Wczytuję dane...

Dlaczego "stojące" zawody wymagają kompresji?

Pozycja stojąca, to najbardziej wymagająca dla organizmu postawa ciała. Wymaga nie tylko zaangażowania mięśni, do utrzymania w pionie całego szkieletu, ale i powoduje maksymalne obciążenie kończyn dolnych, na których spoczywa ciężar ciała.

Praca stojąca- największe obciążenie dla Twoich żył

Wydawać by się mogło, że największe zastoje żylne pojawiają się w czasie długiego siedzenia np. w czasie pracy przy biurku. Okazuje się jednak, że najtrudniejsze warunki do prawidłowego przepływu krwi żylnej to „stojące” zawody. Praca w wymuszonej pozycji ciała, szczególnie narażonej na nadmierne, wielogodzinne obciążenie nóg. Wysiłek fizyczny, wykonywany w takim trybie sprzyja dodatkowym problemom zdrowotnym. Począwszy od zwyrodnienia stawów kolanowych, problemów z kręgosłupem po uszkodzenie żył i niewydolność żylną.


Zawody stojące

Dlaczego nogi puchną po pracy?

Gładka powierzchnia żył, ułatwia przepływ krwi, a ruch zastawek znajdujących się wewnątrz, uniemożliwia jej cofanie. W pozycji stojącej droga krwi od stóp do serca jest wyjątkowo długa i sprzeczna z prawami fizyki, gdzie grawitacja utrudnia ruch pionowy w górę. Ruchy stawu skokowego, skurcze mięśni powodują wypychanie krwi w stronę serca, a zastawki działające jak śluza, nie pozwalają na jej cofanie się.

W przypadku słabej kondycji żył, zwyrodnień, osłabienia mięśni czy stania wiele godzin w tej samej pozycji ten proces nie przebiega prawidłowo. Krew nie jest w całości odprowadzana, natomiast gromadzi się w żyłach, coraz bardziej rozpierając od wewnątrz ich ściany. W rozszerzonych żyłach zastawki tracą swą funkcjonalność, nie blokują krwi, która z kolei zaczyna się cofać. Organizm broniąc się zmniejsza ciśnienie w żyłach poprzez odprowadzenie z krwi wody, która z kolei przenikając do sąsiednich tkanek powoduje obrzęki. Uczucie „ciężkich nóg”, spuchnięte okolice kostek, to wyraźny sygnał, że czas na wsparcie swoich nóg.

Kompresja sprzyja pokonaniu grawitacji

Podkolanówki kompresyjne to skuteczna pomoc w profilaktyce przeciwżylakowej. Zmienny stopień ucisku wzmacnia żyły. Wspiera zastawki żylne w trakcie wzmożonej pracy pompowania krwi z dolnych partii ciała w górę do serca. Kontrolowany stopień ucisku w produktach kompresyjnych powoduje, że ciśnienie jest największe w okolicach kostki i stopniowo zmniejsza się ku górze. Wspomaga to przepływy i niejako „wmasowuje” krew w wyższe partie ciała. Przeciwdziała deformacji zbyt obciążonych nadciśnieniem żył i tym samym zastojom krwi, które prowadzącą do powstawania żylaków.

Nogi

Dla kogo obowiązkowo pończochy przeciwżylakowe?

Problem żylaków obejmuje pracowników z różnych profesji i grup zawodowych. Począwszy od fryzjerów, kosmetyczek, masażystów, lekarzy, chirurgów, wykładowców, sprzedawców, pracowników zakładów produkcyjnych, ochroniarzy. Profilaktykę przeciwżylakową zalecamy każdemu, kto większą część dnia spędza w tej samej pozycji i jest szczególnie narażony na rozwój tego bolesnego schorzenia. Dla osób, które już zauważyły u siebie pierwsze symptomy problemów żylnych, oferujemy szeroką gamę produktów, pończoch kompresyjnych w I i II klasie ucisku. Podkolanówki uciskowe czy rajstopy uciskowe mogą być Twoją tajną bronią, niezależnie od wykonywanego zawodu.


Zawody stojąceZawody stojące

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.