Wczytuję dane...
Gwarancja: 6 miesięcy
Realizacja zamówienia: 2-5 roboczych dni

Thuasne bandaż przeciwobrzękowy MOBIDERM® stosowany w terapii przeciwobrzękowej.

Bandaż typu Mobiderm stosuje się na bandaż bawełniany short-stretch, który chroni skórę. Bandaż przeciwobrzękowy MOBIDERM® zapewnia podtrzymanie drenażu limfatycznego wykonanego przez fizjoterapeutę poprzez mobilizację tkanki podskórnej.


Dzięki swojej elastyczności bandaż przeciwobrzękowy MOBIDERM® pozwala pacjentom na zachowanie swobody ruchu przy jednoczesnym drenażu kończyny. Jego specjalna konstrukcja zbudowana jest z małych kosteczek pianki poliuretanowej, które ułożone są pod odpowiednim kątem i przy zastosowaniu właściwego ucisku wywierają najlepsze oddziaływanie na trudne, nieodwracalne obrzęki.

Bandaż może być wielokrotnie zdejmowany i ponownie zakładany w celu zapewnienia najlepszego dopasowania do kończyny i uzyskania sukcesywnego zmniejszania objętości obrzęku.

Cechy charakterystyczne produktu:

  • Dostępny w kolorze białym
  • Wymiary: 10cm x 3m
  • Wielkość bloczków: 15x15mm

Dobór odpowiedniego bandażu oraz jego zakładanie powinno być skonsultowane z fizjoterapeutą przeprowadzającym drenaż limfatyczny.

Przed pierwszym bandażowaniem zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym producenta dostępnym tutaj>>

*Co to jest protokół Mobiderm?

Protokół Mobiderm wziął swoją nazwę od bandaża MOBIDERM® z małymi kwadratowymi gąbkami, które wykonują drenaż limfatyczny.

Faza redukcji obrzęku w oparciu o protokół Mobiderm polega na zastosowaniu kompresjoterapii z użyciem produktu MOBIDERM® oraz specjalistycznych kalibrowanych bandaży kompresyjnych na noc, po każdorazowym drenażu wykonanym przez fizjoterapeutę. Faza redukcji odnosi się do terapii obrzęków limfatycznych III, IV i V stopnia. Podstawą do rozpoczęcia terapii jest właściwa klasyfikacja stadium obrzęku, do którego dobiera się  odpowiednią siłę ucisku bandaży.  

Protokół Mobiderm:

Krok 1: Ochrona skóry - bandaż bawełniany typu Short-Stretch (nieelastyczny bandaż bawełniany)

Krok 2: Drenaż obrzęku - bandaż MOBIDERM®

Krok 3: Retencja - bandaż BIFLEXIDEAL® typu Short-Stretch

Krok 4: Kompresja - bandaż BIFLEX® elastyczny

Pozostałe produkty z protokołu MOBIDERM® dostępne są tutaj>>

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.