Wczytuję dane...

Medyczne przeciwżylakowe pończochy samonośne uniwersalne damsko-męskie "DOT" 280 DEN (22-27 mmHg) to lecznicze pończochy samonośne - eleganckie, przeźroczyste, idealnie przylegające, trwałe i skuteczne w swoim oddziaływaniu.

 

Lecznicze pończochy samonośne wykonane z dzianiny o ściegu „plastra miodu”, posiadają wykonaną bezpośrednio na maszynie „piętkę” oraz wzmocnioną stopę. Pończochy poddane zostały obróbce Sanitized gwarantującej ochronę antybakteryjną, działanie antyalergiczne i pełną higienę. Zastosowana przy produkcji nowoczesna technologia, skład dzianiny zapewniają duży komfort użytkowania poprzez idealne dopasowanie się pończoch do ciała.

 

Górna część pończoch wykończona jest gładką taśmą z punktowo naniesionym silikonem, dzięki czemu produkt polecany jest zwłaszcza dla mężczyzn. Pończochy są wyjątkowo wygodne podczas noszenia, bardzo trwałe i odporne na zaciągnięcia.

 

Zalecane w przypadku niewydolności układu żylnego kończy dolnych, przy zaawansowanych zmianach żylakowych nóg ze skłonnością do obrzęków; w pourazowych stanach obrzękowych kończyn dolnych, po zakrzepicy żył powierzchownych, po skleroterapii oraz po operacji żylaków. Zapobiegają tworzeniu się nowych zmian żylakowych.

 

Uwaga! Pończochy nie wymagają paska do pończoch!

 

Szczegółowe informacje:

 • Skład: 76% poliamid, 24% lycra
  • II klasa ucisku – ucisk 22-27 mmHg – dzianina 280 den

  Wskazania: przy silnych dolegliwościach zaawansowanych zmian żylakowych nóg, ze skłonnością do obrzęków, pourazowe stany obrzękowe, po wyleczeniu owrzodzeń podudzi, po zakrzepicy żył powierzchniowych, po skleroterapii żylaków oraz zachowawczo po operacji żylaków.

   

   

  kompresja relaxsan

   

   

  Ucisk wywierany przez wyroby RelaxSan zmniejsza się stopniowo od kostki do uda – 100 % ucisku występuje w kostce, 70 % na wysokości kolana i 40 % na wysokości uda. Ten mechanizm elastycznego ucisku zapewnia prawidłowe pompowanie krwi w kierunku serca, likwiduje zastój żylny i ułatwia powrót krwi oraz przeciwdziała obrzękowi i zastojowi limfatycznemu.

   

   

   

   

  Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

  Optymalne działanie wyrobów RelaxSan uzależnione jest od właściwego doboru rozmiaru. W tym celu należy wykonać pomiar obwodu nóg, jak najwcześniej po nocnym spoczynku, kiedy nogi są wypoczęte i nieopuchnięte.

  Należy usiąść na krześle i wyprostowaną nogę ułożyć na drugim krześle, wyprostowana stopa powinna dotykać do płaskiej powierzchni, np. do ściany. Pomiarów należy dokonywać w miejscach wg schematu i porównując z odpowiednimi tabelami dobrać właściwy rozmiar. W przypadku rajstop należy stosować tabelę A i C. W przypadku podkolanówek, pończoch i rajstop dla kobiet w ciąży należy stosować tabele B i C.

  Istotnym pomiarem jest pomiar wzrostu oraz ciężar ciała. Wzrost jest szczególnie ważny przy doborze rajstop. Czasami przy szczupłych nogach dobór rajstop w mniejszym rozmiarze mógłby spowodować, iż okazałyby się one za krótkie - dla wysokiej kobiety. Jak również analogicznie dla kobiety niskiej o tęgich nogach dobór rajstop w największym rozmiarze okazałby się artykułem za długim. Dla Pań o szerszych biodrach wprowadzono do oferty rozmiary XL. Różnią się tym od standardowych, iż posiadają  dodatkowo klin w części majtkowej.

  Po zapisaniu wszystkich wymiarów bierzemy tabelę wymiarów. Najważniejszym punktem do odczytu jest punkt obwodu kostki, bo w tym miejscu rajstopy będą wywierały największy ucisk. Po porównaniu obwodu nogi pacjenta do tabeli, określamy wielkość podkolanówki, pończochy czy rajstopy, jeżeli mieszczą się one w widełkach podanych w tabeli, to możemy zamówić seryjnie produkowaną. Jeżeli wymiary nogi pacjenta nie mieszczą się w wielkościach podanych w tabeli, to musimy zamówić pończochę czy rajstopy robione na miarę.

   

   

  tabela rozmiarow Relaxsan

   Rozmiar 1 dostępny wyłącznie w kolorze beż naturalny (36)

  jak zakladac relaxsan

  Dowiedz się więcej na blogu.

  Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

  61 622 10 05

  516 021 222

  Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.