakterystyczne produktu:

  • 65% rozciągliwości przy sile naciągu równej 45cN/cm

Produkt dostępny w wymiarach:

  • 3cm x 5m (po rozciągnięciu)
  • 10cm x 5m (po rozciągnięciu)


Bandaż może być wielokrotnie zdejmowany i ponownie zakładany w celu zapewnienia najlepszego dopasowania do kończyny i uzyskania sukcesywnego zmniejszania objętości obrzęku

Dobór odpowiedniego bandażu oraz jego zakładanie powinno być skonsultowane z fizjoterapeutą przeprowadzającym drenaż limfatyczny.

Przed pierwszym bandażowaniem zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym producenta dostępnym tutaj>>*Co to jest protokół Mobiderm?

Protokół Mobiderm wziął swoją nazwę od bandaża MOBIDERM® z małymi kwadratowymi gąbkami, które wykonują drenaż limfatyczny.

Faza redukcji obrzęku w oparciu o protokół Mobiderm polega na zastosowaniu kompresjoterapii z użyciem produktu MOBIDERM® oraz specjalistycznych kalibrowanych bandaży kompresyjnych na noc, po każdorazowym drenażu wykonanym przez fizjoterapeutę. Faza redukcji odnosi się do terapii obrzęków limfatycznych III, IV i V stopnia. Podstawą do rozpoczęcia terapii jest właściwa klasyfikacja stadium obrzęku, do którego dobiera się  odpowiednią siłę ucisku bandaży.  

Protokół Mobiderm:

Krok 1: Ochrona skóry - bandaż bawełniany typu Short-Stretch (nieelastyczny bandaż bawełniany)

Krok 2: Drenaż obrzęku - bandaż MOBIDERM®

Krok 3: Retencja - bandaż BIFLEXIDEAL® typu Short-Stretch

Krok 4: Kompresja - bandaż BIFLEX® elastyczny


Pozostałe produkty z protokołu MOBIDERM® dostępne są tutaj>>

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.